Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy ne féljek a...

Mit tegyek, hogy ne féljek a haláltól?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok (húszas éveim második felében járok), egészséges, és nem vagyok depressziós, mégis sokat gondolok a halálra, arra, hogy egyszer csak megszűnök majd, megszűnik számomra minden, és ez a gondolat nagyon nyomaszt. Nem a fiatalságom, a testem, a javaim elvesztéséről beszélek, hanem a tudatom elvesztéséről, ez az, ami borzasztó gondolat számomra. Ha egyszer megszűnik a tudatom, akkor annak, ami addig történik, semmi értelme.


Mit tegyek e kínzó gondolatok ellen?



2015. márc. 19. 08:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Igen, az talán kiderült, hogy nem vagyok vallásos, és nem hiszek semmiféle "túlvilági" létben.
2015. márc. 19. 08:56
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Túl jó életed van. Ha nem lenne az nem félnél tőle. Nekem ********* s*ar életem van és nem félek tőle, sőt vágyom rá. Tegyél róla, hogy ne legyen túl jó életed!
2015. márc. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
59%

A haláltól senkinek sem kéne félnie, mert pontosan olyan természetes dolog, mint hogy te erre a Földre születtél.

vagy, hogy eszel és éhes vagy.. ez olyan mintha félnél az éhségtől is.

2015. márc. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az éhség ellen tudok tenni, nem tart örökké. A halál egészen más... attól, hogy természetes, még ijesztő és borzalmas a saját (és szeretteink) halálára gondolni.
2015. márc. 19. 15:05
 5/7 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: ebben lehet valami. Viszont úgy gondolom, hogy - ha tehetnéd - te is inkább választanál egy jó életet, mint a halált.
2015. márc. 19. 15:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, gondolj csak bele: 2 dologra soha nem fogunk emlékezni. A születésünkre, és a halálunkra. Ezért úgy gondolom, hogy felesleges tőle tartani.

Az éhség ellen tudsz tenni, nem tart örökké. :) Pontosan ezaz, hogy az élet sem tart örökké. Ha ezt sikerül elfogadnod, akkor boldog lehetsz az egész hátralévő életed során. Sajnos az a probléma, hogy feltételekhez kötöd azt, hogy mikor lenne értelme az életednek. (Ha egyszer megszűnik a tudatom, akkor annak, ami addig történik, semmi értelme.) De mondok neked valamit: már most értelmes az életed, miért nem használod ki? Milyen felfogás ez a mai világban, hogy csak akkor lehet valaki boldog és elégedett, elég jó, ha valamit elért? Miért csak akkor érezheti valaki magát boldognak és értékesnek? Fogadd el, hogy értékes vagy, és békélj meg a gondolattal.

2015. márc. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Gondolj arra, hogy a születésed előtti időkre sem emlékszel, mégsem fél attól senki, hogy milyen volt a születésem előtt való idő... Pedig ugyan ilyen a halál is.

Én arra szoktam gondolni, hogy egyszer az egész univerzum el fog pusztulni, pedig ahhoz képest én egy kicsi porszem vagyok csak. Mióta erre gondoltam, hogy én milyen kis porszem is vagyok az univerzumhoz képest,azóta valahogy a félelmem is megszűnt, vagy minimálissá vált. Minden elfog pusztulni, minden változik, tehát ez természetes. Miért féljek attól, ami kivédhetetlen és nem lehet ellene semmit tenni? Inkább elfogadom. Ennyit tehetünk.

2015. márc. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!