Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért félek attól, hogy kárt...

Miért félek attól, hogy kárt okozok valakiben vagy valamiben?

Figyelt kérdés

Gyakran támadnak olyan gondolataim, hogy pl. itt van ez a kés, simán beleszúhatnám valakibe, és elképzelem, ahogy beleszúrom az áldozatba, folyik a vére, segítségért kiáltozik... És ilyenkor pánikba esek, hogy én képes lennék erre és csak fel kéne vennem a kést az asztalról. Közben valami ellenállhatatlan késztetést érzek, hogy megtegyem. Eddig ritkábban volt ilyen gondolatom, de az utóbbi két napban nagyon sokszor. És nem csak olyanok, hogy megölök valakit, hanem hogy beledobom a vízbe a mobilomat, valakit sértegetni kezdek, öngyilkos leszek, szóval hogy olyat teszek, amit később nagyon bánnék. Anyukám szerint ez teljesen normális érzés, de én félek! Mit tegyek?

16/L


2009. máj. 26. 21:22
 1/6 A kérdező kommentje:
Itt nagyon jól leírják, hogy mit érzek, amikor pl. ámegyek egy hídon: [link]
2009. máj. 26. 21:23
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy ez normális érzés. Én az anyukád helyében komolyan félnék és elvinnélek egy psziciáterhez. Ő mégis jobban elemezné ezeket a hangulatokat és talán segítene is. Ugye nem élsz semmilyen idegen szerrel? Talán valami sértettség, belső feszültség aktíválja benned ezeket a furcsa érzéseket. Sétáljatok el a pszichiáterhez édesanyáddal mindenképpen.
2009. máj. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én tűvel vagy körzővel a kezemben aggódom, mi lesz, ha véletlenül a szemem közelébe kerül.
2009. máj. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Elmegyek pszichológushoz, hátha tud segíteni.

2009. máj. 31. 16:13
 5/6 anonim válasza:

Én is ugyan ezzel a gondal közdök,ez a pánikbetegség...

Olvastam a neten lassú légzéssel elmúlik,mert lassul a pulzusod,mert igazából ez olyan mintha mindíg ideges lennék,és ha lassul a pulzusod megnyugszol.

Meg remélem vmikor ezt ki lehet nőni,minden jót.

16/F

2009. júl. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szerintem ez kényszerbetegség. Tipikus kényszergondolatok.

Kíváncsi vagyok, voltál-e pszichológusnál, s ha igen, ő mit mondott. Azóta hogy' vagy?

2012. jún. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!