Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tényleg csak úgy lehet igaz...

Tényleg csak úgy lehet igaz barátra szert tenni, ha állandóan társaságban vagy?

Figyelt kérdés

Járok egy bizonyos körbe, a tevékenysége most mindegy.

Egy hétköznap délután járok el, az egyéb programjaikra nem annyira - ott is előfordultam már, de az az egy bizonyos nap a rendszeres.

Nagyon sok programot szerveznek, már volt szeptember óta 4 hétvégi program, 1 hétköznap délutáni "buli", 4 hétköznap délutáni beszélgetés, és a "bizonyoson" meg a "4-esen" kívül még egy hétköznap délután.


Nekem ez baromi sok lenne.

1. Érdekel az adott kör tevékenysége is, de más is. Önkénteskedek máshol meg egyéb dolgokkal is foglalkozom. Azokra is igénylek időt.

2. Ott a családom. Nem úgy értem, hogy otthon segíteni kell, azon kívül van dolog...

3. Sok zh-s és beadandós szakra járok, az átlagnál lassabban tanulok és kell az ösztöndíj. A vizsgaidőszakban tökéletesen ráérek, csak akkor általában nincs kire, a szorgalmi időszak 2/3-a tanulós. Nem belehalós tanulós, de délutánonként pár órácskát igényelnek a zh-k, jegyzőkönyvek...

4. Ott a többi haverom is...

5. Magamnak való vagyok, rendszeresen kell(ene) pár óra visszavonulni, az interneten olvasgatni, futni, úszni vagy valamit "kézműveskedni".


Ahova eljárok (az a kör), ott mindig a közösségépítésről van szó.

Közben nekem elég lenne csak annyi, hogy foglalkozom azzal a témával is, elvagyok ott egy-két emberrel, és ha valakivel megfog valami egymásban, akkor összejárunk külön is és barátokká válunk.

Viszont egyesek szerint emiatt a hozzáállás miatt van az, hogy kb. csak haverjaim vannak.


2013. nov. 21. 23:32
 1/2 anonim ***** válasza:
No igen. Valóban a hozzáállással van a baj. Tudod, férfiember barátsága nagyon erős kötelék tud lenni. Sokszor még a szerelemnél is erősebb és tartósabb. Atavisztikus kódolás ez, a vadászó ősemberek (ősférfiak)egymásra utaltságából fakad. És itt el is érkeztünk a probléma gyökeréhez: EGYMÁSRA utaltság. Tehát messze nem rólam, hanem rólunk kell, hogy szóljon. Illetve elsősorban mégis rólam szól, hisz nekem kell ugrásra készen állnom, nekem adnom, nekem kell energiát belefeccölnöm, hogy azután én is elvárhassam mindezt. Magyarul: Ha barátot akarsz, legyél barát. Manapság ezek a dolgok elsikkadtak. Sokkal könnyebb lehuppanni a gép mellé, lájkolni a haverok cuccait, egy-két (lehetőleg rövidített formában leírt) szavas üzenettel letudni a "kötelességünket".
2013. nov. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bocsi, közben dolgom volt. Folytatom. Az előbb párhuzamot vontam szerelem és barátság között. Hadd tegyem meg még egyszer. A csajozás sem úgy történik, hogy ezerfelé szétforgácsolt önmagam maradékát lököm szívem választottja elé: nesze, ez vagyok, szeress belém. Hanem úgy, hogy udvarolok. Az udvarlás szinonimája a széptevés. Azt jelenti: teszem a szépet, vagyis szépnek (urambocsá’) a valóságosnál is szebbnek mutatom magam. És közben nincs éjjelem, nincs nappalom, minden percem az övé, minden gondolatom, minden második szívdobbanásom az övé…

Ugyan mennyivel alávalóbb a barátság, mint a szerelem? Semennyivel. Az egyik a faj-, a másik a létfenntartásról szól (-t valamikor).

Ja és még egy párhuzam: mindkét kapcsolattípusban fontos a kölcsönös szimpátia, a vonzódás.

Tehát első lépésben meghatározod a célszemélyt, aztán kölcsönös szimpátia esetén körbeudvarolod, érezteted vele, hogy szívesen töltöd vele az idődet, hogy érdekel a sorsa, a problémái, stb. Kész. Jó esetben innen már csak annyi kell, hogy érjél RÁ, amikor igényli.

2013. nov. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!