Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok ilyen? Nem is a...

Miért vagyok ilyen? Nem is a saját életemet élem?

Figyelt kérdés

Születésemtől fogva 16 éves koromig volt egy barátnőm. Olyan volt, mintha ikrek lettünk volna, 2 hét volt közöttünk, mindent együtt csináltunk. Aztán ennek vége lett. Azóta eltelt három év és én nagyon magányos vagyok. Sok ember sétált be és ki az életemből. Nem is az, hogy magányos vagyok, egyszerűen nem találom a helyem. Vannak barátaim, mindent megbeszélhetek velük, de mégsem olyan. Az a baj, hogy faluban lakom. Itt nincs senkim. Mindenkinek évek óta megvan a maga társasága. Ha találkozni akarok a barátaimmal, buszocskázni kéne. Olyan jó lenne valakinek azt mondani, hogy 5 perc múlva tali. Vagy ha valaki csak úgy feljönne hozzám, mint régen a barátnőm és hülyülnénk, filmet néznénk. Úgy hiányzik.


Ez az egyik probléma. A másik az, hogy mikor elhívom valahova a barátaimat, vagy megbeszélünk egy progit, utána arra gondolok, hátha közbe jönne valami, vagy ne találkoznánk, mert nincs hozzá kedvem. Aztán mikor beszélek másokkal vagy látom facebook-on, hogy mindenki jól el van, itt nyaral a barátaival, ott nyaral.. és féltékeny leszek, hogy én meg itthon ülök és nincs senkim :(


Egyébként nem barátkozom nehezen, sőt. Tök jól megértetem magam az emberekkel, bármiről el lehet velem beszélgetni, meg hülyéskedni. Barátom falujában szívesen laknék. Ott jól kijövök mindenkivel, egy kis falu, mindenki ismer mindenkit. Itt meg annyi csalódás ért anno, hogy már kedvem sincs itt barátkozni. Néha abban reménykedem, hogy ideköltözik egy új csaj és majd összebarátkozok vele, nem ismer senkit és elleszünk. Mit tegyek?


2013. jún. 23. 17:31
 1/4 anonim válasza:

Véletlen bukkantam rá a kérdésedre, de.. hűha a szavam is elállt! Ugyan ilyen vagyok én is! (főleg a 2.bekezdésben leírtak)

Amikor kicsi voltam, igazi szürke egérke voltam. Akik a barátaim voltak, azok is folyamatosan kihasználtak és csúfoltak, és ezért sokkal érzékenyebb voltam mint bármelyik gyerek.. Teljesen bezárkóztam, és a társaságokban is csak pótléknak éreztem magam.

Egy barátnőm volt, akivel nagyon jóban voltam, de az érzékenységem és bizalmatlanságom miatt eltávolodtunk..

Ebből kialakult az hogy senkiben nem tudtam bízni,


Aztán a középiskola 10.-et másik városban kezdtem. Kollégista lettem, és teljesen más emberré váltam. Rengeteget segített nekem.

Ott voltam, nem ismerte senki a múltam ezért nem voltak előítéletek sem. Ráadásul a legjobb szobatársakat/osztálytársakat fogtam ki.

A kollégiumban sokan bezárva, feszélyezve érezték magukat(mert egy szobában kell lenned 3 emberrel). Én nagyon szerettem, hogy mindig volt körülöttem valaki, ment az élet, és így rengeteg embert megismertem, és megtanultam megnyílni és élvezni mások társaságát.

(Előtte mindig felhívtam valakit hogy találkozzunk, de aztán megfutamodtam,vagy kifogásokat kerestem...)


Persze eleinte ott volt bennem a félsz, de szobatársaim mindig elrángattak szórakozni.(így visszagondolva köszönettel tartozom nekik, még ha akaratom ellenére is volt a dolog).

És megismertem egy srácot is.. (Na,az ellenkező nemmel is volt jó pár bajom korábban) Akivel óriási kapocs alakult ki közöttünk. Hosszú ideig voltunk legjobb barátok, és teljesen össze voltunk nőve (de neki volt barátnője)

Ma már persze együtt vagyunk:)

És ma ő jelenti nekem a biztos támaszt, ő az akiben megtaláltam önmagam, és a helyem a világban. Ő mindig biztat és bátorít, szerintem ritka szerelem a miénk:)


Nincs veled semmi gond sem, hidd el:) Inkább örülj, hogy nem vagy PÉLDÁUL olyan kis ... akinek rengeteg "barátja" van a külső látszat miatt, hogy mennyire "népszerű", közben a bajban mindenki magára hagyja.. Mert én jó pár ilyet ismerek, és egyáltalán nem irigykedem.. (sőt..az is a baj hogy az én lakóhelyemen a legtöbb ismerősöm ilyen.. szóval elkezdek új ismeretségeket szerezni:))


Én sem barátkozom nehezen. Nagyon megértő és elfogadó vagyok, imádom a "más" és különleges embereket.

Mégsem tudok sok társaságba beilleszkedni.. De ma már nem is bánom:)

Csak fogadd el önmagad, úgy ahogy vagy, és találd meg a saját, különleges értékeidet!


(Egyébként nem játszol hangszeren? Én nagyon szeretek gitározni meg zongorázni.. Nagyon jó ha egyedül érzed magad:) Vagy például rajzolni.. )


Remélem nem untattalak, és le tudtad vonni a számodra értékes tanulságokat/infókat.

Ismerj meg új embereket, hidd el meg fogod találni a "lelki társad" vagy amit éppen keresel:)

Puszi

2013. jún. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ja és én most leszek 17:)

És jesszusom most látom a szövegemet egészében...ezer bocsánat, nem tűnt ilyen soknak amikor leírtam! :)

2013. jún. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy, nagyon örülök, hogy ezeket leírtad :)

Nekem is a múltammal vannak gondok, teljesen más voltam régen, főleg amiatt mert annyian bántottak, én is nehezen bízom meg emberekben, ez is amiatt van, mert naiv kislány voltam és sokan kihasználtak. Ki akartam szakadni ebből a környezetből, hogy végre ne kelljen ebben a faluban lennem . Ezért érettségi után a debreceni egyetemre akartam menni, új életet kezdeni, de nem vettek fel. Még ma is álmodozom néha arról, hogy kolis vagyok, van sok barátom. A szobatársaimmal elmegyünk bulizgatni vagy egyszerűen csak sétálni valahova. Barátom kolis és sok időt töltöttem nála. Annyira tetszik az az élet, részben emiatt is akartam elmenni. De nem vettek fel.. :( maradtam itt ebben a h*lye világban. Frusztrál az is, hogy nincs munkám, ebből következik, hogy pénzem sincs. Pedig a barátaim hívogatnak ide-oda és nincs pénzem hogy elmenjek velük :(


Furulyán játszottam, de csak a suli miatt. Istenem.. zongora (L) Valami miatt kiskorom óta vonz a zongorázás, ahányszor meghallom a zongora hangját, kiráz a hideg. De nincs alkalmam megtanulni játszani (itt is a pénz miatt)

Erről is mindig álmodozom. Hogy ha majd egyszer lesz saját házam, tuti, lesz egy zongorám is. Imádom. Olyan jó neked, hogy tudsz játszani :)


Barátommal amúgy jól megvagyok, ő az egyetlen aki mellettem áll, de neki még mindig nem mondtam el, ezt a bajom. Rá is féltékeny vagyok egyébként, mert 23 éve megvannak a barátai és úgysem értene meg.. vagyis lehet megértene, de nem tudná átérezni ezt az egészet. Neki amúgy is mindig minden olyan könnyen ment, emiatt is félek neki elmondani :\

És nem untattál. Egyébként hol laksz? :)

2013. jún. 23. 21:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Az igazság az hogy szerintem te nem is igénylet annyira a sok felszínes barátságot, csak egy-két, igazi, legjobb barátnőre lenne szükséged, azokkal nem akarnád elhalasztani a megbeszélt programokat, nem lenne az hogy nem akarsz elmenni. Ugyanakkor mivel most nincs igazi legjobb barátnőd, illetve beléd van kódolva hogy társas lény az ember, hánykolódsz egy kicsit. Nem tok többet mondni, örülj hogy van barátod.
2013. jún. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!