Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem lehet megérteni, ha...

Miért nem lehet megérteni, ha valakinek nincs önbizalma?

Figyelt kérdés

Az emberek azt hiszik rólam, hogy egy magabiztos, jókedvű boldog ember vagyok. Tény, hogy tudok még nevetni, de az nem ugyanaz azzal, hogy boldog vagyok.

Amikor elmagyarázom, hogy semmi motiváció vagy önbizalmam nincs, totál hülyének néznek, hogy miért. Néha én sem tudom megindokolni, de csak tudom, mit érzek.

Elismerem, a hozzáállásom elég pesszimista, de így legalább nagyobbat már nem tudok csalódni.

16/F



2014. júl. 17. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Félsz a csalódástól, biztonságra vágysz. Azonban ez a halál útja. Az élet és a szeretet útja folyamatos kockázat, és meg is sérülhetsz, de csak így lehetsz boldog. Rossz az irány!
2014. júl. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

#1 baromság. Én nem kockáztatok, mégis boldog vagyok.


Mindig is jobban szerettem a tervezhető, kiszámítható dolgokat, amik a maguk medrében haladtak, mint a spontán dolgokat amiknél rögtönözni kelljen.

2014. júl. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért nem lehet megérteni? Van egy emberi alap magatartás. Attól az önbizalomhiány nagyon eltér sajnos negatívan. Az emberek inkább felnézni szeretnek a másikra és nem le.

De van egy jó hirem! Fejleszthető:)

Sok önismereti könyv, vagy videó ( you tube)

Hajá fejleszd magad! De ne számíts rá hogy könnyű lesz, mert az úton sokan vissza akarnak majd húzni, különböző beszólásokkal. Itt van a bölcsesség helye hogy kire is hallgatsz. :)

Hallottam, azt, hogy az egot nem leépíteni kell, hanem épp ellenkezőleg felépíteni, mert az add nekünk miztonságot a mindennapokban. EGO építésre fel! :)

2014. aug. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2014. aug. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3-mas?


És az egó hogy fejlődik? Hogy hosszantartó sikerek érik az embert, sok területen, nemde? De mivan, ha az embert ér siker valahol, de a máshol, meg annyira csúfos kudarcot vall, vagy egyszerűen csak kudarcot, hogy nem tud erőt meríteni, a sikerből, mert nem ad neki annyit hozzá


Gyakorlatban ez hogyan néz ki?

Az ember állandóan próbálkozik, és vegyes reakciókat kap..nincs miből erőt meríteni. Te, hogy estél túl ezen, olyan mintha, benne lennénk egy mókuskerékben, és nap mint nap ráütünk a kerékre, vagy nagy erőt fejtünk ki rá, hogy széttörjön, de nem tudunk elég erőt kifejteni, ezért állhatunk egyhelyben és tekerhetjük tovább a kereket, hogy lehet ebből kimászni?

2015. febr. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ego=énkép.

Ez fejlődig. Legjobb példa erre, hogy azt mondjuk, hát igen, 5,10, y évvel ezelőtt, ennyi ésszel már másképp csinálnánk. Miért? Mert fejlődtünk, több lett a tapasztalatunk.

Nehézségek, mindig voltak, vannak és lesznek. Csak a hozzáállás számít sokat.

Ellehet bennük veszni, és túllehet rajta lépni.

Engedjük, hogy ő uraljon minket, vagy mi irányítjuk a helyzetet.

Sok mindentől függ.

Probléma, csak egy nézőpont. Ha úgy nézzük, egy megoldandó feladat amit kaptunk.

Itt a feladat szót nem kell szó szerint érteni. Lehet, hogy nem kell tenni fizikálisan. Csak leszűrni a következtetést, és ha előfordul újra, meg újra, akkor a tanultakat alkalmazni kell, és egy szintell feljebb léptünk. Ott is lesznek, csak más fajta problémák, és vizsgák. Szinte az egész élet ebből áll. Fejlődni kell. Aki nem akar, azok belemerülnek a problémákba, drogosak, öngyilkosok lesznek. Lehet, hogy nehéz, de senki se mondta, hogy az élet könnyű. Szeretettel kell végigmenni az utunkon, megérteni, hogy egy adott helyzet mit akar tanítani, és alázatosan elfogadni. Mert hiába ellenkezünk, kiabálunk, veszítjük el az önuralmunkat, így még senki se oldott meg egy feladatott sem jól. Ki kell állni magadért? hát tedd.

Meg kell mutatnod a türelmedet? Hát mutasd. Mindig mosolyogva tedd ezt. Ha az " ellenség" felnyomja az agyvízedett, és te nyugodt maradsz és mosolyogsz , mégjobban ordít majd. Neki szálljon ez az agyvíze. Te légy mindig nyugodt higgadt, és bölcs. Tudni kell mikor kell megszólalni vagy hallgatni. Mikor kell az asztalra csapni, és mikor nem. Sokaknak meg kell tanulni kiállni magukért, mert a szeretett jegyében azt hiszik mindent el kell türni. De az igazságtalanságot nem kell eltűrni, így vállunk egy elnyomott néppé akit megaláznak, de fel nem szólal.

Jó nem kell a másik fejét lekiabálni, de annyit mondhatunk neki, hogy világosodjon meg a sötét elmét. Ezzel nem szórtunk rá átkot, hanem jót kívántunk neki. ...

2015. febr. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akadályok mindig jönnek.. de csak azért, hogy átlépjük őket!
2015. febr. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!