Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Zárkózott ember hogyan ismerke...

Zárkózott ember hogyan ismerkedjen, szerezzen barátokat?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nem a legjobb kategóriába írtam a kérdést, de nem találtam jobbat. 21 éves lány vagyok, egyetemista. Mindig is zárkózott típus voltam, nem vagyok egy nagy bulizós, társasági alkat, de tinikoromban sokat csalódtam is az emberekben. 15 éves koromig nem igazán voltak igazi barátaim, barátnőim. A középiskolában szerencsére ez változott, ott ismertem meg a legjobb barátnőimet, a mai napig ők azok 3-4-en, akik tényleg igazi barátnők és megosztunk egymással mindent, rendszeresen találkozunk, annak ellenére is, hogy másfél éve teljesen máshol tanulunk. Az egyetemen viszont szinte egyáltalán nincsenek barátaim. Sok mindenkivel, szaktársakkal vagyok úgy jóban, hogy beszélünk pár mondatot ha összefutunk, de olyan nincs, akivel szünetekben együtt, akivel elmehetek ebédelni. Tavaly volt egy csaj, akivel viszonylag sokat együtt voltunk, de ő most teljesen a barátjával van elfoglalva és nem keresi már annyira a társaságom, én meg nem is szeretek felesleges harmadik lenni. Alapjában véve nagyon szeretem az egyetemet, h végre azt tanulhatok amit szeretek, de magányos vagyok így. Nem is járok egyetemi bulikra, mert tényleg nem érdekel ez a téma, ha itthon néha a barátnőimmel beülünk valahova, az nekem teljesen elég. Viszont így meg nem ismerek meg embereket, sokan vannak a szakomon akikkel szinte még egyáltalán nem is beszéltem 1 év alatt. De hogyan lehet így ismerkedni, főleg hogy a többiek már megtalálták egymás társaságát?
2013. okt. 8. 20:14
 1/2 niltwill ***** válasza:

Én extrém esetként teljesen elutasítom az emberi kapcsolatokat, úgyhogy nekem egyáltalán nincsenek barátaim (sosem voltak), és nem is beszélek nagyon senkivel sem, a minimálist leszámítva. Nem is hiányzik ez a része az életnek, mivel számtalan dologgal le tudom kötni magam. Van ez úgy hogy az embernek nincs köze senkihez, semmilyen társasághoz.


Ne az egyetemen akarj barátkozni olyan emberekkel akikhez nincs közöd. Ezt nem lehet erőltetni. Ha a való életben nem megy, akkor próbálj online, bár ne a közösségi oldalakon (Facebook és társai) hanem inkább fórumokon. A hobbi, érdekeltségi kör jó kiindulópont. Bár nem kell rám hallgatni, mert nekem nincs az emberi kapcsolatokban semmi tapasztalatom. Na mindegy.

2013. okt. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia,


az előttem szólónak igaza van, egy hobbi jó kiindulópont. Ha nincs hobbid, próbálj olyat választani, ami érdekel és lehetőséged van rá az időd és a pénztárcád függvényében.Én is úgy vagyok, ahogy te, csak egy 22 éves fiú kiadásban.


Azt amúgy meg leszögezném, hogy nem feltétlen az a magány, ha egyedül vagy - sokkal rosszabb, ha nem olyan emberek vesznek körül, akikhez semmi közöd. Pl engem nem annyira zavar, hogy ha egyedül vagyok, viszont egyenesen kényelmetlen, mikor egy társaságban az a téma, hogy ki, hogyan itta magát hányásig.

2013. okt. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!