Szoktátok mérgesnek érezni magatokat ha sok erőfeszítés után se sikerül valamit teljesíteni?
Nem nagy dolgokról van szó, csak néha úgy érzem akármennyit is próbálom úgy se változtat semmin. Pl járok kosarazni kb már egy éve, együtt kezdtük a barátnőimmel és akármennyire is próbálok ügyes lenni az óra végi "meccseken" vagy óra közben a feladatokkal egyszerűen semmi még soha egyzser egy jó szót se mondott ami oké lenne ha természetéből adódóan ilyen de nem mindenki mást megdícsér akiket nagyon kedvel azoknak becenevet is ad. Egyik barátnőmnek szinte azonnal lett egy beceneve a másikat mostabában egyre gyakrabban megdícséri és senki ne értsen félre örülök neki mert megérdemlik, viszont ha egyedül megyek a folyosón és találkozunk még vissza se köszön. Ha a barátaimmal akkor köszön, megdícséri a ruhajat stb. Mégegyszer hangsúlyoznám nem zavar hogy a barátaimnak sikere van, boldoggá tesz. Csak ezek után azt nem értem hogy velem mi van?? Annyira szeretném csak ha egyszer mondana valamit és egyre kevesebb motivációm van mert ez számomra nagyon rosszul esik. Értem én lehet borzasztó béna vagyok de nem létezik hogy 1 év alatt legalább 1 dolgot ne csináltam volna jól.
A második dolog amiről beszélni szeretnék(ez teljesen eltér az előző témától) van amikor nagyon sokat készülsz valamire, hogy jól sikerüljön és hallod, hogy a körülötted levő emberek mondjuk finoman sokkal kevesebbet foglalkoztak a dologgal és a végeredmény mégis az lesz hogy nekik jobban sikerül. Mégis milyen igazság ez?? Az élet igazságtalan meg stb... De most komolyan ez a két dolog annyira egyszerre történt hogy minden motivációm oda és csak dühös vagyok.
Tudom hogy butaságnak tűnik sőt 100%ig az is azt se tudom miért húztam fel ennyin magam. De sokat segítene ha helyre tennétek leírnátok mit gondolok rosszul, vagy mit kéne más szemszögből is átgondolni, esetleg ha van alapja annak hogy így érzem magam.
A leírásod első részéről, a kosaras élményeidről azt gondolom, hogy simán lehet, az edzőnek nem vagy szimpatikus* és/vagy azt gondolja, hogy nem vagy tehetséges (úgy látja, nem te fogod sikerre vinni a csapatát), ezért nem dicsér. Azt viszont semmi nem magyarázza, miért nem köszön vissza… csak egyetlen dolog: egy tapló. Egy pedagógusnak egyébként is félre kéne tudnia tenni azt, hogy ki szimpi és ki nem az neki, de az, hogy rajtad konkrétan átnéz, nem menthető semmivel.
El kell fogadnod, hogy olyan nincs, hogy valaki mindenkinek szimpatikus, ahogy azt is, hogy a világ tele van ostoba és empátiahiányos emberekkel. Most genyó leszek, de szerintem az edzők közt elég sok ilyen van sajnos. Btw a sport arra való, hogy az ember élvezze, és fejlessze a testét-lelkét, de a legtöbb edző csak a versenysikereket értékeli sajnos, nem az erőfeszítést, a „magadhoz képest” való fejlődést.
Azt gondolom, hogy senki sem jó mindenben, viszont mindenki jó lehet valamiben, csak meg kell találnia, mi az. Persze, a kitartás fontos, és szorgalommal mindenben fejlődni lehet, de van olyan, hogy valakinek nem való valamilyen tevékenység, ezt fel kell ismerni, mert a folyamatos kudarcok aláássák az önbizalmat.
A lényeg szerintem az, hogy szép dolog a kitartás, de ha valami valakinek nagyon nem megy, akkor érdemes átgondolni, nem kellene-e elfogadni, hogy ő ebben az adott dologban nem annyira jó.
Példa: volt gimiben egy osztálytársnőm, aki éjt nappallá téve tanult, szorgalmikat írt, tepert – de sosem volt 4-esnél jobb semmiből. Sok év múlva kiderült, hogy élete legrosszabb négy évét töltötte itt, mert folyton sikertelennek érezte magát, ráadásul a szociális élete is nulla volt a folyamatos tanulás miatt. Nem jön el az osztálytalálkozókra (pedig nem volt kiközösítve vagy ilyesmi), mert nem is akar emlékezni erre az időszakra. Mindezt azért, mert a jogász szülei is az adott „elit” gimibe jártak, és úgy vélték, a lányuknak is ez lesz a jó, innen mehet szépen ő is jogásznak. Pedig lehet, ha egy „gyengébb” suliba íratják, tök boldog kamaszkora lett volna, nagyobb sikereket ért volna el a tanulmányok terén és a baráti kapcsolataiban is. Hozzáteszem, nem is lett szerencsére jogász, hanem később megtalálta azt, amiben ő jó.
Másik példa: nekem mindig könnyen ment a tanulás, de a főiskolán volt egy olyan agyú évfolyamtársnőm, akitől elámultam. Neki konkrétan elég volt az, hogy a suli felé menet fél óráig beszéltünk arról, amiből vizsgázunk (ne valami tinglitanglit gondolj, hanem mondjuk statisztikát, ami azért kemény tud lenni), és mindig kapott legalább egy 3-ast. Hozzáteszem, nagyon dekoratív csaj volt, és nem átallta kigombolni a blúzát a férfi tanárok esetén.
A lényeg: meg kell érteni, hogy nem mindenkinek azonosak képességei. De hangsúlyozom: mindenki találhat valamit, amiben ő jó. Ez a lényeg.
* Ne hidd, hogy attól, mert valakinek nem vagy szimpi, nem lehetsz jó fej. Simán előfordulhat, hogy emlékezteted az anyjára vagy az első barátnőjére, aki dobta – vagy bárkire, akivel konfliktusa volt –, és tudat alatti ez az egész reakció.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!