Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Te hogyan szoktad kezelni...

Te hogyan szoktad kezelni azt, ha egy/vagy több barátod undok vagy közönyös veled?

Figyelt kérdés

Hosszas önmarcangolás, rossz érzések, irigység, töprengés-rágodás után rájöttem, és végérvényesen beláttam, hogy egyes emberek, akik valaha megbántottak valamivel, -hiába gondolkodni és az igazságot 'keresni'- azért tették, mert nem kedveltek eléggé, mivel talán elég fárasztó jellem lehetek. Ahhoz meg folyton túl nagy a büszkeségem, hogy belássam, hogy ez a helyzet, pedig igy egyszerűbbnek tűnne az egész.

Elég ellentmondásosnak tűnik, hogy gyakran ezen rágódtam, mégis nem igazán érdekelt mások véleménye. De gyakran haragszom a barátaimra, ha megsértenek egy közönyős gesztussal vagy hasonló, de nagyon sokáig talán nem vettem észre, vagy nem dolgoztam fel(talán még most sem), hogy ezt azért teszik, mert nem vagyok épp a legtökéletesebb ember a szemükben, de ez nem is zavar. Bár értem én, lényegében elég önbizalomhiányos vagyok, és hamar felkapom a vízet, meg elég magányos típus vagyok, amin változtatni szoktam mostanában, pedig nem zavar annyira.

Neked vannak ilyen "élményeid", és ha igen, te hogy reagálod le?



2014. szept. 13. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak azt nem szerettem soha, ha valakinek valami baja volt velem láthatóan, de nem volt hajlandó elárulni, hogy mi. Nem vagyok gondolatolvasó, mint ahogy szerintem kevesen rendelkeznek ezzel a képességgel, és nem vagyunk egyformák se. Simán lehet, hogy ami nekem természetes vagy nem nagy dolog, az másnak rosszul esik.

Egy ideig tépelődtem, meg izgultam, hogy mi baj lehet, de már nem érdekel az ilyesmi. Felnőttek vagyunk, ha baj van, azt tisztázzuk le, úgy gondolom.

2014. szept. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:) kicsikét átérzem az írásodat, nem elsősorban tapasztalat, hanem tapasztaltatás szempontjából is:D kérdeznivalóm: veled mit "csináltak", amiből lesült, hogy bajuk van veled:)? valahogy így voltam a legutobbi barátommal is, bár vele nem tartott sokáig a kapcsolat, de az érzékeny lelkét sikerült fersértenem azzal, hogy távoztam, amiért nem hibáztattam őt. Néha belegondolok, hogy talán én is bonyolult, fura emberekkel vagyok körül véve, van akiről azt gondolom, hogy utál, máskor meg kedves, amit nem is gondoltam volna, én meg mindenről próbálok fekete-fehér következtetést levonni, mindig.
2014. szept. 13. 16:50
 3/7 A kérdező kommentje:
# 1 - arra akartam kilyukadni, hogy talán semmi konkrét bajuk nem volt veled:)).. mert van ilyen:P
2014. szept. 13. 16:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Miből gondolom? Háát, leginkább olyasmiből, amikor, ahogy te is írtad, undok vagy közönyös, de kifejezetten velem, tehát nem arról van szó, hogy bal lábbal kelt volna fel.

Ilyenkor eléállok és megkérdezem, mi baja van, hátha meg tudjuk beszélni, lehet, hogy csak félreértés. Sokszor segít, de sokszor csúnya reakciók voltak erre. Néha időt kell hagyni, mert van, aki szeret napokig vagy akár hetekig is duzzogni.

2014. szept. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, hát ha valaki csúnyán néz épp rám, az még nem biztos, hogy velem van baja, lehet, hogy csak rossz napja van, de azért megkérdezem, hogy bántja-e valami, mi a problémája.
2014. szept. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen:) Ilyesmi velem is volt.. olyan mintha a hozzánk "közel állóbbakon" tudnánk jobban kitölteni a dühünket, és talán tényleg csak bal lábbal kelt.

Amúgy én is szoktam undok lenni, azt is tudom, milyen, amikor rám haragszik valaki, mert megbántottam, és faggat, én meg nem tudok válaszolni rá..

2014. szept. 13. 17:06
 7/7 A kérdező kommentje:

De mivel undok?:) Valamit beszól, sérteget, vagy csak simán nem vesz figyelembe?

Az utobbit még megértem és elfogadom.

2014. szept. 13. 17:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!