Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen munka, foglalkozás...

Milyen munka, foglalkozás illene hozzám? (Leírás lejjebb)

Figyelt kérdés

Sziasztok! 13 éves vagyok, eddig újságíró szerettem volna lenni, de most kicsit meghátráltam, hiszen én nem veszek újságot (szerintem pénzkidobás), hanem a neten olvasom el a híreket, amik érdekelnek. Valószínűleg mások is így vannak ezzel, félek, ha lenne egy újságom, megbukna, aztán meg állnék és várnék, hogy valami új állásom legyen.

Íme néhány jellemző rólam:

- Szeretek: írni, történeteket kitalálni, verseket vagy novellákat. Rajzolni is, de ha elsőre nem sikerül, félbehagyom, nem érdekel többé.

- Fizika, kémia... nagyon messze áll tőlem!

- Nem igazán érdekelnek más népek, vallások. Nem értem, mi olyan nagy szám Olaszországban vagy Spanyolországban.

- Egyedül egy országot imádok: Amerikát♥ és oda szeretnék költözni nagykoromban.

- Utálom a változásokat, nem szükséges, hogy cifra, utazgatós állásom legyen.

- Érdekelnek: szellemek, paranormális dolgok, cápák, delfinek-> vízi állatok, veszély (mármint az az érzés, amikor tudod, hogy a szüleidnek nem tetszene... rossz szokás), nyelvek (angol, német, spanyol...), megbotránkoztatni az embereket (hajjal, sminkkel, ruhával, újabb rossz szokás), sok ember közt lenni a középpontban, irányítani...

Köszi hogy elolvastad, és még jobban, ha válaszolsz is!!


2009. szept. 25. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Átlagos tinédzser vagy.Biztos vagyok benne,hogy rajtad kívül sokan hasonlóképpen gondolkodnak még!!Várj pár évet,és addigra te is másképp fogsz gondolkodni,más dolgok lesznek fontosak neked,és lehet,hogy addigra pontosan tudni fogod,hogy mi akarsz lenni..Addig meg tanulj jól,élvezd a tinikort,és legyél nyitott mindenre...
2009. szept. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sztem menj el újságírást tanulni Amerikába, aztán készíts egy dossziét...Hülyeség, nem tudom.. Neked kell tudni!
2009. szept. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Fúj,de utálom az iylen embereket akik azt hiszik magukról,hogy valaki te is biztos az osztály k-ja vagy! Ennyit erről mé kell ba*ogatni másokat? Mi abban az öröm ..Aki amerikát szereti az már hülye....
2009. szept. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem érdekel más nép, mert pl spanyolországban mi a nagy szám, de a spanyol nyelv mégis érdekel? nem ellentmondás ez? ez a megbotránkoztattás meg irányítási hajlam tipikus az "én leszek a középpontban" tinilányokra jellemző, ne vágj fel vele, többen nem szeretik, mint ahányan igen. amúgy elég fura gondolkodás, hogy még általános iskolás vagy, de ahelyett, hogy azon gondolkozol hogy lehetnél újságíró már az jár a fejedben, hogy talán megbukik a saját újságod? javaslom előbb nőlj fel
2009. szept. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Első: köszi a választ, de nem tudom, hova menjek tovább, jövőre középsuli, de akkor valószínűleg a helyi gimibe megyek...


Második: köszi :) megpróbálom, az biztos.


Harmadik: valaki az biztos vagyok, de szerintem ezt máshogy értetted. Nem tartom magam nagyra, és nem nézek le senkit... Azt a barátnőmet is megvédtem az osztállyal szemben, akit mindenki le"pózerezik", pedig már nem is vagyunk olyan jóban. Nem basz.ogatni akarok másokat! Hmm, lehet hogy te nem szereted Amerikát, de aki igen, azt miért kell lenézni?


Negyedik: én csak az igazságot próbáltam leírni, a negatívumokkal együtt. A megbotránkoztatásosra is ugyanez az igaz... csak az igazságot mondom! Én se szeretem, hogy ilyen vagyok. Jó, jövőre már középsulis leszek, és szeretem tervezgetni a jövőm, olyan nagy baj ez?...

2009. szept. 25. 16:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Kicsit ellentmondásos a világképed, de ilyen fiatalon még nem baj. Keresed magad - mint sokan mások.

Én azt tanácsolom, hogy maradj nyitott sok mindenre (a tanulásra is - ez kell is egy újságírónak), figyelj oda a világra - és később majd eldől, hogy mi tetszik igazán.

Addig pedig nézz körül az internetes újságírás környékén.


Nyugodtan megpróbálhatsz már most cikket írni (vannak olyan helyek, amelyek leközlik, de akár fórumokon is írhatsz) - de ne csüggedj, ha néhol visszautasítanak.

2009. szept. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tengerbiológus?

Ahhoz alapban ki kell menned Amerikában, szükséges hozzá az angol és a latin (a spanyol pl újlatin nyelv, ezért nem hiszem, hogy megerőltető lenne számodra).

És emellett írhatsz hobbiból könyvet, amit ha sikeres vagy, valószínű meg is jelentetnek.

2009. szept. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!