Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért gondolkodtam ilyen...

Miért gondolkodtam ilyen idióta mődján?

Figyelt kérdés

Eddig minden csak a külső körül forgott az életemben,azokat irigyeltem,akik jobban néztek ki nálam,legyen az fiú és lány és folyamatosan azon keseregtem,hogy én miért nem nézek ki olyan jól és totálisan depressziós voltam,alsóbbrendűnek éreztem magam hozzájuk képest.De ma,remélem már nem későn,rájöttem,hogy ugyan nem vagyok egy álomfiú külsőre,de rengeteg dologhoz van érzékem,tehetségem.

Már kiskoromban is nagyon okos,értelmes gyereknek tartottak a tanáraim és folyamatosan versenyekre hurcoltak,amiken számtalan előkelő eredményt értem el.Az általános iskolát és a gimnáziumot is nagyon kevés tanulással kitűnő eredménnyel végeztem,az érettségire egyetlen percet sem készültem és 100% környéki lett mindegyik tárgyból,még a suli igazgatója is gratulált nekem.

Többször is felhívták a figyelmemet,hogy különös érzékem van a matematikához,egyetemen az eddigi 3 matek zárthelyit hibátlanra is írtam.Ezek mellett hihetetlenül jó memóriám van,érdekel a történelem és szinte bármit tudok belőle,amíg a lustaságom nem uralkodott el rajtam,országos versenyeken különdíjas voltam.Már az általános sulis irodalom tanárom buzdított arra a dolgozataim végén,hogy olvassak még több verset,prózát és feltétlenül próbálkozzak meg én is írással.Ez folytatódott középsuliba,végül elszántam magam egy vers írására és állítólag nagyon tehetséges vagyok ebben is.

Ezek mellett van érzékem a kosárlabdházoz,csak sajnos mérhetetlen lustaságom ennek kiteljesítésében is megakadályozott...igazság szerint mindig azon agyaltam,hogy miért vagyok csúnyább másoknál,nekem miért nincs barátnőm stb.és nem is jártam szinte sehová a depresszióm miatt.

A mai délutánon végre először igazán értékesnek és különlegesnek éreztem magam,volt önbizalmam és rengeteg lány szó szerint megbámult.Máskor ilyen nem is fordult elő.Remélem továbbra is ilyen jó hangulatom lesz.


2014. máj. 7. 19:38
 1/7 A kérdező kommentje:

*módján

bocsi,elírtam a kérdésben :D

2014. máj. 7. 19:39
 2/7 anonim ***** válasza:
Most idejöttél menőzni he?
2014. máj. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Te vagy az aki versben akartál oltogatni XDDDD "végül elszántam magam egy vers írására és állítólag nagyon tehetséges vagyok ebben is." -ezt még vitatom de örülök hogy végül összeszedted magad :)
2014. máj. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
te akartál oltogatni,én egy darab verset nem írtam neked...
2014. máj. 7. 20:16
 5/7 anonim válasza:
Örülök neki, hogy az életed rendbe jött. S a kérdésedre a válasz pedig az, hogy egyszer mindenki rádöbben a saját értékeire, addig pedig elnyomja a rengeteg külső tényező. Már nekem is ideje lenne:)
2014. máj. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De hogy nem folyamatosan zaklattál és ez most napvilágra került.
2014. máj. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kötekedésből, de leszögeznék néhány tényt.


Az emberek 99%-a alig tanul érettségire és jó lesz, ez azért van, mert érettségire alig kell tanulni, másrészt 60%-ot mellébeszéléssel és a segédeszközök forgatásával elérsz.

Az iskolaigazgatók minden 100% és annak környékbeli eredményért gratulálnak, tehát nem azért gratulált neked, mert Te vagy Xerxész az istenkirály, hanem mert ez a dolga, ezért fizetik többek között.


A zh-id értékeléséhez jó lenne tudni, hogy milyen szakon vagy, mert mondjuk ismerek olyan egyetemet, ahol félévig a középsulit adják le, amit személy szerint roppant szánalmasnak tartok, de mit tudjon tenni az ember. Ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy ha fizikus vagy matematikus, esetleg mérnők tanoncként írtad meg a zh-kat így, akkor az már nevezhető jó teljesítménynek (nem páratlannak), egyébként az a szintű matek tudás elhanyagolható. A humán tárgyakról írd dolgokat inkább hagyjuk.


Másfelől az emberek beszélnek össze-vissza, anélkül, hogy tudnák azt, hogy mit jelentenek a szavak. Jó lenne, ha definiálnád azt, hogy mit jelent az okos és mihez mérten. Egyébként hadd kérdezzem meg, így az okosság definíciója nélkül, hogy te okosnak tartasz-e egy olyan embert, aki már-már emberfeletti képességekkel rendelkezik, például hihetetlen jó matekból, töriből, nagyon jól tud verset írni, mindenféle előkelő eredményeket ért el verseken, meg profi kosaras is lehetne képességeit tekintve, ő mégis azzal van elfoglalva, hogy ocsmány?


Hmm, na mindegy, nem akartalak letörni csak leszögeztem pár tényt néhány kérdés feltevésével.

2014. máj. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!