Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha megnyernétek a lottón a...

Ha megnyernétek a lottón a főnyereményt, miben változtatnátok meg az életeteket? Elég lenne a problémáitok megoldásához, hogy nem lennének többé anyagi gondjaitok?

Figyelt kérdés

Mire elég pár száz millió forint? Valóban megold mindent? Megváltoztatnátok az életkötülményeiteket? És mi lenne az egyéniségetekkel? Vajon megváltoztatná a jellemeteket a "megvehetem a világot kilóra" érzése? Eszetekbe jutna, hogy jótékonykodjatok?


És főleg: elmondanátok valakinek, hogy nyertetek?


2009. nov. 21. 12:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Minden féleképpen nagyon sok terhet levenne a vállunkról!

A házunkon van egy 9 milliós kölcsön, és ugye kb. 15 millát kell vissza fizetni, ahogy a kölcsönöknél lenni szokott, az apám kocsija egy roncs, anyámén rajta a hitel. Bátyám nem tud elindulni a szakmájába, nincs külön háza, anyámék inkább rongyokba járnak, csak hogy legyen kajára pénz. A családba egyfolytában a pénzen megy a vita, hogy nincs4 Hát ha most megnyertük volna ezt a 2 milliárd nem tom hány száz millió forintot, tuti, hogy körülbelül fél tonnával kevesebbnek érezném magam. Végre olyan dolgokat vehetne mindenki magának, amiket tényleg szeretne. Nem csak a létszükségleteinket elégítenénk ki, hanem már luxus cikkeket is nyugodtan vehetünk, nem kéne azon aggódnunk, hogy ha megvesszük ne haljunk éhen!

Az ember élete során változik. Gondolj csak a kamasz korra, évente változtatod a zenei és öltözködési stílusod és csak később találod meg önmagad, de felnőtt korodba is nagyon sok változáson mész keresztül, amit lehet te észre sem veszel, csak a körülötted lévők.. Szóval ha megnyersz ennyi pénzt, természetes, hogy változol. Nem mindegy, hogy milyen irányba.. Szerintem az egyéniség mindig is megmarad, csak más ruhát ölt magára. :)

2009. nov. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
66%

A legnagyobb részét eladományoznám gyerekotthonokba, segélyszervezetekhez meg ilyen helyekre. Persze pár milliót meg is tartanék belőle, de nem akarok pénzbőségben szenvedni.

Ha valaki látná azt amit én, azt hogy egy közeli rokonom eszét( illetve az egész családja eszét) hogy vette el a pénz, és azt is hogy teszik ez miatt tönkre egy 6 éves kisfiú életét, akkor teljesen megértene.

Persze tudom, hogy mások ezt így a gép előtt ülve nem tudják elképzelni, de másoknak fogalmuk sincs róla, mit is jelent a "túl sok pénz" fogalma.

16/L

2009. nov. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Az utolsó, 22:43-as válaszolónak:


Le a kalappal előtted, nem sok korodbeli gondolkodik ilyen tisztán, és bölcsen. (Igazság szerint felnőtt se sok.)


Én magam úgy gondolom, a mai világban nagyon sok gondot okoz a pénz hiánya. Rengeteg családban ez az egyik fő feszültségforrás. Arról nem is beszélve, hogy az állandó aggódás a kifizetetlen számlák, meg a létbizonytalanság miatt mennyi egészségügyi problémát okozhat. (És akkor még nem beszéltünk azokról az egészségügyi gondokról, amiket az ember azért nem tud kikezeltetni, mert nincs pénze rá. Pl. fogászati problémák.)


Ellenben azt én is azt hiszem, hogy a hirtelen jött sok pénz minden esetben változtat az ember személyiségén. Saját környezetemben tapasztalom, hogy sokan az által, hogy megvehetnek szinte mindent, amire vágynak, egy idő után úgy érzik, nekik mindenből a legjobb jár. És képesek elhagyni azt, akivel évek óta együtt éltek, és közös családot hoztak létre, azért, hogy egy szebbel, fiatalabbal kezdjék újra az életet... De vannak olyanok is, akik elfelejtik, honnan jöttek, és egy idő után már nem keresik azt, aki addig a barátjuk volt, de már nem képes tartani velük az életszínvonalat... (Nem tud velük menni nyaralni, squash-olni, stb.) Más lehetőségek, más világ. Nem is tudom mi kell ahhoz, hogy az ember ne felejtse el azt, milyen volt "azelőtt". Talán kell valaki, aki időnként tükröt tart elénk, és visszaránt a földre.


Kevés ember segít másokon, ha odajut, hogy megtehetné. Talán ez is azért van így, mert "elfelejti", milyen az, amikor "nincs".


Én a magam részéről biztosan felépíteném álmaim otthonát, és megvenném a világ - szerintem - legjobb autóját. (Nem kell versenyautóra gondolni, csak egy szimpla Audi a nagy szerelem...)Utazgatnék, szép ruhákat vennék, és minden szempontból megszépíteném a környezetet magam körül. Mindenkinek egyetlen élete van, és én is szeretnék belesűríteni mindent, amiről eddig csak álmodhattam... De a legnagyobb boldogság mégis az lenne, hogy mindent megadhatnék a fiamnak, anyagilag is, és más értelemben is. Övé lehetne minden időm...


A gyerekkórházaknak biztosan segítenék. Sosem felejtem el, amikor egy éjszakai hasfájás miatt bementünk az ügyeletre... Sokat kaptunk akkor, segítséget és vígaszt is, és ezt nagyon szeretném nekik megköszönni...


Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Remélem, hogy még ha lottónyertes nem is lesz mindannyiunkból, de sikerül egy olyan életszínvonalat teremteni magunknak, ami elég ahhoz, hogy emberhez méltó életet élhessünk mindannyian, hitel nélkül, nyaralással, szép ruhákkal, igazi, saját otthonnal, tele hassal, nem csak az állandó lemondással küszködve...

2009. nov. 22. 00:03
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnék belőle senkinek,na jó családtagoknak,rokonoknak pár milliót,de ilyen segélyszervezeteknek nem adnék milliókat.Én beraknám a bankba,és nem pocsékolnám!Pl nem vennék 200.000 Ft-ért egy nyamvadt ékszert,vagy 50.000 Ft-ért egy doboz parfümöt csak azért,mert "megtehetem".Kimennék Németországba,vagy Amerikába,vennék magamnak egy király 2szintes családi házat,egy fekete Nissan Navarát, gyönyörű szépen berendezném a lakásomat,és aztán nyitnék egy magán bölcsit,persze azt is szépen berendezném:-) Ja meg vennék magamnak a szobámba emeletes ágyat,meg mindenhol műanyag ablakaim lennének,meg járólap lenne,nem linóleum,meg reluxa helyett redőnyöm lenne,meg vennék magamnak 3 különböző biciklit,hogy mikor melyikkel van kedvem menni :) Vennék magamnak egy nagykerekű rollert (vagy ha nem létezik olyan,akkor gyártatnék magamnak) és azzal közlekednék.Ami luxuscikket vennék,az az lenne,hogy vennék magamnak egy Combinot és építenék neki egy szobát,és nem lehetne vele sehova menni,csak úgy ott lenne,és ha akarnék,belemehetnék,meg ilyenek:D Ja meg a másik luxus cikkek,h vennék magamnak egy trambulint,meg egy olyan nagy felfújható csúszdát,ami a búcsúba van:D Ja meg lenne egy sofőröm is,mer nem akarok jogosítványt szerezni :D Ja meg elmennék grafológiai "vizsgálatot" végeztetni magamon :))) Meg vennék egy futópadot :D Szóval el tudnám én költeni azt a pénzt :P De csak értelmes dolgokat vennék belőle:D
2009. nov. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Na jó,mégiscsak jótékonykodnék,úgy döntöttem:D Adnék vagy 10millát a barcikai kórháznak,h újítsák má fel végre azt a kib**** ambuláns részleget,mert annyira undorító,h hányni lehetne tőle
2009. nov. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Elköltöznék jó messzire.Megpróbálnám megvalósítani az álmomat.Megismerkednék velük.Azt még nem tudom, hogy de csak kitalálnék valamit.Pár évig velük lennék, vigyáznék rájuk, aztán ha látnám hogy minden rendben van, akkor nyírnám ki magam.Közbe persze beutaznám a világot+rengeteget jótékonykodnék.Segítenék a világon, ahogy csak tudok.Aztán távoznék.
2009. nov. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos belekattannék kicsit, de 2-3 milliárd megér annyit, nem? :D
2009. nov. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

időt vennék belőle,

merthogy a munka: az időnk és fáradtságunk eladása pénzért

és az időmből tanulnék tovább, (mint most) vén fejjel, csak éppen kényelmesebben

meg nem a legolcsóbb, hízlalós kajákat enném, és elmennék végre egyszer fodrászhoz, meg kozmetikushoz, és kimasszíroztatnám a hátamat.

Az aktákat meg tologassa más, ha már egyszer kell tologatni, de a régi kollégáknak is küldenék masszírozót. Vennék bőrcipőket, amikre vágyom. És sokat sétálnék, amire most időm sincs.

Valószínűleg nem veszélyeztetném magamat se utazással, se kocsikázással, se sporttal, élném tovább a csökött kispolgári életemet.

és csakis névtelenül jótékonykodnék

2009. nov. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg sincsenek problémáim,de biztosan nagyon örülnék,mert végre valóra válthatnám az álmaimat: legelőszőr is létrehoznék egy olyan állatmenhelyt,amely mindent felülmúl,persze nem csak itthon,hanem más,"fejletlenebb" országokban is!

Kiköltöznék egy farmra,ahol magamnak termelnék meg mindent,körülöttem a család,az állatok,nyugalom,teljes szabadság...

Na jó,utazgatnék is egy kicsit.:)

2009. nov. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Szerinted ha elsőre nem tettszek valakinek,akkor ha ötösöm lenne a lottón,utána már tettszenék? (ya a pénzem miatt)
2009. nov. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!