Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti nem irigykedtek, amikor...

Ti nem irigykedtek, amikor látjátok (pl. facebookon), hogy az ismerőseiteknek (látszólag) milyen jó élete van?

Figyelt kérdés
Én amikor facebookon látom,hogy pl. külföldi nyaralásról tesznek ki képeket, vagy betaggelik magukat a repülőtéren vagy csak bulis képeket tesznek ki, akkor néha nagyon irigy vagyok. Van akitől nem sajnálom, de van akitől igen. Vélemények?
2012. júl. 15. 11:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
De, én igen. :)
2012. júl. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Valahol azt olvastam, h a facebook egyik legkárosabb hatása pont EZ.
2012. júl. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
Ezért is (meg másért is) töröltem magamat, és vhogy jobban éreztem magam utána.
2012. júl. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem.

(mert nem foglalkozom ilyen hülyeségekkel, mint pl a Failbook!)

2012. júl. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Legszívesebben én is törölném magam, de csak ez által tudok kapcsolatot tartani az ismerőseimmel, nem mintha keresnének, sőt soha rám sem ír senki. De úgy még az esélye se lenne meg. Most nyáron elhatároztam,hogy egyszer sem megyek fel, de mindig elrontom és az lesz a vége,hogy az ismerőseim képeit nézegetem és teljesen magamba zuhanok.

2012. júl. 15. 12:18
 6/17 anonim ***** válasza:
Én nem irigykedem, sőt szerintem egyáltalán nem is szabad annak lenni, inkább a lehetőségeket próbálom meglátni és a képek mögé nézni, hogy én hogyan tudnám elérni azt amit ők is. Egyébként én már bejártam a fél világot szóval ebből a szempontból újat nem igen tudnak mutatni. Nem várok arra, hogy rám írjanak inkább örülök annak, hogy nem zavarnak és addig is nyugalom van. Ha valakivel beszélni akarok annak én magam írok valamit.
2012. júl. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az én részemre/részemről az irigység szó nem lenne helyénvaló, mert én soha nem vagyok irigy mások öröme miatt. Frusztrálni éppenséggel nagyon frusztrál, ha azt észlelem, hogy nekem sokkal rosszabb, mint másoknak, de soha, de tényleg soha nem szoktam senkire sem haragudni irigységből, vagy azt kívánni, hogy azért, amiért nekem valamim nincs, akkor neki sem legyen.

Nekem inkább az a gondom, hogy nagyon rossz ez az évem és baromira szégyellem, hogy ezer meg ezer kifogást kell mindig kitalálni, hogy miért nem tudok a haverokkal találkozni, ide vagy oda menni. Mert igazából a pénz miatt, de engem nagyon frusztrálna ezt hivatalosan is beismerni. Inkább eljátszom a kuurva elfoglaltat...

2012. júl. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy rosszul fogalmaztam. Szóval nem az zavar,hogy másoknak ilyen jó(kivéve egy két embert akit nem szeretek), hanem az,hogy nekem ilyen szär.
2012. júl. 15. 14:27
 9/17 anonim ***** válasza:

..az életben a háttérben majdnem mindig van valami :/ most én is kiraktam képeket van amin az elmúlt évekhez késest a legjobban nézek ki. De! ez annak szól h most ilyen formában vagyok végre van rólam jó kép hát megosztom ,viszont nagyon sok személyes bajom van amiről senki nem tud mert én élem meg magamban ,esetleg néhány barát látja még. Ezzel azt akarom mondani h az amit kiraknak az emberek kirakat ,de nem feltétlen rosszból és kompenzációból, hanem emlékből ,pillanatból,pillanatnyi örömből van és arról szól csak.


Van egy kedves ismerősöm akit nagyon szeretek ,és pl neki csodás pár kapcsolta van,és remekül él a lehetőségeivel az életben. Viszont nem olyan rég halt meg apukája akit nagyon szeretett. ebből a fájdalomból pl fbon semmit nem lehetett látni.


Aztán még egy gondolat ehhez. nem csak azért rakják ki az emberek a pozitívat mert visszatetszést akarnak hanem azért mert mindenki szereti a szépet,és látni h azért jó dolgok is történhetnek az életben, én is igyekszem igy hozzáállni..

2012. júl. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nem ezért raknak ki ennyi képet magukról.
2012. júl. 15. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!