Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen jó tulajdonságok vannak?

Milyen jó tulajdonságok vannak?

Figyelt kérdés

Már összeírtam párat, de mi van még?

Eddigi lista:

- őszinteség

- barátságosság

- kedvesség/aranyosság

- figyelmesség

- gondoskodás, törődés a másikkal

- megértőnek lenni

- rendesség

- rendszeretés

- erősnek lenni

- gyorsaság

- intelligensség

- önzetlenség

- nagylelkűség/jószívűség

- segítőkészség

- szorgalom

- felelősség

- jó tanítási készség

- jó vezetői képesség

- megbízhatóság

- precizitás

- megbocsátónak (nem haragtartónak) lenni

- jó szeretőnek lenni


Nyugi, nem magamról akarok írni egy listát, hogy milyen vagyok, mert sajnos nem büszkélkedhetek ennyi jó tulajdonsággal. Csak érdekel, hogy mennyi jó tulajdonság létezik, és mik azok.


Segíts bővíteni a listát! ;)


2010. febr. 21. 14:17
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

helló, ne érts félre, de nem kötekedni akarok, de most jó emberi tulajdonságokra vagy kíváncsi? amik a "lélekből" adódnak? Ha igen, akkor egy pár darab, amit leírtál nem tartozik ide, mert szerintem azok inkább képességek, mint tulajdonságok. Gondolok én például az magas intelligenciára, testi gyorsaságra és erőre, és talán a tanítási/vezetői képességre. Illetve amit a 20 éves leányzó írt, azok közül pedig a kreativitás és jó kézügyesség is inkább képesség, amiket nem tudunk csak úgy magunkra venni, viszont emberi tulajdonságokat igen.

üdv

25/F

2010. márc. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Szia 25/F!


Szerintem a kreativitás is lelki tulajdonság.


Gyors nem csak úgy lehet valaki, ha gyorsan fut vagy úszik, hanem hogy gyorsan tudja csinálni a dolgait.


Erős nem csak fizikailag lehet valaki.


Az intelligencia szintén nem fizikai - ezt én így tapasztaltam, nem kell velem egyetérteni.


Nagyon sok más tulajdonság pedig fejleszthető, tanulható. Például a kézügyesség. Mindenki meg tud tanulni rajzolni vagy barkácsolni, ha akar, és ha érdekli.


De egyébként nem csak lelki tulajdonságokra gondoltam, bár főleg azokra.


Azért köszi, hogy szóltál! :)

2010. márc. 23. 20:57
 13/31 A kérdező kommentje:

A jó vezetői képesség abszolút emberi tulajdonság, hiszen tartás kell hozzá, szeretet, elfogadás, segítőkészség és még hasonló emberi alaptulajdonságok.

Tapasztalatból mondom, voltam főnök (olyan, aki együtt dolgozik a többiekkel, de ugyanakkor irányítja a folyamatokat és fenntartja a csapatszellemet), és nagyon szerettek a beosztottaim. És csak ilyen alap emberi tulajdonságok kellettek hozzá nekem.


A tanítási készség nagyon hasonló, csak ahhoz több intelligencia kell, hogy valaki jól tudjon magyarázni.

2010. márc. 23. 21:01
 14/31 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott még:

intuitív

kiegyensúlyozott

aktív

vidám

nyílt

öntudatos

dinamikus

Nem tudom fejből, hogy írtátok-e már.

2010. márc. 23. 22:59
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok.

vagy valamit félreértettél, vagy egyszerűen két irányba beszélünk, mert ha jól értem akkor meg lehet tanulni kreatívnak lenni? és nem egy velünk született képesség? (már akinek van) az "erős" és "gyors" elé direkt írtam oda hogy testi, hogy letisztázhassuk, valóban a lelki erőre gondolsz -e., és igen ebben egyetértek, hogy az emberi tulajdonság, de szerintem az h valaki gyors gondolkodású, az megint csak jó képesség, és nem tulajdonság, bár te ilyenekre is kíváncsi vagy azt írod...

jó látás

jó hallás

maga az, hogy ügyesség

ezeket meg lehet tanulni? van aki kis pepecselős munkában ügyes, van aki nagyobb mértékű fizikai munkában ügyes, például akármi cipelésében, de vehetjük magát a rajzot és barkácsolást is.(én például elméletben meg tudok szerelni egy karórát, de a gyakorlatban nem "áll rá" a kezem, nincs meg a kézügyességem hozzá, hiába gyakorlok, pedig tudom hogy kell) lehet gyakorolni ezeket, de attól annak, aki ezt teszi nem lesz meg a tehetsége hozzá, csak a gyakorlata, ami pedig nem ugyanaz, de lehet megint én tévedek?!

írsz a jó vezetői képességről is, h az abszolút emberi tulajdonságokból fakad, példaként türelmet, szeretést, elfogadást és segítőkészséget adsz, de elgondolkodtál azon, hogy attól mert valakinek vannak ilyen jó tulajdonságai, nem biztos, hogy jó a rendszerező képessége, nem biztos h tisztán át tudja látni a dolgokat és rendbe szedni a fejében, hogy egyszerűen menjen neki az irányítás, ne pedig erőlködve. Valószínűleg te jó logikával és rendszerezéssel rendelkezel, és az, hogy szerettek a beosztottjaid az pedig a lelki/emberi tulajdonságaidból ered. Én találkoztam olyan főnökkel például, aki nagyon okos ember, egy komplett áruházat vezetett akkor, most már 2-t egyszerre, de nem szeretik a "munkásai" mert lenéző, önző, irigy, és még segítőkésznek sem mondható, de mégis megvan a vezetői képessége. Tanítási készség hasonlít ehhez, de ilyen megvilágításba, ahogyan én vezettem fel, és igen intelligencia függő mindkettő, tehát maga az intelligencia mértéke is egyfajta képesség, hiszen azt sem lehet megtanulni(egy szintig fejlesztheted, ameddig te képes vagy rá, ameddig a te limited tart) műveltté, jól informálttá lehet válni, ahhoz emberi tulajdonság kell, mondjuk türelem és kitartás.

egyébként pedig én úgy veszem észre, hogy egy emberi tulajdonság egy másikból fakad, és ha jól következtetek, akkor az első és alap tulajdonság maga az igazságosság, nem kezdem el részletezni, de szerintem tök kézenfekvő, mondjuk csak az tud szeretni igazából, aki igazságos, aki segítőkész azért az, mert felméri a másik gyengeségét, és megpróbál javítani rajta, mert úgy igazságos. De mindegyik ilyenhez oda lehetne írni, hogy azért, mert úgy az igazságos. (persze ha tisztában vagyunk azzal, mi is az igazság)

Elég sok összegyűlt amúgy, de ha ennyi jó tulajdonságot ismerünk, akkor miért nem alkalmazzuk őket?

És azért köszi, hogy szólhattam! :)

üdv

25/F

2010. márc. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Jó, amit írsz. Ahogy észrevettem, az a különbséga látásmódunkban, hogy én úgy gondolom, ezek a dolgok tanulhatóak, fejleszthetőek, Te pedig úgy gondolod, hogy nem. Lehet, hogy neked van igazad. De nekem is megvan rá egy nyomós okom, hogy miért gondolom úgy, hogy ezek változtathatóak. Nem akarom most leírni, csak tapasztalat.

Köszönöm, hogy szóltál. :)

2010. márc. 30. 21:47
 17/31 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

köszönöm szépen

én is elismerem, hogy fejleszthetők, tanulhatók a képességek, én csak azt akartam mondani, hogy hiába tanulja meg bárki, mondjuk magát a rajzolást, úgymond perfektre, ha nincs meg hozzá az adottsága, neki mindig is "erőltetve" fog az menni, nem úgy, mint egy olyannak, akinek megvan a tehetsége ahhoz...

további jókat :)

2010. márc. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Szia! Igen, igazad van. :) Köszi az eszmecserét. :)

(Egyébként bocs, régen néztem ezt az oldalt.)

2010. máj. 31. 19:14
 19/31 anonim ***** válasza:
12%
mélytorok
2010. júl. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
XD
2010. aug. 30. 15:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!