Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért hiszem vakon, hogy úgy...

Miért hiszem vakon, hogy úgy fog kinézni a jövőm, ahogy gondolom, mégsem teszek érte minden tőlem telhetőt?

Figyelt kérdés

Már 1-2 éve van egy rálátásom a jövőmre, és csak azt tudom elképzelni, semmi mást, akkor is, ha nem teszek meg érte minden tőlem telhetőt. Úgy gondolom, hogy programozó leszek, és hiszem, hogy az leszek, mégsem teszek meg érte mindent. Most is matekozhatnék, ennek a kiírása helyett, de úgy érzem, hogy mindenképp az lesz, van mikor tanulás helyett is inkább leülök gépezni, mert nem motivál semmi, mert tudom, hogy csak egy út van a előttem.

Ti, hogyan láttátok a jövőtöket, és mennyit tettetek annak érdekében, hogy megvalósuljon? Mondjuk általában így vagyok mindennel, dogák, tz-k, stb, hogy majd úgyis sikerül, és mindent a legvégére hagyok. Nincs ami igazán inspiráljon.. Ti hogyan éritek/értétek el ezt? Hogyan lehetnék motiváltabb? Mert lehet, hogy ennyi nem lesz elég a céljaimhoz..


2013. aug. 21. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Én orvos vagy biológus szeretnék lenni. Igen, megtehetnék többet az ügy érdekében, tanulhatnék többet a matekdolira, mert ezek a kis jegyek visznek fel a magasba, de mégsem teszem mert TUDOM, HISZEM hogy én az leszek és nekem annak kell lennem és sikerülni fog. Soha egy pillanatig nem kételkedtem benne hogy erre a területre kell lépjek.

Motiváltabb? Nem tudom. Ez a cél számomra elég motiváló még a hajnalig való matekozáshoz is.:)

Miért szeretnél motiváltabb lenni, mi az ami hiányzik ehhez? Írhatsz priviben is.:)

2013. aug. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Motiváltabb szeretnék lenni például a tanuláshoz is, van mikor rámjön a tanulhatnék, és megy is 1-2 hétig, hogy tényleg megtanulok, de aztán elvész az ihlet, és megint csak a lustálkodás. Pedig matekhoz csak az kell, hogy leüljek, és rászánjam az időt, mert tudom, hogy nem vagyok hülye hozzá.. ez van még a földrajz érettségivel is, elvileg most fogok ősszel, de még egy tételt sem olvastam el, pedig év elején töri,biosz tz-k, és matekot meg nagyon kellesz nyomni mellette, meg az angolt is, tehát most is tanulhatnék előre, de semmi inspiráció sincs.. Pedig tudom, hogy alig lesz időm valamire, ha nem most kezdem el a tanulgatást ezekre a tz-kre.. Ez a baj, és hiába, nem találok olyan dolgot, ami segítene benne, hogy elkezdjem.:/
2013. aug. 21. 20:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. :)

teljes mértékben átérzem a helyzetet. Engem az a cél motivált hogy az osztályba tanulás szempontjából az elsők között legyek, hogy egyenes út vezessen az egyetemre, onnan kapjak egy rendes munkát amiből sok pénz van és ne úgy kelljen a családomnak élnie ahogy most kell.:)

Az is benne volt a pakliban hogy új dolgokat fedezzek fel, kicsit változtassam meg a világot.

És a legfőbb ok hogy megfeleljek az embereknek a rólam alkotott elképzelésükben. Hogy elég jó legyek nekik.

Nekem ezek segítettek.

Először is írt össze magadnak hogy mi az amitől megjön a kedved bármihez. Akár csak hogy összeüss egy rántottát, feltakarít, kimenj a barátokkal szórakozni, mi az ami felpörget? Akár film, zene, esemény, személy. És ha összeírod csak be kell ezt/ezeket iktatnod az életedbe.

Nekem (emelt kémia tagozat miatt) egyszer hétvégén (koleszos vagyok) dolgozat miatt legalább 200 számolási feladatot meg kellett csinálnom. Engem akkor ez motivált: http://www.youtube.com/watch?v=Grhv017NYVk

2013. aug. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ezt én is sokat hallgattam.. :D

Végül is nem rossz elképzelés, lehet kipróbálom köszi.:)

2013. aug. 22. 21:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!