Nem vagyok jó semmiben mit tegyek?
Keress tovább.
Rengeteg dologban lehet jónak lenni, nem is gondolnád. De nem ritka, hogy csak több évtized után derül ki, mire is születtél. Sok sikersztori bizonyítja, hogy sosincs késő elsajátítani egy új szakmát, sikerre vinni egy más vállalkozást.
Amiket felsorolsz, csak nagyon szűk szelete annak, amilyen területeken az ember tehetséggel születhet. Én lejártam úgy 4 évet rajz tagozaton, hogy nem derült ki, hogy jó térlátásom és struktúraérzékenységem miatt született tehetség vagyok egy másik vizuális területen...
Az, hogy nem találtad még meg, mi a Te területed, csak azt mutatja, hogy még nem gyűjtöttél elég tapasztalatot, nem néztél szét mindenhol.
Fontos tudnod, hogy nem egy szakmára születünk, hanem a képességeink kombinációit tudjuk jól/rosszul érvényesíteni bizonyos szakmákban. Pl. ha egy pillantásra át tudsz látni egy rendszert és ki tudod szúrni, hogy mi nem stimmel benne, ezzel lehetsz jó szövegellenőrző (lektor), programozó, ha még emellett jó a fizikumod, gyorsan reagálsz és megőrzöd a lélekjelenléted, lehetsz sikeres tűzoltó vagy akár mentős, rendőr.
Ráadásul a készségek, képességek többsége fejleszthető is, a kreativitás, a fogalmazási készség például - ha sokat olvasol minőségi irodalmat, akkor hipphopp feljavul a szóbeli/írásbeli kifejezőkészséged is, amit lehet hogy két évtizeddel később fogsz csak kamatoztatni.
Szóval tényleg az a kulcs, hogy keress tovább, illetve az is, hogy vonatkoztass el az ilyen sztereotípiáktól, hogy rajz, ének, beszéd, s próbáld lebontani a dolgokat, hogy megismerd az erősségeidet!
Pl. zene: Lehet, hogy nem tudsz énekelni, de van jó ritmusérzéked vagy lehet, hogy annyira érzékeny a hallásod, hogy sokkal magasabb, mélyebb, halkabb hangokat is meghallasz mint a többség. Így még mindig lehet belőled világhírű DJ vagy koncerttermeket tervező építész.
Lehet, hogy jó az egyensúlyérzéked, kérsz szülinapodra egy slackline-t és elkezdesz gyakorolni a hátsó udvarban, majd összeismerkedsz egy slackline-os csapattal, ahol aztán egyáltalán nem a humor vagy a szóbeli bravúr a fontos, hanem a mozgás.
Lehet, hogy pl. szerinted túl nagyra nőtt a tenyered, de kipróbálhatod, jelent-e ez előnyt masszírozásnál.
Ha jó a szaglásod, lehetsz illat-tervező vagy borszakértő.
De lehet, hogy a memóriád jó vagy könnyen számolsz fejben vagy gyorsan írsz, ez mind tehetség, ami használható valahol!
"Se rajzolásban,se beszélgetésben,se viccelődésben,se internetes játékban"
Wow ez egy szép lista ... ha nem vagy jó az internetes játékokban, akkor a minimálbérnél többre ne számíts. Huuuhh a rajzolás meg ... így ki sem mennék az utcára a helyedeben.
Mindenki ért valamihez, csak keresni kell alaposabban! Feladni könnyű, mindenki ezt teszi! A többség azt mondja magáról, hogy tehetségtelen, és a végére el is hiszi!
Miből gondolod, hogy a barátod nem szeret, hogy csak vigasznak vagy neki jó! Élvezd a jelent!
"Haszontalannak érzem magam,mert nem vagyok jó semmiben.Se rajzolásban,se beszélgetésben,se viccelődésben,se internetes játékban."
Szerinted csak ezek számítanak tehetségnek? Ha így lenne, én sem lennék tehetséges semmiben! Te nem haszontalan, vagy tehetségtelen, hanem önbizalomhiányos vagy!
Csak van hobbid, nem? Az mindenkinek van! Valami ami érdekel! Szinte száz százalék, hogy találni fogsz valamit! Nincs olyan, hogy teljesen tehetségtelen valaki! Nem létezik! A világ leghíresebb emberei is így gondolták, mint te, aztán nézd meg mi lett belőlük!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!