Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem találom a helyem a világba...

Nem találom a helyem a világban. Érettségi után vagyok, nem találok normális munkát, mit csináljak? Menjek ki külföldre?

Figyelt kérdés

2017. nov. 21. 09:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Külföldön is ugyan olyan munkát fogsz kapni mint itt csak magasabb fizetéssel.
2017. nov. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Külföldet javaslom. Így megismersz jó helyeket ami akár végleges kiköltözésre is alkalmas lehet. Már 27 éve próbálkozunk a nyugati demokrácia létrehozásával, de mára úgy tűnik hogy az emberek a tudatuk mélyén nem is akarják azt létrehozni.

Dolgozhatsz például trópusi üdülőparadicsomokban is ha szereted a nyarat. A kész demokráciában már meg fogod találni a helyed.

Mondhattam volna azt is hogy tanulj tovább egyetemre. De mi a garancia arra hogy a végzésed után már tombolni fog itt a rendes nyugati demokrácia a jelenlegi kleptokrácia helyett? De külföldön még egyszerű fizikai munkával is megkeresel annyit mint idehaza diplomával, arról nem is beszélve hogy idehaza sem kap mindenki jó diplomás állást. Mert a hazai "jó" állás sem jó a valóságban ha a nyugati bérnek csak a töredékét kapja ugyanazért a munkáért. Akkor az jó? Jó a fenét. Nyugati árak vannak itt is.

2017. nov. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kimenni is csak úgy tudsz ha szerzel pénzt. Ami kb két hónapra elég kinn. Egy millát szedj össze anélkül ne menj. Ahoz pedig a sz.r munkát is vállalni kell.
2017. nov. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha gondolod kipróbálhatod az üdülőhajókon való munkát pl. pincérkedést. Van ismerősöm aki évek óta csinálja, nem kell hozzá sok kezdeti tőke, szállásod is azonnal meg van oldva, nagyon sok borravalót lehet összeszedni, és munka közben világot is látsz.
2017. nov. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Menj ki mindenképp. Itthon úgyis reménytelen minden.
2017. nov. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A külföld jó ötlet, és nem, nem kell az egymillió hozzá. Próbálj ismerős által kipróbált helyre bekerülni, ott kevésbé ér kelleemtlen meglepetés. A szállás+kaja melók jók a kezdetben, onnan tudsz kicsit spórolni, majd továbblépni.
2017. nov. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én is a hajót javaslom. Én két évet dolgoztam hajón, most Angliában élek.
2017. nov. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, a kulfold kiraly, en jelenleg Becsben elek es dolgozok, teljesen mas a kozhangulat es a mentalitas, mint otthon. Itt az emberek tudnak mosolyogni, reggel a metron nem olyan fejet vagnak, mint akiket a kivegzesukre visznek. Az apro udvariassagoknak orulnek es nem az sut az arcukrol, hogy "nekem ez jar". Ami a munkat es a fizetest illeti, itt egy ev alatt tudtam megsporolni annyit, amennyit otthon 7 ev alatt sikerult. Es nincs rajtunk nyomas, nem visz egy ember egyszerre 8 projektet, nincs allando, fizetetlen tuloraztatas, nincs koklerkedes, trukkozes a fizetesekkel stb... Es nincs tele hajlektalanokkal a varos, vegig lehet menni az utcan anelkul, hogy 20-an megallitananak egy kis aproert. Es az utcakat minden reggel takaritjak, tisztasag van. Ejjel lehet latni a csillagokat, mert nem boritja vastag szmog a varost... Fontos dolgok ezek, az en kozerzetemen sokat dobnak. :)
2017. nov. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mit szeretsz csinálni? Attól is függ a dolog
2017. dec. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!