Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek az ember ember...

Szerintetek az ember ember marad súlyproblémák közben is?

Figyelt kérdés

Tudjuk, hogy " embernek lenni minden körülményben ", de valyon tényleg megtudjuk őrizni ugyanazt a hozzáállást, ugyanazt a nyugalmat, a személyiséget, olyankor amikor testileg megszégyellve érezzük magunkat ? Ameddig nem szedtem fel magamra egy pár plusz réteget minden olyan egyszerűnek tűnt, most meg naponta órákon át az interneten lógok, éjszaka rémálmaim vannak, senkinek érzem magam és úgy érzem saját testem rabja vagyok


A tanulás miatt már nem vagyok a régi alkat, de most belebetegedtem. Olyan káosz uralkodik bennem, hogy nem vagyok képes erőt veni magamon, nem tudok küzdeni, gyűlölöm amivé váltam


2010. febr. 3. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:

"valyon tényleg megtudjuk őrizni ugyanazt a hozzáállást, ugyanazt a nyugalmat, a személyiséget,"?


Hát nekem nem sikerült... Mióta felszedtem 10kg-ot, az addigi boldog életem fenekestül felfordult és tönkrement. De nem csak kicsit, hanem nagyon. Teljes mértékben.


De elkezdtem változtatni rajta! Ennek változnia KELL!!

2010. febr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

meg kéne őrizni...

nekem szerencsém van, de a családban több túlsúlyos is van, és ők nagyon szenvednek vele... látszik az öltözködésükön is meg minden.

egyszer láttam egy nőt, hatalmas volt, de szó szerint. és mégis, nem próbálta takargatni a ruháival, és hihetetlen felszabadultnak tűnt. csak ámultam és bámultam.

nem tudom, mi a titka, de próbád te is ezt az utat követni.

és kezdj el mozogni. amellett, hogy fogyaszt, endorfin is termelődik, amitől jobb kedved lesz

2010. febr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Felszedni egy "pár plusz réteget" sem egyik napról a másikra megy, csak nem kaptál időben észbe, és most sajnálod magad. Ne az internet előtt ülj, hanem veselkedj neki, és szépen fokozatosan add le! Az lebegjen a szemed előtt, amilyen voltál. Ne ess túlzásokba se a diétát, se a sportot illetően.

Semmi gond!

2010. febr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is jelentős súlyfelesleget szedtem fel, amit azóta se tudtam leadni,és én is úgy érzem h tönkrement emiatt az életem...
2010. febr. 4. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Basszus mindenki azt hiszi, hogy csak az akaratgyengék kövérek, pedig nem! 1. Alkat függő 2. Kényszer. Ez alatt pl az én példámat értem; kell szednem egy gyógyszert, ami hízlal drasztikustól a gyenge diétán át mindent próbáltam, rengeteget mozgok, egészségesen étkezek, ritkán engedek meg magamnak hízlalós dolgokat, de nem megy le. Még a doki tisztel engem, hogy ennyire próbálkozom, pedig ő már az elején megmondta, hogy sajnos ezzel együtt kell élnem, ez a betegségemmel és a gyógyszeremmel együtt jár.


A kérdésre válaszolva:

Meg lehet őrizni, jobban mondva vissza lehet szerezni kövéren is azt a fajta emberséget, amiről itt beszélsz. Évekig szenvedtem, ugyanúgy ahogy most te, aztán elfogadtam, hogy ez a helyzet, és minden visszatért a régi kerékvágásba. :) Persze a fogyás is egy megoldás valamilyen szempontból könnyebb. (Könnyebb leadni 20 kilót, mint fölszedni egy adag önbizalmat az tuti.)

2010. febr. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 10 kilót szedtem magamra és akkor életemben először éreztem magam embernek. Mindenhol volt rajtam hús. Nem csak bőr. Persze megkaptam a saját rokonaimtól, hogy milyen kövér disznó lettem (62kg) És ezért annyira sulykolták belém ezt, hogy megutáltam magam és azóta kínlódok a fogyástól. Már lement 4 kiló, de egyáltalán nem érzem magam jól.
2010. febr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!