Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért baj az, ha valaki...

Miért baj az, ha valaki ragaszkodó?

Figyelt kérdés
2009. nov. 18. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát... szerintem az is fontos, hogy mennyire. Ha valaki mindig a másik nyakán lóg, ha mindig csak vele van, ha elvárja, hogy mindig csak vele foglalkozzon az a másik számára már lehet nyomasztó / idegesítő. Viszont ha az ember csak spontán ragaszkodik valakihez ( nem beteges módon) szerintem azzal semmi baj nincs.
2009. nov. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát, én eddig mégis úgy vettem észre, hogy már az is baj...:((
2009. nov. 18. 18:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha túúúlságosan ragaszkodó valaki, akkor megfojthatja a másikat a ragaszkodásával.
2009. nov. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Például én ragaszkodó vagyok, de csak magamban! Másoknak nem mutatom ki, és nem szeretem a ragaszkodó embereket! Nem bírok 1 teljes napot 1 emberrel eltölteni... Persze, ha eltervezve megyek át bnőmhöz az nem probléma, de így a váratlan hozzám csapódik a nap közepén és le sem szál rólam az már nyűg!

16 vagyok, de nem volt még 2 hétnél hosszabb kapcsolatom! Egyszerűen megutálom őket a sok együttléttől!

Barátok is tök mindegy milyen jók, én csak az utolsó óra kicsöngetéséig tudom őket elviselni! annyi elég 1 napra!

ez szerintem temperamentum kérdése..

2009. nov. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na igen, ezt meg tudom érteni... Én ragaszkodó vagyok, de sajnos kimutatom másoknak is, akarva-akaratlanul, viszont én sem szeretem a nagyon ragaszkodó embereket, és tényleg nem birok senkit elviselni pár óránál tovább.. Nem tudom miért.. Ha sokat vagyok valakivel, akkor azt inkább megúnom, minthogy megszeretném..:(
2009. nov. 18. 20:03
 6/9 anonim válasza:
A "ragaszkodàs" akkor vàlik problémàvà, ha nem kölcsönös, illetve nem azonos szintü/höfoku. Ekkor a fö baj az, hogy bonyolitja az esetleges VISSZALéPéS vàlaszthatosàgàt/szabadsàgàt és ez olyan érzést kelthet a partnerben, hogy "CSAPDàBA" esett. Ez viszont agresszivitàshoz vezet.
2009. nov. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

A ragaszkodás önmagában jelenthet hűséget, de elsősorban azt, hogy valaki nagyon szerelmes. Ilyenkor pedig a ragaszkodás természetes. Ha viszont - mint az többnyire lenni szokott - a másik kevésbé szeret, akkor ezt inkább csimpaszkodásnak értelmezi, és menekülésre fogja a dolgot.

Minden ún. szerelmes típusnak időbe telik, míg valamilyen szinten rájön arra, hogy a másik szabadságának korlátozása a saját szeretetének önző megnyilvánulása, a birtoklási vágy egy formája. Aki erre nem jön rá, magától, az gyakran bizalmatlanul létezik a kapcsolatokban, súlyosabb esetben a ragaszkodása beteges féltékenységgé válhat, ami pedig normális esetben a kapcsolat végét jelentheti. És itt jön a lényeg. Minden harmonikus kapcsolat alapja a bizalom. Ha az nincs meg, megette a fene az egészet. Jön a féltékenykedés, az önemésztés, vagy az agresszió. Az, aki csimpaszkodik valakin többnyire nem bízik a másikban. Nem bízik abban, hogy szereti, nem bízik abban, hogy nem fogja megcsalni.


Nem csak szerelemben de nők közötti barátságban is gyakori a csimpaszkodás, a féltékenység. (Férfiaknál, legalábbis heteroszexuális férfiaknál ez gyakorlatilag ismeretlen.) Aki nem építi le határozottan az ilyen barátnőt, annak eluralja az életét. A csimpaszkodónak meg kell tanulnia, hogy minden ember egy külön entitás, és nem akaszthatja le őket csak úgy a polcról. Egy részük viszont nem ezt tanulja meg, hanem ehelyett tökélyre viszi a másik ember érzelmi manipulálását. Egyik jellemzője a gyakorlott csimpaszkodónak, hogy mindig valami áldozatnak látszó dolgot tesz, vagy mond. Vagy (legalábbis úgy tűnhet) többet ad, mint amit meg lehet hálálni. Vagy éppenséggel "nem győzi meghálálni", ha érte teszünk valamit.

2009. nov. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szerelmes típus, soha nem is voltam még szerelmes és nem is érdekel ez a dolog, és mégis ragszkodó vagyok.. talán tényleg csak a magánytól félek!
2009. nov. 25. 16:17
 9/9 anonim válasza:

A kommentedhez annyit tudok még hozzátenni, amit az előbb kihagytam: Minden görcsös ragaszkodás valamilyen félelemből ered. Számodra ez a magánytól való félelem.

A magánytól való félelem azoknál szokott jelentkezni, akik vagy nem szeretik magukat, vagy mások figyelméből, jelenlétéből nyernek energiát, vagy mindkettő. Aki nem képes önmagát szeretni, (pozitív értelemben), az másokat sem képes szeretni. És itt elő is jön rögtön, amit magadról írtál, hogy sosem voltál még szerelmes és nem is érdekel a szerelem témája.


Tanácsom: olyanok társaságát keresd, akik az önismeret útján próbálják megtalálni a magány szépségét. Ha nem tanulod meg szeretni magad, még akkor is magányos maradsz, ha éppen valaki az oldaladon sétál. A látszat ugyanis nem azonos a beteljesüléssel.

2009. nov. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!