Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti nem irigykedtek, amikor...

Ti nem irigykedtek, amikor látjátok (pl. facebookon), hogy az ismerőseiteknek (látszólag) milyen jó élete van?

Figyelt kérdés
Én amikor facebookon látom,hogy pl. külföldi nyaralásról tesznek ki képeket, vagy betaggelik magukat a repülőtéren vagy csak bulis képeket tesznek ki, akkor néha nagyon irigy vagyok. Van akitől nem sajnálom, de van akitől igen. Vélemények?
2012. júl. 15. 11:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

'Látszólag' nekem is jó életem van...

A fájdalmait meg persze senki se teregeti ki facebookon.

2012. júl. 16. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Én is irigy voltam valamennyire régen.

Most én is ezt csinálom...

Persze senki se lájkol, mert dög irigyek hogy London belvárosában vacsizok, vagy Prágában sörözök...


De ez van... Kifelé mosoly, belül meg összeroppanok a sok gond között, de sose tudtam eldönteni mi a jobb:


- elmondani a problémáim, sebezhetővé válni, de a másik "örül" ennek mert neki jobb dolga van nálad

VAGY

- csak a jóról beszélni, boldognak és erősnek tűnni, de a másik irigyel és utál miatta, mert neked jobb mint neki...


Most a 2.-at csinálom, mert az első túl sebezhetővé tenne... Persze így sokan utálnak is, de még ez jobb érzés mintha szánnának, vagy még rosszabb azt mondanák hogy elbuktam...

2012. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Jah utolsó vagyok, amikro irigy voltam akkor azt mindig úgy hogy közben arra gondoltam HAMAROSAN ÉN IS ELJUTOK ODA AHOVA SZERETNÉK.


persze ezért sokat kell tenni...

és a többiek csak a végeredményt látják, azt pedig nem hogy mit összegürcölök néha azért hogy előrébbjussak az életben...

2012. júl. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is így éreztem régen... kicsit irigy voltam, és szomorú, amikor láttam, hogy mindenkinek ilyen jó élete van, de nagyon hamar rájöttem, hogy ez nem a valóság. Nem tudom megfogalmazni, miért, de azt vettem észre, hogy ha a facebook alapján alkotok képet emberekről, egyszerűen nem a valóságot kapom. Ismerek lányokat, akik a képek alapján nagyon nagy partiarcnak tűnhetnek, de valójában teljesen mások. Én is néha elmegyek valahova, ha egy lazább baráti kör elhív, és olyankor készül 200 fénykép, aminek egy részén természetesen be vagyok jelölve. Ennek köszönhetően egy csomó ilyen képem van már ilyen összejövetelekről, ami alapján az az érzete támad az embernek, hogy "ez a gyerek tele van barátokkal és állandóan bulizik". Pedig ez nem így van. A facebooknak egyszerűen felépítéséből adódik az, hogy ezt a látszatot kelti, mert minden olyan képet, ahol az embert bejelölik, beilleszt az illető képtárába, egymás mellé. Én annak ellenére, amilyen képeim vannak, visszahúzódó, emberkerülő, magányos, otthonülős típus vagyok. És meggyőződésem, hogy ez a legtöbb embernél így működik. Mert a facebook csak ezt az oldalt mutatja meg, a másik oldalt nem. Azokról az órákról nem készülnek képek, amikor az ember otthon tengődik, vagy vásárol az anyukájával, vagy bámulja a TV-t. A valóságnak csak a cukormázos oldalát mutatja, épp úgy, mint a reklámok, a filmek, és a média általában. Tökéletesen beleillik a felszínes nyugati világba.
2012. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
engem csak a tökéletesség idegesít.. vagy a látszata. De az mindenben...
2012. júl. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
DE! Én is néha nagyon, az én korosztályomban meg (14-15) pont a magamutogatás megy nagyon. Nem nézem meg a képeiket és kész :D csak a magammal kapcsolatos dolgokat.
2012. júl. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2012. júl. 20. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!