Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megmondaná nekem valaki, hogy...

Megmondaná nekem valaki, hogy a naivság az miért egy negatív tulajdonság?

Figyelt kérdés
nem értem miért nézik le azt, meg nevetik ki, aki bízik az emberekben, meg aki gondolkodás nélkül jót feltételez, mert az én felfogásomban ez inkább pozitív tulajdonság lenne.. lehet, hogy a mai világ tehet erről, mert ma a naivság már bolondság, mert senkinek nem lehet hinni? nem értem..19/L
2012. máj. 2. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

> lehet, hogy a mai világ tehet erről, mert ma a naivság

> már bolondság, mert senkinek nem lehet hinni?

Eltaláltad.

2012. máj. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem negatív tulajdonság, csak butaságot feltételez az adott személy részéről.
2012. máj. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de miért? ha hiszel valakinek, meg megbízol benne, az miért butaság?
2012. máj. 2. 20:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert ritka az aki az esetek többségében igazat mond.
2012. máj. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
A bizalom és a naivság nem ugyanaz. Főleg, ha ismeretlen az illető. Nem kell mindenkiben a rosszat látni és kételkedni, de azért nem árt az óvatosság.
2012. máj. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Ha valaki naív, akkor az feltétel és ismeret nélkül mindent elhisz valakinek, mindenkiben megbízik. Könnyű becsapni, rávenni dolgokra, nem gondol bele igazán a helyzetbe, mert magáról az emberről jót feltételez. Márpedig gonosz, rossz szándékú emberek mindig lesznek.

Én nem gondolnám, hogy mindenképpen negatív tulajdonság, bizonyos mértékig becsülendő is az optimizmusa.

Viszont ha rossz emberbe vetette a hitét, akkor a naív fogja a rövidebbet húzni. Emiatt gondolják sokan, hogy ostobaság.

2012. máj. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
67%
Szerintem is mindenki naivnak és jónak születik. Sajnos az idő elteltével,meg a rossz tapasztalatokkal változunk.De ez jó emberre vall,csak jobban kell vigyázni,figyelni!
2012. máj. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem mondanám negatív tulajdonságnak, de nem is pozitív. A naiv emberek becsaphatóak, ezzel maguknak ártanak (persze nem feltétlenül és nem minden esetben). Az egy dolog, hogy bízol valakiben, az pedig egy másik, hogy vakon bízol meg valakiben. Fontos dolog a bizalom és nem érdemli meg akárki. Lehet, hogy én vagyok túlzottan paranoiás és bizalmatlan, de így kevesebb rá az esély, hogy sérülsz. Biztosan hülyeség, de én kicsit sajnálom a naiv embereket.
2012. máj. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!