Az élet nélkülem?

Figyelt kérdés

Akinek csak pár hete van hátra...

Mi alapján készíti el a bakancslistáját? Előre veszi a fontos dolgokat, de mik azok? Hiszen, ha eddig se csinálta azokat...


Ez nem úgy működik, hogy aki addig csak a felszínes dolgokkal foglalkozott, átbulizta az addigi életét, az "mélységre" vágyik, "igazi értékekre", viszont aki folyton csak filózott az élet nagy kérdésein, az meg inkább bulizással, vadulással töltené a hátralévő időt, mert "rájött, hogy az AZ ÉLET"? Ha így nézzük, akkor mindig az számít értéknek, ami eddig hiányzott. Azt kell pótolni, nehogy kimaradjon.


A kérdés egy filmről jutott eszembe (Az élet nélkülem), ahol a listán szerepel többek között, hogy a főszereplő lány minden nap mondja el a gyerekeinek, mennyire szereti őket, ugyanakkor egy olyan pont is volt azon a listán, hogy műkörmöket meg új frizurát csináltat magának. :)


2012. jan. 7. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindig az hiányzik amit te gondolsz hiánynak.

A példa amit írtál nem feltétlenül érvényes. Ha valaki egész életében " filózott " akkor nem biztos, hogy élete vége felé bulizásra fog vágyni. Ugyanis minden attól függ, hogy neked mi a hozzáállásod adott dologgal kapcsolatban.

Van aki halála előtt elakar jutni Braziliába. Egy másik embernek ez lényegtelen. Miért ? Mert valójában egyetlen esemény/ cselekedet sem nélkülözhetetlen, csak a mi gondolkozásunk teszi azt a bizonyos esemény átélését szükségessé. Ha úgy gondolod, hogy valami nélkül az életed nem teljes akkor valószínűleg ürességet fogsz érezni ameddig el nem éred azt. Ha viszont gondolkodást váltasz akkor hirtelen jelentéktelenné vállhat az az adott esemény vagy cselekmény.

És nem, nem mindig az számít értéknek ami hiányzott. Ez egy téves és elcsépelt mondás, amely bizonyos személyekre igaz, pont úgy ahogyan bármi más, de nem mindenkire érvényes. Ez a téves következtetés miszerint mindig az az érték ami egyben hiány is, az az emberi kapzsiságból, önismerethiányból, szeretethiányból, feldolgozatlan élmények láncolatából, stb.- ből ered.


Az élet igenis lehet értékes. Elérhetsz mindent ami lényeges. És ehez nem kell eljutnod oda, hogy közöljék veled, már csak néhány heted van hátra. Élni kell az életet minden nap, minden percben. És nem a haláltól kell félni, hanem az elpocsékolt élettől.

Aki maximálisan éli az életét és maximális mértékben fejleszti önmagát a saját élményei által, az az ember sosem fogja azt mondani az utolsó napjaiban/ perceiben, hogy ez és az hiányzott az életéből vagy hogy üresnek érez bizonyos tereket az életében.


És bizony tragikus az amikor az ember listákat kezd el irogatni mikor megtudja, hogy már csak elenyésző ideje maradt hátra. Az azt jelenti, hogy sohasem tudott igazán élni, sohasem értette meg valójában az élet fogalmát.

2012. jan. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor választhat a kettő közül, hogy elutazik Brazíliába (a példánál maradva), vagy ha nincs rá lehetősége, akkor megbeszéli magával, hogy ez tulajdonképpen egyáltalán nem nélkülözhetetlen? Ha valaki nagy mértékben tudja kontrollálni a gondolatait, akkor neki mindegy is, hogy mivel telik az élete, mert mindent tud azzal nyugtázni, hogy "ennek így kellett történnie, ez így volt jó".


Élni kell az életet, de hogyan? Ha valaki csak az űrt érzi (külső szemlélő szemszögéből nézve hiába is tűnik tartalmasnak, értelmesnek az élete), de nem tudja, mi hiányzik, hogyan jöhet rá, mindenféle halálos diagnózis nélkül? Mi szükséges ahhoz, hogy valaki "valójában megértse az élet fogalmát"?

2012. jan. 7. 14:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Jó a meglátásod, a pozitív gondolkodást lehet használni helytelenül is, azonban alapjában véve a pozitív gondolkodás egy RACIONÁLIS gondolkodás, nem pedig egy önámító fajta. Én nem azt neveztem helyes gondolkodásnak, ha mindent átalakítunk olyan mértékben, hogy még az is jónak tűnjön ami valójában hibás. Azonban igen, fontosnak találom azt, hogy ha valakinek az a rögeszméje, hogy partiállat válljon belőle, mert különben az életének nincs is értelme, akkor az az ember jöjjön rá, hogy ez fölösleges és irracionális gondolkodás. Ja és amúgy figyelj, én értem a kérdésedet. Honnan tudjuk azt, hogy valójában mi felesleges és mi nem ? Mit lényeges elvégezni és mit nem ? Mi az igazi érték és mi nem ? Tudom, hogy mi az amit nem értesz, viszont te ott tévedsz, hogy azt gondolod, hogy létezik egy alapvető és meghatározott szabály amely alapján valakinek az élete kell körvonalazodjón. Ez nincs így. Sőt mi több, soha nem fogod megtalálni az élet értelmét, ha sablonokat keresel. Ez az egyetlen amiben a saját belsődre kell hallgatnod. Mi az amiért neked érdemes élni, mi az ami érték számodra ? És válaszolva erre a kérdésre majd te, saját magad, ráfogsz jönni hogy mi is a különbség az önámító "ennek így kellett történnie, ez így volt jó" és a valódi "ennek így kellett történnie, ez így volt jó" között. Mert igen, a pozitív gondolatok lehetnek hazug gondolatok is, de kinek hazudsz ? Saját magadnak. Én nem tudhatom, hogy te mikor hazudsz, ha azt mondod, hogy nem érzed, hogy hiányzik adott dolog, te sem tudhatod én mikor hazudok ha azt mondom, hogy nem hiányzik adott dolog. Mert ezek mind szubjektív dolgok. Ne félj a szubjektívitástól. Fogadd el. Vállald fel. Értsd meg, hogy az életet élni azt jelenti, hogy amikor TE érzed, hogy éled az életed. Amikor Te vagy megelégedve azzal aki vagy. És nincs értelme azt mondani, hogy " ez nem hiányzik " vagy " erre nincs szükségem ", ha ez valójában nincs így. Mert nem kell hazudnod saját magadnak, tényleg nem kell. De kötelességed gondolkodni, mint 4 millió év evoluciójának az eredményeként.
2012. jan. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznosak voltak a válaszaid, köszönöm szépen!
2012. jan. 7. 14:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Gondolom azt írja fel a listára amit mindig is szeretett megcsinálni, vagy amiket elhanyagolt, de nem érdekelte. Általában ha valaki rájön hogy meg fog halni akkor 'valahogy' eszébe jut hogy mit is cseszett el. De szerintem nem, nem az az érték ami eddig hiányzott.. én pl sose buliztam vagy 'vadultam', és nem hinném, hogy az az élet. sőt.

én azt csinálnám, amit mindig, plusz leírnám a gondolataimat, megmondanám mindenkinek a véleményemet róla. bár engem nem nagyon hatna meg, ahogy mást se nagyon a környezetemben..

u.i.: nekem is tetszett az a film, arról írtam esszét.^^

2012. jan. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Aya-chan: engem is nagyon megindított ez a film, és érdekelne az esszéd, esetleg valahol el lehet olvasni?
2012. jan. 8. 16:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!