Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek az ember bizonyos...

Szerintetek az ember bizonyos élet szakaszaiban a sorsának hány százalék teszi ki a szerencse és hányat maga az ember?

Figyelt kérdés

Kezdetben a szerencse ugye 100% és ahogy kezdi irányítani az életét úgy szorítja ki ezt a véletlen tényezőt. de senki sem vonhatja ki teljes mértékben a szerencsét a dologból mindig lesz egy kb. 70% tudatos döntés 30% szerencse, akkor is ha már nem is akar kockáztatni. szerintetek hány évesen mennyi az arány? Az hogy valaki egy önpusztító barom aki nem hallgat másokra, vagy egy szellemes, megfontolt ember, az az emberi része, és a maradék meg a szerencse. De vajon mennyi az arány és mikor?

pl. szerintem:

1-6 év 100/0%

6-11 év 90/10%

12-14 év 60/40

15-18 év 40/60

18-évtől 30/70% szerencse/viselkedés


2017. aug. 15. 21:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ mi a cél. Mert szerencse és siker csak akkor van, ha van cél is.

Például egy kőgazdag vállalkozó családból kikerül 1 gyerek, ő élete végéig folytathatja a vállalkozást. Nyilván művelődik/tanul, de elég stabilan fut a karrierje, nem ingadozik.

Egy olyan gyerek, aki 18 évesen ki lett rakva mondjuk az utcára, van valami szakmunkása, el kellett mennie gyárba dolgozni + albérletet fizet nagy eséllyel beleragad az életébe. Egészségileg tönkremegy, feladja.


Szerintem az élet mindig 100% "szerencse". A tudásod, amit forgatni tudsz, szülőktől, tanároktól, könyvekből tanult. Ha afrikába születtél volna, lehet a csap fogalmát sem tudnád.

Persze ezt az emberek sosem fogják beismerni. Mindig azt hangoztatják "ÉN" meg "ÉN".

Személy szerint Én mindig azt szoktam mondani magamban, ha megdicsérnek. Nem vagyok különleges, csak szerencsés, hogy elsajátíthattam a tudást, amiről szó esett. Jó tanáraim voltak, bölcs nézetekre vezettek rá.

2017. aug. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szélsőséges nézet. Azonban nem hittem volna hogy ez jön először. Úgy gondoltam hogy a másik szélsőséges tábor egyedei vannak többen. Azt hittem hogy előbb azok a válaszok fognak jönni hogy "milyen szerencse? A sors te magad vagy, az amit el tudsz érni az életben" - "Ha akarod bármire képes vagy".
2017. aug. 17. 13:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!