Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért sírunk, ha nagyon...

Miért sírunk, ha nagyon szeretünk valakit?

Figyelt kérdés
Rajtam erőt vesz a sírás, ha a barátomra gondolok, vagy ha a kedvenc háziállatomra:) Ennek mi a pszichológiai/biológiai magyarázata?
2009. szept. 30. 07:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy arra gondolsz, hogy mennyire rossz lenne ha nem lennének?
2009. szept. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ennyire pesszimista lennék?:)
2009. szept. 30. 15:52
 3/8 anonim ***** válasza:

hm... én is ilyen vagyok. =) igaz mostanában köztem és barátom közt megy a szarkeverés... :/ ezért is sírok, ha rá gondolok...

de velem is volt ilyen, nem egyszer. sajnos én sem tudom a magyarázatot rá. :'D de én még örömömben is sírok :'D. mindig.

16/L :D

2009. szept. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jajj de hülye vagyok. Hát én tudom a biológiai magyarázatát! Ugye, hogyha gondolsz vmire, akkor érzelmi háttere is van a dolognak, ha szereted, akkor meg ugye mégtöbb és ilyenkor hormonok teremlődnek a szervezetben, amik hatással vannak a könnycsatorna működésére (mert a könnytermelést ezek a hormonok befolyásolják) és mivel több a hormon, több a könnytermelés, jobban mondva túl sok, nem tud a rendes helyen elvezetődni, és kifolyik, szebben mondva kicsordul a könny. Remélem sikerült érthetően elmagyaráznom :)
2009. szept. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, teljes mértékben érthető a magyarázat, köszönöm:) De vajon milyen hormonok ezek? Endorfin, szerotonin, vagy mi lehet ez?
2009. okt. 1. 10:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát az a baj, hogy erre nem emlékszem, pedig nem olyan rég olvastam erről. Hiába, a memóriám már nem legjobb így a 20 felé közeledve :))
2009. okt. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én azért sírok a barátnőm miatt, mert közelsem szeret annyira, mint amennyire én őt

és így bármikor el tudna hagyni


16F

2009. nov. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia. Én is ilyen vagyok: Én akkor szoktam sírni a barátnőm miatt, ha nem vagyunk együtt. Ez a hiányérzettől és attól van, hogy belegondolok, hogy mi lenne, ha elveszíteném. Lehet, hogy Nálad is az lehet, hogy belegondolsz: mi lenne, ha nem lennének Neked, vagy ha nem vagy a barátoddal, akkor ugye hiányzik. Tegnap már én is majdnem sírtam, mert nagyon hiányzott a barátnőm és alig vártam, hogy jöhessek suliba és találkozzunk. Szerintem meghatódsz és azért sírsz, de ez aranyos:) Üdv: Gyuszi
2010. márc. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!