Mik a tanulás halogatásának előnyei (akár pszichológiai oldalról nézve)?
"Aki nagyon komolyan veszi a tanulást - nem feltétlen túl komolyan, de az átlagnál komolyabban -, arról valahogy lerí, talán kisugárzás alapján.
Általában az ilyen embereket lenézik."
Hát ahonnan Te jössz kérdező, az lehet, de ott se sok értelem pislákolhat, ez azért sokat megmagyaráz rólad. :)
"Tapasztalataim szerint a sok tanulás kéz a kézben jár - ha nem (is) ok-okozati kapcsolatban van - azzal, hogy valaki nem szereti a sok embert, a nagy társaságokat, a diszkót, esetleg a kocsmát se.
Esetleg az ilyen ember konzervatív, merev."
Na most a "sok" tanulás meg a halogatás között nem kicsi a skála. Szavaidból úgy veszem ki, aki "időben" elkezd tanulni és időt szán rá, az neked "sok". Továbbá még előítéletes és szűk látókörű is vagy, mert ez neked kéz a kézben jár az aszkéta életmóddal. :D Hát ez LOL komolyan.
Ez a szépen fel és elborult értékrendet nagy valószínűséggel nem tudod ám levetkőzni később sem, és az ilyen emberekből lesznek az olyan kollégák a munkahelyen, akik azt hiszik, ők a legcsodálatosabb dolog, ami történhetett a céggel és mindenki más hülye, holott velük együtt dolgozni borzalom, és a kezük alól kijövő munka is hagy kívánnivalót maga után - már ha időben vagy egyáltalán elkészül. :)
Az meg ha a fejedből minden kiesik hosszútávon is amit tanulsz, egyenes úton visz majd afelé, hogy még a legegyszerűbb betanított munkát se tudod majd elvégezni.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Nem igaz, hogy 99%-a a diákoknak halogató.
Viszont igaz, hogy 99%-a hülyeség annak, amit írtál.
Nincs előnye. Ha mindenáron pszichológiai oldalról akarjuk nézni, akkor ott van az a hátrány, hogy mások (pl szülők) kritizálják emiatt, és negatív élményeket szerez
Továbbá nem kevesebb hanem TÖBB stresszt termel, ha vizsga előtti napon kezd el tanulni. Hidd el sokkal stresszesebb leszel aznap mint elosztva az előző napokon ha mindig egyenlő mennyiséget tanulsz.
3. Hátrány: Rászoksz erre a hozzáállásra, és a munkahelyen nem fognak könyörögni.
#11: Szóval azért leszek lenéző a munkahelyemen, mert lenézem magam, amiért nem vagyok képes rövid idő alatt, összpontosítva, odafigyelve, intenzíven tanulni? Mondjuk igen, sok embernél tapasztalom, hogy azért néz le másokat, mert lenézi magát, és így kompenzál/így takarja..
Egyébként nem nagyon ismerek embereket, akik 2 napnál többet tanulnának bármire is. Jó, esetleg kivéve a nagyon-nagyon nehéz tárgyakat esetleg, pl a BME-s ismerőseim az olyan BME-s tárgyakat, amikről még egy humános is hallott már.
Viccelődni szokás azzal, hogy két napnál többet a nyomorékok tanulnak kb.
Meg vajon miért úgy kérdezik, hány napot tanultál? Nyilván mert normális ember nem úgy tanul, hogy egy hétig minden nap 4 órát, hanem a végén intenzíven.
Sok ismerősöm egyszerűen úgy mondja, hogy amikor tanul, akkor tanul.
Most is képes vagyok 6 napon tanulni egy vizsgára. Közbe jött egy-két más dolgom is, így nem volt vizsga előtt 3-4 szabad napom, erre rászánok hatot. Tény, így lazára vehetem, egy vagy fél óra tanulás után is pihenhetek, napi pár órát tanulok csak.
De nem normális ez így.
Hosszabb távon megmarad így? Esetleg. De a kutya nem kérdezi államvizsga után.
Ha mégis előkerül a későbbiekben, ott lesznek a munkahelyen a szabványok, jogszabályok vagy akár utána is lehet nézni máshol is. Elég, ha valaki egyszer megértette valaha, már utána tud nézni. Nem kell ahhoz egy hétig tanulni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!