Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Vajon mikor és hogyan dől el...

Vajon mikor és hogyan dől el az, hogy milyen zenét szeretünk, mi a kedvenc zenei stílusunk?

Figyelt kérdés

Hogy az egynári slágereket, vagy a régebbi előadők zenéjét szeretjük jobban ?

Te milyen szeretsz ?


2010. dec. 20. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
7 évente váltjuk a stílusunkat
2010. dec. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez sok mindenben igaz lehet, de ebben biztosan nem. Nekem több, mint 7 éve ugyanaz a zeneistílusom.

Az addig oké, hogy 7 évente változik meg minden sejtünk, újul meg a testünk, a lelkünk új erőforrásokat igényel, de itt nem.

Még valaki ?

2010. dec. 20. 18:56
 3/6 Cory Rose ***** válasza:

Sokaknál a személyiségüktől függ, milyen zenét szeretnek (vagy fordítva? olyan lesz a személyiségük mint a zene? bár ezt kevésbé tartom valószínűnek). Például azok az ismerőseim akik inkább a durvább zenéket szeretik, agresszívabban reagálnak gyakorlatilag minden helyzetre.

A romantikus emberek szeretik a lassabb, szerelmes számokat, stb.

Én meg igazából az életben sem szeretem elkötelezni magam egy konkrét dolog mellett, zenében is gyakorlatilag mindent hallgatok ami tetszik, műfajtól, évszámtól függetlenül.

2010. dec. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sztem ez folyamatosan változik. Én kiskoromban Zoránt hallgattam sokat, aztán ahogy nőttem, fokozatosan egyre keményebb zenék jöttek, most már trú rocker vok :D
2010. dec. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden stílusnak megvannak a maga jegyei, melyek egy hangzásvilágot hordoznak. Minden hangzásvilágot más-más hangok képesek együttesen létrehozni. Ezek a különböző hangok és hangzásvilág mind más érzetet keltenek az emberben. Mindenki érzi, hogy ezek közül mire van szüksége, ez alapján választunk, mely stílusok szimpatikusak és melyek nem.

Személy szerint a rockszámokban a dinamikát, az erő érzését, a változatosságot, a zabolátlanságot keresem.

A diszonáns hangzások a belső vívódást tükrözik.

A lágy dallamokban a harmóniát érzem, de van amely a tomputság érzetét kelti.

És így tovább...

Persze ez egyénenként nagyon változatos, de körvonalaiban kb megegyezik mindenkinél.

2010. dec. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minden pillanatban csak úgy.

A zenei ízlés erősen tapasztalatfüggő, ami egy szinte véletlenszerű környezeti hatásra alakul ki. Van aki kiskorában állandóan reppet hallott, és azt kedveli meg. Van aki popban nő fel de utálni fogja és rokker lesz. Van akit meg nem kötnek le a kategóriák, vagy változik az ízlése. Személyiségfüggő is, ami szintén függ a környezeti hatásoktól is.

2010. dec. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!