Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyek magabiztosabb?

Hogyan legyek magabiztosabb?

Figyelt kérdés
2018. szept. 14. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Például legyél bőbeszédűbb, mert egy 3 szavas kérdésre az is csoda, hogy valaki (jelen esetben én) hajlandó 18 szóban válaszolni... :)
2018. szept. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
térképezd fel magad, ismerd meg a képességeid, a magabiztosság hiánya főleg abból ered, hogy nem tudod mire vagy képes valójában, miben vagy jó és valójában mennyire jó vagy ezekben a dolgokban. Keress olyan tevékenységeket, hobbikat, amiket szeretsz és jó vagy bennük, foglalkozz ezekkel, és ne félj kimondani, hogy "igen, jó vagyok abban, amit csinálok". Ez egyáltalán nem önelégültség.
2018. szept. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 habala válasza:
Fake it 'till you make it, azaz tettesd, amíg nem megy.
2018. szept. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A Tengerész ***** válasza:
Csak lassan fog menni, ne hidd, hogy egyik napról a másikra sikerül. Nekem évek kellettek hozzá, de aztán annyira túlkompenzáltam magam, hogy alapérzésemmé vált, hogy "nekem minden sikerül". És úgy is lett. Talán azon a szálon indulj el, hogy amit szeretsz, ami érdekel, abban te legyél a legjobb. Legyen értelmes alkotó tevékenységed, amiben ha sikert aratsz, elsősorban magad előtt, akkor azt mások is el fogják ismerni és egyszercsak tekintélyed lesz előttük, ami magabiztosságot ad. Kicsit csúnyán hangzik, de ha már eljutsz odáig hogy valakit kicsit lenézz azért, hogy mennyivel rosszabb valamiben mint te akkor az már maga a magabiztosság. Ettől kezdve már gyakorlatilag ellene kell küzdeni, szóval a szerénységre kell magadat oktatni. Menni fog, de azt tudd, hogy nem két nap alatt.
2018. szept. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!