Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi különböztet meg minket az...

Mi különböztet meg minket az állatoktól? Mitől ember az ember?

Figyelt kérdés
Hüvelyk ujj meg némi kézügyesség, ami által idáig fejlődtünk? Vagy az álmok? Kíváncsiság? Tolerancia? Az talán, hogy van történelmünk és nem csak szülőktől kapott tanácsok? Ti mit gondoltok?
2009. aug. 31. 01:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Zene, művészet, sport, tudomány, az ismeretlen keresése (kíváncsiság).

Amúgy sok ember, rosszabb, mint az állat... nagyon sok, és ha azt mondanám, hogy nincs különbség, az állatot sértem meg. :(

2009. aug. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
gonosz szándék
2009. aug. 31. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Káröröm, fájdalomokozás élvezetből.
2009. aug. 31. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Attól függ. Kúltúrált emberek vagyunk, mert ugye zene, sport, kúltúra, stb., de nagyon buta állatok vagyunk, mert ha kiraknának az esőerdőbe serintem sokan éhenhalnának.
2009. aug. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A fentebb elmondottakhoz még emberi karakter a sírás, nevetés, öngyilkosság, az a tudat, hogy meg fogunk halni, és hát igen:

we are the musicmakers, and we are the dreamers of dreams...

az emberi létforma egyedülálló, ehhez nem férhet kétség, és mi vagyunk a bolygó királyai - persze ostobaság azt hinnünk, hogy ez arra hatalmaz fel minket, hogy önkényeskedjünk, és mindent leromboljunk magunk körül. Meg is lesz az eredménye...

Egyébként pedig, nem mindenki ember, aki két lábon jár. Szerintem lesz egy inverz evolúció (devolúció, höhö) aminek során egyes emberek az állati megélésszintre csúsznak vissza, testük hosszú ideig még emberre emlékeztető lesz, de intelligenciájukat felfalja az állatias ösztönök világa.

Aztán persze, remélem, nem.

2009. aug. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bolondok paradicsoma című film, kötelező darab. Igaz, elég eszement vígjáték, de az evolúciós fejlődés következő szakaszát, hihetetlenül jól elénk tárja.
2009. aug. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, hogy egyedül mi akarunk változtatni a dolgokon magunk körül, és hogy mindig elégedetlenek vagyunk azzal, ami van.
2009. aug. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Van egy csomó minden amiben különbözünk az állatoktól, de szerintem nem kell felsőbbrendűnek érezni magunkat! Mindenki élete ugyanannyit ér.
2009. aug. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudod az emebernek kifejlödött az agy elsö része. Nézz meg oldalról egy emberi fejet és mondjuk egy majomember fejet ill. majomfejet.Nemtudom hogy az agynak hogyhivják azt a részét de azzal gondolkozol és épp ez vezet az emberiség elpusztulásához(persze kitudja mikor következik be)
2009. szept. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

helló

szerintem az különböztet meg minket az állatoktól, hogy el tudjuk dönteni azt, hogy megteszünk e valamit vagy nem, persze van, aki rosszul dönt az érzelmeitől befolyásolva, vagy akár mondhatjuk úgy is, hogy az "ösztöneitől", ami pedig arra enged következtetni, hogy a 2009.08.31 13:16 -os válaszolónak lehet igaza van, de ez csak spekuláció az utóbbi.

üdv

25/F

2010. márc. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!