Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Most akkor melyiket válasszam?...

Most akkor melyiket válasszam? (Lehet gyerekes, és unalmas, de olvassatok tovább légyszives! )

Figyelt kérdés

Szóval. Választanom kell, hogy mi akarok lenni. De az a legnagyobb baj, hogy nem megy. És egyszerre mind a 4 szakmát, nem hiszem hogy az menne. Az első, az a rajzolás. Grafika, festék, egyéb módszerek, mindenben jó vagyok, de még nem vagyok képzett. vagyis 0 tapasztalat, 0 eredmény, és én csak havonta 1 képet csinálok, de azt hetekig, és k*rva jó. Nem hiszem, hogy parancsra menne ez nekem. De ha nincs más...

Második: rendező. De odakint, Amerikában, szerintem ki tudok majd valahogy költözni, és akkor ott megtanulom, mert rengetek ötletem van. Csak az a baj, hogy arra rá menne az egész életem. És én a kamera előtt szeretnék állni.

Ebből következik harmadik: színész. Imádok színészkedni. Imádok énekelni, szövegeket tanulni, mozdulatokat tanulni. Mindent. DE! 0 tapasztalat. (Színművészetire)->0 kapcsolatok, 0 many. Semmi. De ez a szenvedélyem. Mindent imádok, ami ezzel kapcsolatod.

negyedik: Írás (regény, novella, forgatókönyv) Itt már egy kicsit több a tapasztalatom a 0-nál. Már fafictionok, suliversenyekre novellák, idézetek, stb. Ezek már megvoltak. De még semmilyen neves versenyen nem voltam. Na ezt is imádom még. Minden történetem sokkal jobb, mint az elképzeltem(és ne itélj, amíg nem olvastad) Barátaim, családtagok, tanárok(akik az igazat is megmondják) mind imádták.

Na, akkor mi legyen? Mi lenne a legkifizetődőbb, és a legkönnyebben elérhető?


2010. ápr. 19. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, ezek nagyon jó munkák, de csak akkor lehet belőle megélni, ha befutott vagy benne. Bármelyiket is választod.
2010. ápr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez a legnagyobb bajom. Én úgy nem akarok meghalni, hogy senki se ismerte a nevem!!!!!!!!!!!
2010. ápr. 19. 20:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Az alapján, amit írtál én a helyedben mennék a Színművészetire. Ebből később, megcsinálhatod a rendezést is. Mindemellett pedig hobbi szinten festegetsz, illetve irogatsz és majd vén korodra, mint Anthony Hopkins kiállítják a műveidet (vagy még előbb is, na).

Mellesleg örülök, hogy ilyen tehetséges ember vagy, hajrá! Ebből csak jó sülhet ki!

2010. ápr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pedig úgy fogsz.
2010. ápr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezek nagyon jók!

A rajzon kívül én is ugyanúgy állok, mint te!

Mondjuk én színészkedem egy ideje:)

Figyelj...Próbálkozzál mindennel!

Írjál egy színdarabot beszélj rendezőkkel, hogy mi a véleményük.Felkereshetsz nevesebbeket is, most mit veszíthetsz, ha azt mondja: "bocsi!" ? Semmit! Közben írjad a regényedet, járj versmondóra és menj el színjátszókörbe! Aztán majd jobban kikörvonalazódik az! :)

Sok sikert! :)

2010. ápr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezek közül szerintem a grafika az egyetlen, amiből biztosan meg lehet élni, mert ha művészként nem futsz be,, alkalmazott grafikusként mindig találsz munkát.

A művészeti pálya dupla vagy semmi, ha befutsz, akkor nagyon jó, de ha nem, akkor felkophat az állad. Ne add fel az álmaidat, de közben azért legyen egy földhözragadt szakmád is, ami hátteret ad. Rendezők, színészek, írók sokan lettek más irányból indulva. Az író különösen olyan, hogy nem szakma. Általában akkor tér át valaki a tiszta írói pályára, ha már látja, hogy meg tud élni belőle.

2010. ápr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tuti út a sikerhez:

1. legyél híres, menj el celebnek

2. kombináld az összes többit;)

(3. mellesleg el is végezhetsz ezt-azt)


Sok sikert!:)

2010. ápr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem gondold végig logikusan, hogy mivel járnál a legjobban.

Az írói pályára szerintem nem érdemes alapozni. Mert hiába vagy jó író, amíg kiadót találsz a könyvednek, kiadják, visszajön a befektetett (nem kevés) pénz, addig felkopik az állad. Úgyhogy szerintem ezt tartsd meg amolyan "hobbynak", írjál sokat, keress kiadót, adasd ki a műveid, egy idő után, ha jó vagy, lesz neved, talán később áttérhetsz kifejezetten az írásra is. Ha nagyon ez a vonal érdekel, esetleg az újságírással is megpróbálkozhatsz.

Én azt gondolom, hogy arra, hogy a Színművészetire felvegyenek egy az ötszázhoz az esély, ennek függvényében érdemes megpróbálkozni vele (ha sikerül, sikerül, ha nem, nem).

Mellé érdemes lenne tényleg grafikusnak tanulni, ezek közül az az egyetlen, ami viszonylag biztos megélhetést biztosít.

Szóval szerintem a járható út a Színművészetivel megrpóbálkozni, ha nem jön össze, grafikusnak tanulni, mellette irogatni.

2010. ápr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!