Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szerviz többszörösen hibásan...

A szerviz többszörösen hibásan teljesít, mit tegyek, milyen jogok illetnek meg?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy kb 2 és fél hónapja elromlott az LCD monitorom, és elküldtük szervizbe, még volt rajta bőven garancia. a 15 napos határidőre ugyan csak törekedniük kell úgy tudom, de nekem roppant kellemetlen volt monitor nélkül ülni kereken egy hónapig, mire szóltak, hogy kicserélték, mert javíthatatlan volt. Örömöm nem tartott sokáig, mert az újonnan küldött monitor szinte az első napokban meghibásodott. Ezt is visszaküldtük, most ott tartok, hogy ismét letelt egy hónap és semmi, csak ígérgetnek, én meg itt ülök monitor nélkül. Ráadásul grafikával foglalkozom, szóval nekem aztán roppant fontos lenne a munkához. Mit tegyek? Mika jogaim ilyenkor? Írjak panasz levelet? (a hibásan kapott monitor miatt már írtam egyet) Kérhetem a monitor cseréjét, esetleg mikor állhatok el az egésztől és kérhetem vissza a pénzem? hallottam, hogy bizonyos esetekben ezt meglehet csinálni, esetleg levásárolni.
2010. ápr. 8. 11:18
 1/2 anonim ***** válasza:
természetesen a pénzed visszakérheted, sőt, ha neked ebből valamilyen károd keletkezett (itt arra gondolok, hogy elbuktál megbízásokat, munkákat, amiket tudsz igazolni -> EZ NAGYON FONTOS!!!) akkor fel is jelentheted őket a munkatörvénykönyv megsértéséért, foglalkozásbeli gondatlanságból elkövetett károkozásért a fogyasztóvédelemnél:D remélem segítettem, bár nem hiszem h a pereskedés jó ötlet, mert sok időt, energiát és pénzt vihet el, és az se biztos h megnyered! sok sikert!
2010. ápr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, igen segített a válaszod! Hétfőn fel fogom hívni őket, hogy mi van már vele, mert ez tényleg nem állapot.
2010. ápr. 11. 23:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!