Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudok elszakadni a múlttól...

Zenon kérdése:

Nem tudok elszakadni a múlttól. Mi van, ha nem tudok tovább lépni?

Figyelt kérdés

Elvesztettem egyik szülőmet.Ennek már több,mint 3 éve.

Életem azóta valahogy megrekedt,nem tudom túltenni magam ezen.Szerintetek hogyan lehet megbékélni valakinek az elvesztésével,aki születésünktől fogva kísért bennünket?

20/F


2010. jan. 6. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hát 14 vok szal nem nagyon tudok hozzászolni...meg mindkét szülön él de unalmasabb oráimba elszoktam gondolkozni hogy milenne ha...kicsit ahoz az érzéshez kötöm amikor például csinálok egy karkötööt és véletlenül elszakitom vagy valaki más elszakitja...szerintem nekem az segitene ha végiggondolnám a dolgot talán jobb lenne ha fel tudnám fogni hogy mia szitu...visszaemlékeznék milyen volt kisirnám magambol aztán nemis tudom..biztos nehéz lenne(:
2010. jan. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Menj el vmi jó pszichiáterhez.Valószínű elhúzódó gyászreakciód van.Ezt nem sértésnek szántam,segíteni szeretnék.
2010. jan. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Te lány vagy,igaz? :)

Nos, köszi hogy írtál.Ne tapasztald meg soha ezt a szitut,

azt kívánom.És nem,nem olyan mint elszakítani egy karkötőt.

Annál sokkal komolyabb. :)

2010. jan. 6. 22:27
 4/11 A kérdező kommentje:

Második válaszadónak


Igen,én is gondolkoztam ezen.De mindig meggondolom magam.

Ebben a dologban nem szeretek senki előtt ,,kitárulkozni".

Ez túl mély dolog.Igazából épp ez a gondom talán.

2010. jan. 6. 22:30
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem vok lány,és idősebb vok mint te.Csak átmentem pár qrva kemény helyzetben az életben.
2010. jan. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2-ik vok.Túl hamar reagáltam az első kommentre bocs.
2010. jan. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az elsőnek írtam először.Pont mikor küldted. :)

És hiszek neked.

2010. jan. 6. 22:32
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
énmeg az elsöö vagyok és én lány vagyis magamat inkáb a jány kategoriába sorolom...de ezt haggyukxDez az én elmeproblémám..szivesen irtam..jobb mint törit magolni:)és kössz remélem nem lesz ijen velem...a karkötöös meg csak egy enyhe példa volt:) gondoltam hogy pont olyan hanem sokkal fájdalmasabb és hosszabb ideig tartó dolog (meghát a karkötööt ujra lehet füzni de sztem neked az már nem menne)
2010. jan. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ebben a dologban nem szeretek senki előtt ,,kitárulkozni"."


Őszinte leszek, a pszichiáternek ebben semmi extra nincsen, neki ez a dolga, hogy rajtad segítsen. Így teljesen magadba fogsz fordulni és elmerülsz a gyászodban a továbblépés helyett. Tényleg kérj segítséget.

2010. jan. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nos, ha elfogadsz egy önzetlen tanácsot- Alázat! Ez a kulcsszó az életben. Tudd, hogy az életben nem mindig úgy történnek a dolgok ahogy elképzeljük, hiszen ember tervez-isten végez. Nincs más megoldás mint elfogadni, küzdhetsz ellene életed végéig, nem tudod megváltoztatni úgysem.Az élet rendje, hogy aki születik, meg is fog halni egy nap, tudtuk mindig, csak néha úgy viselkedünk mintha örökké élnénk. Ezért fontos a szeretteinknek szóban és tettben kifejezni szeretetetünket, mert nem tudjuk meddig vannak még velünk. Akkor mi az amid marad? Az, hogy emelt fővel útjára engeded az elhunytat, elmondasz pár szívből jövő imát érte, ő már jó helyen van.

Neked rossz, most és itt. Ez az egod.

Minden a fejődésünket szolgálja az életünkben, ha belátod ezt kincs van a kezedben, és a negatív történések mindjárt -közvetetten ugyan, de értelmet kell kapjanak. Fel kell nőni, egyedül a feladathoz, az élethez. Én is elvesztettem a legfontosabb személyt az életemben, de rájöttem, hogy ami nem öl meg az megerősít, a karmáról nem is beszélve.. Ne sajnálkozz, élj!

2010. jan. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!