Többszörösen súlyos, sok-sok éves problémád hogyan oldottad meg, mely a körülményekből adódott?
Érdekelnek történetek. :)
Kizárólag olyanok válasza érdekel, akikre mind az 5 alábbi tényező érvényes:
- Hozzám hasonlóan optimisták :)
- E kérdéskörben nem éreznek ingerenciát privit írni nekem;
- Korrekten szólnak hozzá;
- Minimum 15 évet éltek vidéken;
- Nem divat-ezoterikusok.
Valóban, az élet egy tanulási folyamat és nem haszontalan, azonban vannak olyan sorsok, melyeket érzelmileg nagyon nehéz elviselni, miközben akár állja a sarat az ember és még ügyes is a megoldási stratégiák és okulás vonatkozásában.
Egy hasonlatot írnék: Hiába kisportolt, 90 kg-os valaki, egy szintén egészséges, 50 kilós vézna ember ha koncentrál, probléma nélkül felemel, mondjuk, egy 30 kilós súlyzót, míg az említett kipsortolt 90 kg-os ember összetörhet egy nálánál 2-3-szoros súly alatt, tegyük fel, legalább 200 kg-os súlyzót kell naponta emelgetnie.
És hát mit ad a LÁTSZAT őket összehasonlítva? ;) Sajnos azt, hogy a szintén egészséges , de erőteljesen kisportolt, STRAPABÍRÓBB (!!) , 90 kg -os, izmos egyén alig bír a súlyokkal, olykor ki is merül, esetleg összetörik néha;
míg a vézna, 50 kilós csávó lazán villog, hogy "ő milyen erős, milyen strapabíró"... Na ja... :S MIHEZ KÉPEST..?! :)
Ennek analógiájára képzeljük magunk elé ugyanezt, de nem fizikai, hanem lelki strapasbírást reprezentáló egyénekre.
Érdekelnek javaslatok lelki vonatkozásra, hasonlóan a 90 kilós, egészséges, kisportolt, rendkívül strapabíró ember esetére, pontosan úgy, ahogyan most vázoltam, de lelkiekre nézve. :) Pontosabban ötletek is érdekelnek, mit tehet, aki értelmes, ötletes, kreatív, rendkívüli lelki ereje van, de míg mások a "saját súlyuk max felét emelgetik", addig ő "a sajátja legalább 2-3-szorosát is KÉNYTELEN".
Mit tehet, azon felül, hogy okul a helyzeteiből, fejlődőképes, állja a sarat, de szomorú ezenközben, mert MÉG AZ Ő képességét is felülmúlóak A SAJÁT akadályai, melyeket a körülményei képeznek legalább 95%-ban.
(Míg mások sokkal kisebb súlyok alatt nyögnek, jóval enyhébb, szűkebb körű tapasztalatokkal bírnak, netán épp ők próbálnak tanácsot adni a jóval ügyesebb, kreatívabb, intellektuálisabb, lelkileg strapabíróbb embernek a strapabírás tekintetében, ami abszurdum... :S)
Tényleg kíváncsi vagyok, szerintetek mit tehet még ezen felül egy átlagon felüli ember, akinek MESSZE átlagon felüli akadályai vannak a körülmények vonatkozásában? :) Persze azok is írhatnak, akik arányában kisebb "súlyokkal" küszködnek, hátha összerakjuk a képet. ;-)
A súlyzós hasonlat matematikailag kicsit zavarosnak tűnik számomra. (20 kg/50 kg, 200 kg/90 kg...)
Úgy gondolom, a lélek, a gondok megélése független a fizikai súlytól. Inkább a neveltetés szerepét emelném ki. Ott, ahol gyermekkorában azt tapasztalja valaki, hogy a környezetében mindenki siránkozik a legkisebb probléma esetén is, ő is hajlamos lesz erre.
Van vicc is erről: hosszú idő után találkozik két régi ismerős, az egyikből ömlik a panasz az eltelt időszakról, apró semmiségeket felnagyítva, a másikuk szóhoz jutva csak annyit mond, minden rendben van. A leégett házát már eltakarították, halálra gázolt kedvenc kutyáját már eltemette, családtagjánál rákos betegséget diagnosztizáltak, DE már kemoterápiára jár. Tehát nincs oka panaszra...
Komoly segítség lehet, ha megfogadjuk azt a régi bölcs tanácsot, hogy nem kell AKARNI erőnkön felül küzdeni AZÉRT vagy AZ ellen, ami meghaladja az ember képességeit.
Ezt testsúly kilogrammtól függetlenül érdemes megszívlelni.
Néha az ember sorsát (valamiért?!) magasabb/nagyobb erők döntik el, ezeket együttesen talán "SORS"-nak is lehet nevezni.
Annyiból egyetértek veled, hogy mindennek oka van, és a nehézségek alapvetően a tanulásunkat, belső fejlődésünket segítik elő. De ettől még nem könnyű, hogy túlzóak a nehézségek.
A súlyzós hasonlatom lényeges analógia. Röviden -hogy értsd- arra utalok, hogy a strapabíróbb embernek is vannak határai, még ha azok jóval kijebb is vannak. Ennél fogva a látszat csal, amikor a kevésbé strapabíróbb ember könnyedén, vagy némi panaszkodása közepette mégis halad valahogy, míg egy bizonyos, nála jóval strapabíróbb illető meg évekig nem bír egyes problémáival, nincs lehetősége megoldani, mert MÉG AZ Ő képességeit IS meghaladja, márpedig ennek töredéke alatt a kevésbé strapabíró összeomlana akár.
Tehát egy vézna ember lehet, h elboldogul nálánál bő fele akkora , 20 kg teherrel, de mondjuk, egy 45 kg-os kifogna rajta;
míg egy izmos, edzett sportember, aki 90 kg-os, rendre nálánál is bő kétszer akkora, pl. 200 kg-os teherrel kénytelen cipedeni, ha neki azt adta az élet.
Persze az 50 kg-osnak jár a szája ,hogy micsoda ügyetlen ember a másik, aki szerinte hiába edzett sportember, és mégis stagnál, egyhelyben van némely feladatával... csak hát tévesen ítélkezik, hiszen nem vette figyelembe AZ ÖSSZES KÖZREJÁTSZÓ paramétert vézna a példában...
Ponthogy nem a kesergésre helyezem a hangsúlyt, hanem érdekelnek ötletek, hogyan lehet boldogulnia az ügyesebb, stapabíróbb embernek, ha az ő, amúgy jóval nagyobb, jelentősebb képességét is meghaladó feladatokat, terheket, akadályokat, hiányokat kap hosszú éveken át...?
_Pontosítok:
a vézna alatt, illetőleg az 50 kg súlyú ember alatt ugyanazt a személyt értem a hasonlatban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!