Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önbizalomhiány lehet?

Önbizalomhiány lehet?

Figyelt kérdés

Körülbelül már 1 éve kezdődött ez a probléma. Sokszor van az, hogyha beszélnem kell, akkor a fejembe olyan jól jönnek a dogok, tudom mit akarok mondani, de nem tudok normálisan beszélni, és belezavarodok, elpirulok, vizes lesz a tenyerem, és inkább megmondom az illetőnek hogy felejtse el amit mondok. Ez okból ha nem muszáj akkor inkább nem beszélek idegenekkel. Büfébe/étterembe se merek kérni, mert félek hogy valami hülyeséget mondok. Mindig a földet nézem ha megyek, és nem merek ránézni idegenekre, vagy kezdeményezni ha tetszik valaki vagy inkább meg se mondom senkinek nehogy elrontsak valamit. 1 éve azt vettem észre hogy nem tudom már annyira kihúzni magam, mert rosszul érzem olyankor magamat. Felelésnél, dolgozatoknál is tudom a választ mert előtte vagy 1 hétig tanultam, de akkor inkább be se írom, mert félek hogy rossz lesz és lehülyéznek. Ha nagy társaságba kerülök, rosszul érzem magam, inkább csendben ülök és hallgatom a többieket. Ha valami rosszat mondok/csinálok, hetekig azon gondolkozok hogy mi lett volna ha...Nagyon csúnyának és butának érzem magamat, suliba is mindig másokhoz hasonlítom magamat. Nagyon tetszik egy fiú is, és szokott engem ő is nézni, 2 évvel idősebb nálam, de egyszerűen nem merem megszólítani vagy kezdeményezni, jeleket küldeni neki hogy bejön nekem. Néha a semmin is elpirulok. Néha csak úgy beszólok másoknak, vagy fényezem magamat hogy elrejtsem hogy nem vagyok egyáltalán meg elégedve saját magammal.


14/lány



2016. jan. 10. 22:31
 1/1 anonim válasza:

Szia :)

Nem vagy egyedül! Igen, ez önbizalomhiány jele. Nekem sincs önbizalmam, de az a legjobb, ha legalább úgy teszel, mintha biztos lennél a dolgodban :) egy idő után meg fogod szokni. Sokan nem hiszik el magukról ilyen korban, hogy igazából szépek és okosak! Ez nagyon nagy hiba! Próbálj meg változtatni rajta minnél hamarqbb. Beszélj a tükör előtt, hidd el segíteni fog!:D

2016. jan. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!