Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a gond a súlyos drogfüggőkk...

Mi a gond a súlyos drogfüggőkkel? Nem mindegy, hogy az ember hogyan éli az életét?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy nemet mondok a modern társadalom normáira, és teszem azt, heroinista leszek. Mégis milyen indokokat tudtok felhozni ez ellen? Mindannyian tudjuk, hogy egyikünk sem tudja a válaszokat a Nagy kérdésekre, mint pl: Mi az élet értelme? Miért van valami a semmi helyett? Mi van a halál után?

Persze találgatni lehet... De mégis milyen alapon ítélkeztek, hogyha egyszer sz*rt se tudtok? (persze én se, de nem is nagyon ítélkezem)



2013. aug. 4. 22:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
A legnagyobb gond az, hogy rohadt sokba kerül a társadalomnak megpróbálni kikúrálni később. Úgyhogy alapvetően felelőtlenség, persze te tojhatsz erre is, hiszen te szabad ember vagy...azt teszel, amit akarsz...
2013. aug. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Na jó, de miből gondolod, hogy a társadalom egy helyes dolog? Mit értünk el vele? Persze csináltunk egy csomó gépet, meg miegymást, de ez tényleg jó, tényleg hasznos? Az emberek miért érzik úgy, hogy azzal, hogy szorgalmasan dolgoznak, és fizetik az adókat valami nagyon jó és nagy dolog részei lehetnek? Néha úgy érzem, ez az egész csak egy játék, amit az emberek azért találtak ki, hogy lekössék magukat...
2013. aug. 5. 00:41
 3/14 Skywalker33 ***** válasza:
0%

Halihó,


sokkal messzebbről kell nézni az ügyet...így meg nem biztos h megérted.

Az emberi élet egy hatalmas lehetőség a lélek fejlődéséhez ami egy hatalmas isteni terv része és nem ér véget a halál után az életed.

Ha drogosan élsz gyakorlatilag elkótyavetyéled ezt a lehetőséget amit esetleg nagy erőfeszítések árán kaptál meg.

A drogos finom testei olyan sérüléseket szenvednek hogy a köztes létben sem tud helyesen működni és ez nagyon hosszú időre rettenetes körülmények közé sodor téged.

Ha kétségeid lennének a túlvilágról akkor nézz rá a piramisokra. Az egyiptomiaknak szted voltak kétségeik?

Ébresztő!!

T :)

2013. aug. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
teljesen egyetértek veled. egy normális helyen, ahol felnőttnek tekintik az embert, nem gyereknek, hagynák az ember úgy élni és úgy meghalni ahogy akar és nem gondolnák hogy ezzel elrontotta.
2013. aug. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem csak az a gond vele hogy egy idő után elviekben mindenképpen ártasz vele valakinek.

úgy értem hogy például elfogy rá a pénzed vagy ha magad állítod elő akkor az alapanyag és akkor olyanoktól kell elvenned hozzá (pénzt, vagy más szükséges eszközt)

és kért okozol valakinek ezzel.

és ha nemet mondasz a társadalomra az a te dolgod, de hogy utána a társadalom tartson el úgy hogy nem teszel hozzá, na az zavarni fog sokakat.

ha teszem azt ezt úgy teszed hogy elvonulsz egy kommunába vagy valahova ahol tényleg a társadalomtól függetleül tudsz létezni semmi gond, de mikor benne élsz és úgy teszed ezt akkor problémát okozhat.

vagyis szerintem ha valamit elutasítasz amit mások nem akkor azért még tiszteletben tarthatod az ő elképzelésüket

2013. aug. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha tisztességes úton szerzi meg rá a pénzt valaki, az felőlem heroinozhat is. Amíg másoknak nem árt vele addig szerintem mindenki azt csinálja amit akar. Ez a szabadság. Persze az állam ezt lábbal tiporja. Eredetileg az emberi szabadságot úgy határozták meg, hogy az ember bármit megtehet amit akar, amíg azzal nem okoz kárt embertársainak és nem korlátozza az embertársait a szabadságukban. A mai társadalom viszont úgy müködik hogy csak azt szabad megtenned amit megengednek. A bikini együttes mondta jól: "mindent szabad ami nem tilos"
2013. aug. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Igyekszem ítélkezésmentesen megfogalmazni a véleményem, jó?


Tudod, ha megengedhetné magának minden tudatmódosítót használó, hogy a tudatmódosítót nem használók kihasználása nélkül éljen a cuccal, akkor a szerhasználatnak is nagyobb lenne a társadalmi elfogadottsága. Magyarán, ha a szerhasználók nem gerjesztenének maguk körül annyi stresszt (családtagok érzelmi életébe avatkozás, fájdalom okozása szeretteiknek), nem generálnának ill. követnének el annyi közvetett bűnt (prostitúció, többek megfertőzése, lopások az anyaghoz jutás érdekében) a szert nem használók ellen, és a végén nem az absztinenseknek kellene jelentős költséggel eltemetni őket, akkor az állami üldözés és a tiszták kritikája valóban alaptalan lenne. Még annyit kell hozzátennem -csatlakozva az előttem szólókhoz- hogy egy függőnek legyen elég pénze a rehabilitációra, ha meggondolta magát. Leegyszerűsítve foglalom össze: minden narkós úgy nyírja ki magát, ahogy akarja, ha azt nem a többiek számlájára teszi.


Megint folytatnom kell egy előttem szóló véleményét. Tudod, hogy néz ki az alkoholisták pokla? A pokluk egy irtó hosszú utca, minden ház egy kocsma, és ingyen ihatnak. Annyit, amennyit akarnak, olyan sokszor, ahányszor akarnak. És átélik ugyanazt az élményt, mint itt a földön részegen, a tudatvesztést. Aztán kijózanodás után újra, meg újra, meg újra... a végtelenségig. Amíg csak be nem fejezik.


Légy szíves, csak a a saját nevedben nyilatkozz, mikor azt írod, senki nem tudja, mi az élet értelme. Én megcáfolhatatlan választ adok Neked -remélem, a többi hozzászóló is érteni és élvezni fogja. Az élet értelme az, amit adsz neki. Hihetetlenül egyszerű, igaz?


Mi van a halál után? Hm. A Tibeti halottaskönyv tanulmányozását javaslom. Európában hozzáférhető -bár szimbolikus, allegorikus és szellemi munka befektetése nélkül feldolgozhatatlan- információi leginkább a buddhistáknak vannak e témában.


Üdv R.

2013. aug. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én úgy látom, hogy mindkét oldalnak megvannak a maga érvei és ellenérvei. Az biztos hogy a jelenlegi rendszer tarthatatlan, mert lassan alig van olyan fiatal aki nem él kábítószerrel, ugyanakkor a szavadság súlyos csorbítása, hogy egy spangli miatt 2 év börtönt lehet kapni. El kéne gondolkodni azon, hogy 100 évvel ezelőtt még legális volt az ópium, a kokain és más kemény drogok, mégsem volt a szenvedélybetegség népbetegség mint ma, és akik éltek ilyen szerekkel (pl Kosztolányi Dezső aki ópiumfüggő volt) nem okoztak kúlönösebb kárt a társadalomnak, mert legális lévén olcsó volt a szer és nem kellett bűnözni ahhoz hogy megszerezzék.

Félreértés ne essék én senkit nem akarok rábeszélni a szer hadználatára, sőt tragédia, hogy fiatalkorúak akik még nem képesek felelős döntést hozni, hozzájutnak a kábítószerekhez. Ráadásul a szigorú drogtörvény hatására elárasztották a piacot a veszélyes és kiszámíthatatlan dizájnerdrogokkal, a klasszikus drogok meg sokba kerülnek hiszen meg kell fizetni hogy tiltott gyümölcs és a bűnöző dílerek felütik szintén veszélyes anyagokkal.

Üdv; T

2013. aug. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2013. aug. 9. 21:11
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ítélem el, ha drogfüggő akarsz lenni akkor legyél. Igazából nagy h.ülyeségnek tartom, hogy be vannak tiltva, le merem fogadni, hogyha legális lenne kevesebben drogoznának mert az úgy már nem buli (sokaknak). Szóval szerintem az olyan dolgokat, amikkel nem ártasz másoknak, nem kéne betiltani. Ahhoz meg mi közük, hogy magadnak ártasz-e?
2013. aug. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!