Miért nem tudok az érzésemről beszélni?
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Ha mondani nem tudod, írd le magadnak miket érzel, majd próbáld meg felolvasni.
A dokid nem kérdezte, hogy milyen a családod, kitől tanulhattad el? Mert ha arra rájössz, felismered majd a saját hibáidat is.
Pontosabban mit értesz azalatt, hogy érzelmileg próbálod a barátaid távol tartani? A helyzeted amúgy ismerős, nekem is nehezemre esik kifejezni az érzéseimet, a családon belül egyáltalán nem szoktam. Így néha vannak olyan napjaim, mikor elárasztanak a ki nem mondott érzelmek, bánatos, magányos erőtlen vagyok. Ilyenkor magamban gondolkodom, vagy ha van annyi erőm, levelet írok olyan barátnőimnek, akik távol laknak tőlem, de jól ismerjük egymást kisebb korunktól, és folyamatosan tartjuk lelki szinten is a kapcsolatot. Szóval, nem sem igazán sikerül megbirkózni egyedül az érzelmekkel. Pszichológushoz viszont még nem mentem, mert nem tudom magamnak beismerni, hogy valóban szükségem lenne rá, illetve időm sem igen volt eddig. Inkább olyan közeli barátra vágyom, aki mindig mellettem legyen, és akivel lelki és értelmiségi dolgokról is tudjak jókat beszélgetni.
A pszichológus mivel kapcsolatosan kérdezte, hogy mit érzel? Szerintem, ha nem is vagy benne 100%ban biztos, akkor is mondd el azt ami épp az agyadban megfordul. Mert ha kimondod, akkor talán átéled, és vagy meggyőződsz, vagy ellenkezőleg, rájössz, hogy kicsit másképp érzel, ebben az esetben meg megváltoztathatod amit mondtál. Szerintem a doki ebből megérti mi van benned, és talán adhat ez alapján tanácsokat. S amúgy te miért csalódnál benne? Ha magadban csalódnál, megértem, de ez is kell ahhoz, hogy rájöjj az igazi érzelmeidre.
Köszönöm a válaszokat!
Kedves utolsó: A barátaimmal jóban vagyunk, meghallgatom őket, vigasztalom őket ha épp arra van szükségük. Viszont érzelmileg én távol tartom magam őket. Leginkább azért, mert az egyik csalódásomat egy barátnőm okozta, így inkább úgy vagyok vele, hogy az érzéseimről nem kell tudniuk, inkább lássanak erősnek, mint gyengének. Ami be is vált, mert sokan, köztük a csalásom is azt hiszik, hogy nekem nem igazán vannak érzéseim. Ez persze nincs így.
Egyébként pszichológushoz nem emiatt az érzelemmentesség miatt kezdtem el járni, hanem más probléma miatt. Egyébként én is erre vágyom, hogy legyen valaki mellettem, legalább egy ember, aki úgymond átlát rajtam és észre veszi, hogy nem az vagyok, akinek mutatom magam. Emiatt egyébként picit úgymond neheztelek a barátaimra, hiszen évek óta azok, de mégsem veszik észre az igazi énem (tudom, ez nagy részben az én hibám).
A pszichológus csak úgy általánosságban kérdezte, mert, mint ahogy neked is, vannak napok, amikor érzelmileg telkesen készen vagyok és legszívesebben csak feküdnék és soha fel nem kelnék vagy épp megölném magam (bár ezt nem mondtam a pszichológusnak). A lényeg, hogy gyengének, szánalmasnak, semmirekellőnek és üresnek érzem magam.
A pszichológusban pedig nem csalódnék csak rosszul fogalmaztam. :) Szóval van egy hülye szokásom: ha valakit egy kicsit is érdeklek, főleg lányokat és egy picit is az érzelmekről beszélgetünk, akkor az illetőt nagyon megkedvelem. És sajna egy idő után ezektől a személyektől vagy összeveszés vagy csak simán elsodródunk egymástól és emiatt képes vagyok akár hónapokig is szenvedni. A "doki" pedig már így is elég közel került hozzám, ha pedig most érzelmekről beszélgetnénk vagy valami és vége lenne a terápiának, akkor szörnyen rosszul érezném magam (még akkor is, hogy tudom ez csak egy beteg-orvos közötti kapcsolat).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!