Ha a telefonvonalon teljesen nyers formában megy minden irányban az audio-jel, akkor mégis miért kell olyan összetett elektronika egy vezetékes telefonba?
Nincs semmilyen összetett elektronika.
Egy hagyományos telefonban volt egy 100 voltos csengő, egy transzformátor, kondenzátor a csengő, mikrofon és hangszóró megfelelő szétválasztására, A hallgatóban egyszerű dinamikus hangszóró volt, a mikrofon pedig a régi tárcsás készülékekben szénmikrofon, amit később kiváltottak azonos alakú mikrofonházba szerelt olcsókondenzátormikrofonnal. A tárcsázás még tárcsával történt, ami megszaggatta a vonalat, a szaggatások számát számolta a Rotary rendszerű, majd később crossbar rendszerű központ.
Egy modernebb telefonban az elektronika a kijelző, DTMF hívás, hívószámmemória és egyéb úri huncutságok végett szükséges.
Ennyire bonyolult egy tárcsás telefon:
Ma is működnie kellene, miután a pulse-móddal kompatibilis a Digifon központ, de még a Telekom digitális elosztónak nevezett VOIP eszköze is kezeli, most próbáltam.
A nyomógombos telefonok tone módjához (meg a gombok lekezeléséhez stb.) már kellett egy egyszerű IC, az csak annyival bonyolultabb.
"4 eres rj11 csatlakozós, amiből a vez. telefon 2 ért használ"
Iker vonal, fax és hasonlóak miatt.
Jol sejtem, hogy a DTMF tarcsazast lehetseges lenne akar elore rogzitett hangmintakbol is bejatszani?
Tehat hogy nem egy IC generalja a szamjegyenkent valtozo ket osszeadott szinuszhullamot, hanem mondjuk egy microcontroller egy D/A segitsegevel hangfajlokbol lejatsza...
Mukodne ez a modszer?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!