Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon szerencsétlennek érzem...

Nagyon szerencsétlennek érzem magam! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok. Nem vagyunk szegények, van hol laknom, családom, pasim, 1-2 jó barátom is van, de mégis nagyon szerencsétlennek érzem magam! :(:(
2009. nov. 19. 16:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Suliba vagyok egész nap, hazaérek 3-ra kb, utána tv-t nézek, tanulok, és msn-ezek :( Hétvégén meg szombaton elmegyek a barátomhoz, nála vagyok úgy egész nap, vasárnap pedig pihenek és ennyi. Semmi életcélom nincs, nem tudom mit akarok az élettől:(
2009. nov. 20. 17:23
 12/15 anonim ***** válasza:

Ha volt valaha valami nagyobb durvaság, kegyetlenség a múltadban (verés, osztálytársak kiközösítése, elhanyagolás), akkor lehet, hogy annak ez élménye jött elő, azért érzel depressziót. Sajnos az ilyet nem lehet csak úgy elfelejteni, állítólag fel kell dolgozni ahhoz, hogy tényleg elmúljék.


Persze sok más ok is lehet, az is lehet, hogy nincs semmi különös baj, hanem egész egyszerűen csak keresed a valódi érdeklődésedet, akkor sok sikert kívánok Neked a kereséshez. Lehet, hogy eltart egy darabig, mert minden ember más, mindenkinek más hajlamai vannak, és nem könnyű megmondani, kit végül merre visz el az érdeklődése. Valamelyik nagyobb könyvtár jó terepet ad a keresgéléshez.


A természet érdekel? Mi hajtja a Napot, hogyan alakult ki az élet a Földön, honnan ered a tudat, mi van a Föld belsejében, hogyan élnek a vadnépek, honnan alakult ki a világ, milyen törvények vezérlik az anyag mozgását.


Vagy ha az ilyesmi nem, akkor a mesék világa érdekel? Nem annyira gyerekmesékre gondoltam, hanem a vadnépek furcsa mítoszaira meg népmeséire, a beszélő állatokkal meg furcsa mágikus hiedelmekkel.


Mindez persze csak példa volt, sok minden lehet, a keresgélés nem könnyű dolog, és én sem tudtam sokáig, mi is érdekel igazán.

2009. nov. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Igaza van az előzőnek, az életcél nem mindenkinek jön magától, keresni kell.


Nem bántani akarlak, de amit leírtál napi programként, az elég egysíkú. Mi lenne, ha ott kezdenéd, hogy lecsökkented (nem kiiktatod, csak lecsökkented) a tévé előtt töltött időt? Helyette olvasol, kertészkedsz, ha van kertetek, elmész futni fél órára, vagy kipróbálod a sulid röpi-, kézi-, kosárcsapatát, vagy ami van nálatok, mert lehet, hogy elsőre nincs kedved hozzá, de a tapasztalatokkal minden megváltozhat.

Hétvégén milyen elfoglaltságot találtok a barátoddal?

2009. nov. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én is szoktam így érezni. De ilyenkor arra gondolok, hogy Afrikában éheznek az emberek... Gyermekként éhenhalnak... Ha nekem van hol laknom, EGÉSZSÉGES vagyok, van családom, akkor minek panaszodjak? Ilyenkor rájövök, hogy mennyi dolog természetes számunkra, amit birtokolunk... Gondolj arra, akinek mindaz megvan, ami neked, csak a szerelem hiányzik...Már az az ember is sokkat többet szomorkodhat a szobája magányában, mint Te...
2009. nov. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
depressziós vagy? Attól lehet ilyen rossz meglátásod a dolgokra. Nincs olyan, hogy valaki egy nagy mázlista és pont, De olyan sincs aki minden gödörbe beleesik mert olyan szerencsétlen. ( YING YANG elmélet nem lehet fény sötétség nélkül, se hideg meleg nélkül mert akkor mihez viszonyítanál?)
2009. nov. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!