Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tanulhatnék önuralmat,...

Hogy tanulhatnék önuralmat, hogy lehetnék nyugodt?

Figyelt kérdés
Hajlamos vagyok rá hogy nagyon kiborulok apróságokért, sírok dühöngök ilyenkor minden bajom van viszont ez nagyon rossz hatással van rám.. adtok tippeket? Hogy tanulhatnám ezt meg egyedül? A meditációt már próbáltam, de sajnos nincs saját szobám és folyton megzavarnak.
2014. jún. 23. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ezt nagyon nehéz megtanulni egyedül, legalábbis nekem soha nem ment volna.

Az is biztos, hogy sokaknak van valami egyéni módszere rá, pl. egy (saját) jelmondat, amit felelevenít mindig és próbálja átvinni a gyakorlatba (nálam ez, az élet nem ér ennyit kb.); vagy elvonul megnyugtató/vidám zenéket hallgatni, ha épp olyan hatás éri; vagy egyszerűen ellazítja magát és kikapcsolja az agyát stb. Vagy ezeket ötvözve.


Kiegyensúlyozottnak lenni borzasztóan nehéz és szerintem nagyon kevés ember képes rá, amiért egyszerűen a mai világ működése okolható (sok stressz stb. ; nem mondom azt, hogy régebben jobb volt).


Nehezen tudnék mást írni, max még annyit, hogy ha egyszer, akár a fentiekkel, akár a magad módján sikerül egyszer a hullámvölgyből visszakerülni az egyenességre és ezt érzed is és tudod is hogyan idézted elő, akkor szerintem könnyen rá lehet kapni az ízére. Az biztos, hogy félelmetes jó érzés. :)


Most írhatnám azt, hogy én személy szerint olyanokat mondogatok magamnak, amit írtam is, hogy "az élet nem ér ennyit", vagy "porszem vagyok egy végeláthatatlan sivatagban, minek izgulni, minek rosszul érezni magamat bármi miatt", de nem biztos, hogy ez neked is segít, neked is bejön. :)

2014. jún. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Számolj magadban 10-ig, kritikus helyzetben. Megnyugszol egy kicsit.
2014. jún. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Borzaskata válasza:

Csatlakozom az előző válaszadóhoz. Számolj el 10-ig! Közben gondold végig, hogy a megszokássá vált reakciód (pl. dühöngés) hová vezetett. Találj ki helyette valami mást. Pl. attól függően, hol ér az az "apróság". Mondok példákat. Kezd el játszani a számítógépen, telefonon, menj el futni. Ezekhez a reakciókhoz tudatosság kell.

Ajánlom figyelmedbe az alábbi írást.

[link]

2014. jún. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!