Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Te ha lehetőséged lenne, mit...

Te ha lehetőséged lenne, mit kérdeznél egy vak embertől?

Figyelt kérdés
Én vak vagyok, és érdekel, mi érdekli nagy általánosságban az embereket a vaksággal kapcsolatban. Ha lehet, aki bunkó próbálna lenni, azt itt hagyja ki. Ha valaki úgy érzi, privátban is kérdezhet.
2012. okt. 24. 17:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Már más is kérdezte, de még mindig nem válaszoltál; milyennek képzeled el azokat amiket még sosem láttál? (tárgyakat, színeket vagy akár az embereket)
2012. okt. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok. Mindenről úgy van elképzelésem, amit hallok az adott dologról, és az alapján képzelek el mindent
2012. okt. 24. 21:20
 13/20 anonim ***** válasza:

persze,én szívesen barátkoznék:) ha van kedved írj:)

18/L

2012. okt. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Én is szívesen barátkoznék veled. Ha gondolod írj privátot:)

17/L

2012. okt. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet kicsit buta kérdés lesz :) Nem is igazán tudom megfogalmazni a kérdést, mert tudom, hogy nem látsz, de mégis mit látsz?! Úgy értem, hogy gondolom, hogy sötétet biztosan, de hogy tudnád leírni az "érzést", mert például ha én becsukom a szememet, akkor először sötétet látok, de ez átmegy bordóba, sötétkékbe és kics csillagokat is, mit "lát" egy vak?!


És egyébként nekem is nyugodatan írhatsz szívesn válaszolok, én 19 éves vagyok :)

2012. okt. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
ugyanazt akartam mint az utolso:)
2012. okt. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Az álmaidat hogy éled meg? Írtad, hogy születésed óta vak vagy, így nehéz lehet elképzelni a tárgyakat, Miket szoktál álmodni? Vannak bennük színek?


Ha új emberekkel találkozol, a hang alapján el tudod képzelni őket? Így, hogy nem látsz, milyen kapcsolatban vagy magaddal? A külsőddel vannak/voltak valaha problémáid?


A versek mit jelentenek neked? Úgy értem, sok olyan van, amelyben a hangulatokat színekkel érzékeltetik. Ezeket meg tudod érteni? Érzed ezeket a hangulatokat?

2012. okt. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

szia, biztosan furin hangzik majd a kérdésem, de nagyon érdekel.

Honnét tudod eldönteni például, hogy melyik nadrágodhoz melyik fölsőt vedd fel? vagy, hogy ha kinn vagy az utcán és előtted egy pocsolya, azt tudod érzékelni? ha álmodsz színeket is látsz? az embereket hang alapján képzeled el, vagy megtapogatod őket?

köszi

2012. okt. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Most gépel valaki helyetted? :)
2012. nov. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Kár, hogy elmaradtak a válaszok.
2013. jan. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!