Flegma, tiszteletlen és bunkó vagyok, sokszor ok nélkül. Tudok ez ellen valamit tenni?
Ha felismerted, az már jó jel, van merre elindulnod.
Léteznek a mai, modern világban is olyan illemkalauzok, amik segítenek eligazodni. A másik meg az, amikor emberekkel lépsz bármilyen kontaktusba, hogy mindig gondolj arra, hogy Te mit tennél, ha a másik csinálná ezt veled? Illetve úgy viselkedj mindenkivel, ahogy Te szeretnéd, hogy Veled viselkedjenek.
Napóleon is azt mondta: önmagunk legyőzése a legnehezebb, de a legszebb győzelem is egyben.
Sok sikert!
Először is gondold át, miért alakult ki nálad ez a viselkedési forma. Mit akartál vele üzenni?
Az igazi önismerethez kíméletlenül őszintének kell lenned magadhoz, ami nem azt jelenti, hogy ostorozod magad.
Első kérdés: ezt te is így gondolod, tényleg így van, vagy csak valaki rád mondta, és te magadra veszed, mert kényszeresen meg akarsz felelni?
Tegyük fel, hogy valóan az vagy.
Elképzelhető, hogy önbizalomhiányod van, bizalmatlan vagy másokkal, és ez egy elhárító mechanizmus nálad, hogy távol tarts magadtól másokat.
Lehet az ok érzelemátvitel is: valaki megbántott, és másokon töltöd ki a haragod.
Az is kérdés, hogy tiszteletlen vagy-e és/vagy bunkó?
A tiszteletlenség az egy érzés, a flegmaság, bunkóság egy viselkedés, ami általában a tiszteletlenséget is kifejezheti, de lehet, hogy ott van benned a tisztelet, csak nem tudod kifejezni, mert gátlásod van ezen a téren, vagy mert nem ismered az illemszabályokat, rossz viselkedési szokásokat tanultál vagy rögzítettél magadban.
Hogyan tudsz változtatni?
Először is tiszteld az EMBERT - legyen akármilyen is, mindenkinek megvan a maga baja, tévútjai, tévedései, hibái, fájdalmai, de mégiscsak ember. Mindenki úgy viselkedik, ahogy abban a pillanatban viselkedni tud. Fejleszteni kell magadban a türelmet és az elfogadást.
Próbáld a másik helyébe képzelni magad, miért viselkedik úgy, ahogy. Ez azért fontos, mert fejleszti az empátiát, és aki jól tud együtt érezni, annak nehezen megy a bunkó viselkedés, flegmaság, tiszteletlenség, mert nem akarja a másikat megbántani.
Tudatosan próbáld keresni másokban és önmagadban is az értékes dolgokat.
Ha hibázol, és felismerted, és megbántad, kérj bocsánatot. Azzal nagyon tudod nevelni magad, és a másik is (talán) megbocsájt.
Fontos azonban, hogy a konfliktusokban se ne nyomd le a másikat, se ne hunyászkodj meg, hanem próbálj egy nyertes-nyertes helyzetet kialakítani.
Amikor téged "támadnak" ne veszekedj, hanem csak a saját érzéseidet mondd el. Erről is lehet tanulni sokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!