Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az én hibám, hogy munkanélküli...

Az én hibám, hogy munkanélküli vagyok?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, tavaly érettségiztem, fél évet jártam egy okj-s képzésre, amit pénz- és számítógéphiány miatt abbahagytam február végén. Azóta próbálok munkát találni, nagyon kellene a pénz, de hiába adom be millió helyre az önéletrajzomat, még vissza se jeleznek. Akiknek megemlítem a problémámat, rögtön azzal jönnek, hogy ütős anyagot kell összeállítani, nem azt kell beleírni az önéletrajzba, ami nincs, hanem ami van. De hát sz@rból nem lehet várat építeni, mint tudjuk. Nincs nyelvvizsgám se, nem olyan volt az oktatás az iskolában, hogy szerezzek, bár a passzív tudásom tűrhető két nyelvből is, ez így akárhogy is nézzük, egy nagy nulla, mert egy munkahelyen nyilván azt várják el, hogy jól kommunikáljon az ember. Szakmát sem tudtam szerezni, pénz nélkül később sem fogok tudni, de a mostaninál is már a gyakorlati helyért mindenhol pénzt kértek volna!! Még középiskolás koromban próbálkoztam diákmunkával, vagyis csak próbálkozni szerettem volna, ugyanis sehova nem vettek fel. Akárhányszor bementem a diákszövetkezetbe, nem volt munka, egyszer voltam csak állásinterjún, akkor meg tíz emberből egy kellett volna (gyorséttermi munka). Pedig ez talán feldobta volna a szegényes önéletrajzomat.

Utazgatni nem tudok a városban, mert a bérletet sem tudjuk miből megvenni, aztán ott van még, hogy tb-t kell fizetni, de hogy miből...

Most tényleg velem van a baj? Én csinálok valamit rosszul, hogy nem vagyok képes találni egy munkát, és még állásinterjúra se hívnak be? Mit tehet egy magamfajta, szakma és mindennélküli ember, ha annak a szélén van, hogy utcára kerül?


2012. ápr. 25. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem hinném, hogy a te hibád lenne az, hogy nem találsz munkát, hisz te mindent megtesztel annak érdekében. Sajnos ilyen sz@r világot élünk és ismerős szitu az, hogy munkanélküli az ember. Esetleg próbálj regisztrálni a munkaügyi központban és ha indul valami tanfolyam, akkor menjél rá, mert havonta egy kis összeget fizetnek is érte és jobb mint a semmi.

2012. ápr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Adok egy tanácsot, ha eddig nem probáltad. Indulj el gyalog, pl a főtéren és más olyan helyeken, ahol sok lehetőség van, és mindenhova add be az életrajzod, attól függetlenűl, hogy éppenséggel keresnek-e vagy nem. Mondd meg, hogy nehéz helyzetben vagy, és bármikor szükség van, bármilyen munkára ( szakképzetlen ) behivhatnak.

Ezenkivül: a CV - d tartalmazza, attól függetlenül, hogy milyen diplomád van, hogy idegen nyelvek: 1. yelv ( pl angol ) gyenge-közepes,erős ( ami jellemző ) 2. nyelv ( pl német ) ugyanaz a mese, fokozat. Nálam is van, anak ellenére, hogy nincs külön nyelvdiplomám.

Ha interjura hivnak, légy erős és határozott pl: még nem dolgoztam pincérként, de jól kommunikálok és könnyen belejövök.

És légy optimista, higgy benne, hogy találsz. Ez nagyon fontos. Ne add fel.

2012. ápr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!