Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tényleg eltúloztam a dolgokat...

Tényleg eltúloztam a dolgokat és csak én látom ilyen dramatikusan a helyzetet, vagy igazam van, és van okom a felháborodásra?

Figyelt kérdés

Tegnap szüleim úgy érzem, hogy teljesen alám ástak. Volt egy adósságunk, amit nem tudtunk kifizetni. Ezért a házat annak a srácnak a nevére iratták, akinek tartoztak. Úgy állapodtak meg, hogy amíg szüleim élnek, ott lakhatnak, amint mindketten meghalnak a ház autómatikusan a srácé lesz...

Én 19 éves vagyok. Tegnap az ájulás szélén álltam mikor anyum elmondta ezt nekem...

Persze barátoknak kipanaszkodtam magam, arra számítottam, hogy megértenek majd, hogy fel vagyok háborodva... Erre azt kaptam, hogy álljak le a hisztivel, hisz az a szüleim háza, ők a saját pénzükből hozták össze, és semmi közöm nincs hozzá, azt csinálnak vele amit akarnak... Akkor még be is láttam, hogy igazuk van... De vajon tényleg így van ez...?

Ha tegyük azt, Isten ments, de valami történik szüleimmel, akkor én nem lesz hol lakjak... lehet önző vagyok, hogy csak magamra gondolok... de hát ők nincs mitől féljenek...Úgy érzem vannak olyanok is, akik anyagiasnak gondolnak...

Mindenképp elmegyek dolgozni, és elkezdem megalapítani a jövőmet, de most már teljesen kihalt belőlem egy bizonyos biztonságérzet, úgy érzem elárúltak, és egyedül maradtam...


2010. febr. 3. 18:58
 1/7 Kankalin ***** válasza:

Ez nem anyagiasság, igazad van, elveszett a biztonságérzeted. Kompletten az egészet másnak adják? Persze, ők dolgoztak érte, de ha valakinek gyereke van azért ő igenis felelőséget vállalt!

Na, és hogyan szól a megállapodás? Ha teszem azt valamit javítani, szépíteni kell a házon azt ki fedezi?

Ez nagyon gáz...

2010. febr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A házat a srác "szépíti" majd. Nem sok javítani való van rajta, jó állapotba van. Lassan 6 éve hogy megvettük.

A papír úgy lesz megírva, hogy a srác az örökös. Anyám úgy szépítette ki tegnap a dolgot, hogy tegyük azt, ha idő előtt meghalnak, akkor maradhatok a házban mint albérlő, meg majd a srác engem segít, meg ilyenek... Mintha a big bratyóm lenne...

Hja... arról ne is beszéljünk, hogy van egy 29 éves bátyám... Ha én nem mondom el neki, hogy mi történt, akkor nem is tud az egész dologról... Bátyámat az egész nem is igazán érdekli, mert már családja van, megvan a biztos jövője... De azért... mégiscsak a gyerekük... a bátyám...

2010. febr. 3. 19:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Tudod erre mit mondok? Ne haragudj meg, de a szüleid elmehetnek a oda. Ilyet aztán ritkán hall az ember. Sztem jobb lesz ha mielőbb odébb állsz, mert ezekszerint soha sem szerettek. Magyarán kitesznek otthonról. Ez így van, nem kell szépíteni. KiB. nagy okod van a felháborodásra, a haverjaid meg nincsenek a helyzet magaslatán, így azt sem tudják mit beszélnek. Sztem mielőbb álj talpra, és kezdj önálló életet, mert egyszer csak ott lesz a 'srác' és azt mondja: Takarodj!
2010. febr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit se örökölni jobb mint egy rakás addoságot. A szüleid hatalmas hülye'éget csináltak de te felnött ember vagy magadnak kell megoldanod az életed. Rengeteg ember nem örököl egy komplett házat. A barátodnak igaza van nem hisztizni kell hanem felépíteni a saját életed.
2010. febr. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez csúnya húzás volt a szüleidtől,rád nem gondolnak,nem beszélték ezt + veled előtte? És ha te adtad volna el így a házat ha a tiéd lett volna fordított helyzetben,nekik h esett volna? Kire számítson az ember ha nem a szüleire? Más megoldás nem lett volna?
2010. febr. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha nem tudták kifizetni máshogy az adósságot, akkor szted mit kellett vna tenniük?! A szerveiket adják el?! Azt tették, amit tudtak! Az a hát nem a tiéd, az övék, és azt tesznk vele, amit csak akarnak! Egyébként is mire velük bármi is történik, neked már saját életed lesz, saját lakásod, semmi szükséged nem lesz rá! Ők viszont most így tudtak törleszteni, ezt fogadd el!
2010. febr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mostmár nincs mit tegyek, elfogadtam... Csak tudod, a tény az, hogy lényegében csak 1500 euróért adták el a házat... (Mikor felvettük a kölcsönt, annyit vettünk fel)

Szerintem ez azért... felelőtlenség volt egy részből...

Nah, de igaz, az ő házuk, azt csinálnak vele amit akarnak... mi meg a kölykei vagyunk... velünk is csinálják azt, amit akarnak...

Ha 5 éves lennék, akkor is megcsinálták volna ezt... és talán ez a tudat fáj a legjobban...

2010. febr. 5. 08:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!