Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tiszteletlen vagyok a szüleimm...

Tiszteletlen vagyok a szüleimmel, hogy változzak meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok, állandóan lelkiismeretfurdalásom van, mert elég tiszteletlen vagyok a szüleimmel. Szeretnék megváltozni, hogy büszkék legyenek rám.

Alig segítek itthon, még hétvégén sem csinálok semmit, csak leülök reggel a gép elé és estig fel sem állok.

Sok dolgot nem mondok el nekik, vagy elferdítem õket, hazudok nekik. Emiatt sokszor van kiabálás, amikor kiderül.

Nem tanulok mostanában olyan jól, 8 évig 4,7 fölötti átlagom volt mindig, most 4,1. Pedig sokszor szeretnék tanulni, kedvem is van, de túl lusta vagyok.

Amikor nem figyelnek rám, hanem a testvéremre vagy egymással beszélnek, sokszor nyávogok, nyöszörgök, hogy végre figyeljenek. Ez elég idegesítõ tulajdonságom, egy csomószor nyávogok, pl. akkor is, amikor azt mondom hogy "Nem tudom!"

Sokszor kiabálok, ha valami nem tetszik, gyakran veszekszünk.


És még van pár dolog... A természetem miatt hamar felkapom a vizet, nagyon imdulatos vagyok, sokszor ha valamire köteleznek, szándékosan az ellenkezõjét csinálom. Segítsetek kérlek, nem szeretnék ilyen lenni! Hogyan változzak. 15/L


2012. febr. 12. 10:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos dolgot leirtál, hogy a szüleid "nem figyelnek rád".Igy akarod megbosszúlni, hogy neveletlen vagy velük. Mutasd meg nekik, azt amit ide leirtál. Persze kiskamasz is vagy, és akarsz egy kicsit háborogni. Biztosan változni fogsz, de ehhez a szüleid segitségére van szükséged.
2012. febr. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csupán némi önuralom kell. A probléma mibenlétét már látod, a megoldást is látod, tulajdonképpen ezek a nehéz dolgok.


Vezesd be a tízig számolós módszert. Ha felkapod a vizet, számolj tízig, mielőtt megszólalsz. Banálisnak tűnik, de jó! Idővel egyre könnyebb lesz visszafogni magad, nem felcsattanni mindenen

2012. febr. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!