Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, ha csúnya vagyok?

Mit csináljak, ha csúnya vagyok?

Figyelt kérdés

Elég összetett lesz amit leírok, de akinek van türelme kérem olvassa el.:)

Kiskoromban nagyon szép kislány voltam. Önmagamat tudtam adni, és szép is voltam. Hetedikes koromban mintha fordult volna a kocka. Mindenki megszépült, én pedig nagyon csúnya voltam nulla stílussal. Egyik legjobb barátnőm meg is mondta, hogy: "Bocsi, de szerintem nem vagy túl szép...". Az önbizalmam lecsusszant a nulla alá. Mindig ha kaptam egy új ruhát nem mertem benne menni, nagy nehezen sikerült csak rávennem magamat.

Gimnáziumba kerültem. Itt sokan elfogadtak, szerettek az osztályban, nőtt is az önbizalmam. Mostmeg lett barátom. Szeretem Őt, és nap mint nap mondja, hogy nagyon szép vagyok, és én vagyok számára a tökéletes. Valahogy az önbizalomhiányom előtte megmaradt. Ha pl új ruhába megyek iskolába, vagy smink, vagy csak egy új karkötő/gyűrű, félek, hogy neki nem fog tetszeni. Én a többiekhez lképest nem nőies vagyok, hanem külsőre is "gyerekes". Túl vastag a szemöldököm(nem merek vékonyíttatni mert a kozmetikus azt mondta nagyon szép formája van most). A hajam se tetszik(általános iskolában mondta egy lány, hogy milyen sok és száraz, már majndem sírtam..). Mindig másmilyennek képzelem el magamat, mint ahogy kinézek.

Ha készül rólam egy fénykép, inkább elbújnék. Mit tegyek, hogy elfogadjam magamat, főleg a barátom előtt? És, hogy végre mondhassam magamra, hogy igenis jól nézek ki?

Tudom, hogy senki sem tökéletes, de hogy udnám magamat szépnek érezni?


2012. jan. 6. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

mindenkiben van valami amitől ő szép.

nekem sincs sok önbizalmam,anorexiás is voltam.főleg a barátom előtt vagyok szégyenlős,de nem szabad így elbújnunk önmagunk elől.

ne akarj megfelelni mindenkinek,főleg nem bárkinek!

nekem nagyon sokat segített az,hogy pszichológushoz járok ,sokkal jobban képes vagyok nemcsak elfogadni,de szeretni is magamat.

nem tudom mennyire érdekel téged az ilyesmi,vagy mennyire álltok úgy anyagilag,hogy megteheted-e de van egy olyan tánc ,hogy salsa,na annak van egy kimondottan olyan vállfaja,hogy lady style,ahol csak csajok vagyunk,megtanuljuk,hogyan kell megélnünk a szépségünket,nőisességünket.meg a hastánc is ilyen.

nekem ez is nagyon sokat segített .


egy kis újítás mindig jót tesz,ha nem tetszik a hajad csináltass új frizurát,ha nem tetszik a szemöldököd szedesd ki,nem a kozmetikusnak kell tetszenie,hanem neked.

és higyj a barátodnak,nyilván nem véletleül jár veled,Te tetszel neki,téged szeret kell ennél több?


[link]


18L

2012. jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

de legalább van barátod

ami nem tetszik magadon változtass rajta, eddig miért nem tetted? túl sokat adsz mások véleményére amikor csak és kizárólag a te véleményed számít ha magadról van szó

a szemöldököd vékonyíthatod, attól még meg lesz a formája

ritkíttasd meg a hajad és használj balzsamot, úgy puha lesz

2012. jan. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

ne törődj mit gondolnak rólad mások! GYÖNYÖRŰ VAGY! legyél önmagad ettöl vagy egyedi! nem kell beállni a sorba. mindig lesz olyan férfi akinek tetszeni fogsz! és az az apukád.!

vettem egy új sapkát és azt modnták rá fiús(igen,elég fiús a stílusom. és?) de én attol még hordtam mert tetszett. nem számít más véleménye csak a TE VÉLEMÉNYED a fontos! menj oda a tükörhöz és gondold végig TE mit gondolsz magadról. tedd fel amgadnak a kérdést:jó avgyok így?,más véleményétől függetlenűl szép vagyok?, megfelelek magamnak?... ha nem TEGYÉL ÉRTE. NE MÁSOK VÉLEMÉNYÉRE HALGASS HANEM MAGADRA MERT HA MINDENT MEGTESZEL AZÉRT HOGY VALAKI MÁS LEGÉL AKI NEM TE VAGY ELVESZTHETED AZOKAT AKIK MAGADÉRT SZERETNEK. :( :* :*

2013. nov. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!