Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudnám legyőzni a félelme...

Hogy tudnám legyőzni a félelmemet? (lent)

Figyelt kérdés
16 vagyok, most leszek 10.-es a suliban, de nagyon zavarban vagyok ha az osztálytársaimmal beszélek. Ez az egész azért van, mert általánosban az életem egy kalap szar volt. Az osztály utált, gúnyolódtak rajtam, a szüleimmel folyton veszekedtem (néha vertek is) és úgy éreztem, hogy utálnak engem és szinte alig voltak barátaim. Azt hittem mindenki utál és az öngyilkosság határán jártam. Olyan 8.-ban döntöttem úgy hogy én ezen változtatni fogok. Anyámmal már jóban vagyok, de apám még mindig hülye. Az egész 9-dik osztály úgy ment le, hogy én próbáltam közeledni mások felé, de nem sikerült a gátlásaim miatt, sőt nagyon rágörcsöltem a dologra, hogy menjen. Ekkor összeomlottam, és szinte az összes új barátommal összevesztem. Még mindig bennem van a sok gátlás, amit nem tudok legyőzni, és nem tudom mit tegyek. Az a legfurcsább, hogy ez csak az osztályban van így máshol nem. Hozzátenném, hogy már egy picit azért jobb a helyzet. (szülőkkel nem vitatkozom, pzitívabban állok hozzá a dolgokhoz) Próbálok önbizalmat csinálni magamnak, de nem megy. Ez egy ilyen "megrögzült" hülyeség lehet, amiből nem tudok kilábalni. Mégis hogyan lehet ezt megoldani? :(

2012. aug. 30. 01:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Hidd el, nem feltétlenül veled van a gond. Na meg ne is akarj mindenáron haverkodnibarátkozni (két külön dolog) ilyesmikkel, mert nem éri meg, ha ennyitől megint elváltok egymástól.


Mellékesen új év, új dolgok, és ahogy látom újabb, jobb hozzáállás részedről. Te tegyél meg mindent amit tudsz részedről, nem beszéled ki őket, normálisan viselkedsz mint ahogy általában, és ennyi. Ha nem megy, akkor nem megy sajnos...

Az osztályt nem tudod megváltoztatni se egészben, se részenként az embereket, így hát ne ők legyenek a puszipajtások. Márcsak azért se, mert osztályon belül könnyen repülnek a pletykák a hátak mögött sajnos... de ezt már nem is mondom, mert ilyenek az emberek többségében.

2012. aug. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Engem az huzott ki hasonlo helyzetbol anno, mikor elmentem veluk sitaborba

Ott ossze voltunk zarva, megvaltoztam

2012. aug. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
szia. el tudom képzelni, mit érzel, de sajnos ha eddig nem tudtál szót érteni az osztálytársaiddal, túlságosan nem kell erőltetni! Lehet h az is volt a baj. Add önmagadat! Az már haladás, hogy pozitívan gondolkodsz!
2012. aug. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!