Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Csendes, félénk lánynak...

Csendes, félénk lánynak mondanak. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Ha megkérdezném az osztályomat, hogy mi a véleményük rólam, majdnem mindannyian azt felelnék, hogy csendes vagyok. Eleinte elfogadtam ezt a tényt, de aztán egyre többet mondták nekem úgy, mintha megkéne változnom. Ez nagyon zavar engem, de a legrosszabb az, hogy én és a hozzám közelállók is tudják, igazából nem ilyen vagyok. Csak társaságban valahogy nem tudok feloldódni, többet mutatni önmagamból. Ezért az embereknek ez jön le belőlem, de aki jobban megismer, az rájön, igazából más vagyok. Az igaz, hogy nem vagyok egy dumagép, de ez nem azt jelenti, hogy visszahúzódó vagyok. Egyszerűen csak szeretek nyugodtan ülni a helyemen és csendben figyelni az eseményeket. Megkéne változnom? Nem érzem jól magam így.
2012. dec. 20. 16:16
 1/7 tetris ***** válasza:
100%

Egyáltalán semmit nem kell tenned. Ha eleinte visszahúzódó vagy egy társaságban, az teljesen normális. Mindenki "viselkedik" az elején, és csak később oldódik fel. Van aki teljesen elengedi magát, más pedig megőrzi az önkontrollját.

Az, hogy nem te vagy a társaság központi figurája, egyáltalán nem von le az értékeidből. Sőt. Szerintem ez egy igen pozitív tulajdonság.

Semmit nem kell tenned. Maradj csak önmagad. aA bőrödből úgyse tudsz kilépni, nem tudsz folyamatos időn keresztül más lenni, mint ami alapjaiban vagy.

Ha viszont így nem érzed eléggé szem előtt magad, akkor ne harsánysággal próbáld meg felhívni magadra a figyelmet, hanem kedvességgel, őszinte érdeklődéssel.

2012. dec. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Csak az a baj, hogy ez már a második évem ebben a suliban és még mindig nem oldódtam fel.
2012. dec. 20. 16:27
 3/7 tetris ***** válasza:
100%

Na, és akkor mi van? Fogadd el önmagad olyannak, amilyen vagy. Értsd meg, az, hogy valaki zárkózottabb, mint a többiek, ez még nem negatív tulajdonság. Az egyik ember ilyen, a másik olyan.

A lényeg nem az, hogy mennyire vagy központi szereplő egy adott társaságban, hanem az, hogy mi van a fejedben, és a szivedben.

Ha kedves, jólelkú, segítőkész, szerény emberke vagy, az csak jó lehet. Nem az az értékes ember, akinek nagy a szája, hanem akinek nagy a szive. És a tied igazán nagy. Nem kell megváltoznod!

2012. dec. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél! ♥
2012. dec. 20. 16:47
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

Itt nézd meg a típusod. És lásd, milyen sok féle ember van, nem csak a társasági típusok.

2012. dec. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ha a barátaid tudják hogy milyen vagy akkor miért foglalkoztat mások véleménye?megsúgom hogy Veled nincsen semmi baj!Nem kell változnod semmiben sem,mert úgyis majd változol magadtól ahogy az élet adja,tudatosan felesleges ezen alakítani.

További minden jót!

Szia!

2012. dec. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azta, ezt mintha én írtam volna.

Én is meg akartam változni de a kommenteket olvasva inkább maradok önmagam:)

2016. máj. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!