Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Engem miért neveltek ilyen...

Engem miért neveltek ilyen szarul, vagy öröklött ez a gátlásosság?

Figyelt kérdés

szal ránézek néhány életvidám ismerősömre ,persze velejárója ,az ivászat, a folytonos káromkodás ,de azt mondom inkább lennék olyan mint ők, egész nap röhögnek ,jól érzik magukat, jobban mint én


nincsenek túl szoros kapcsolatban senkivel ,de egy rakat ember veszi őket körül én meg, 2 normális barátom van azt annyi ,hát de ez msot mi?


2011. dec. 31. 01:58
 1/5 A kérdező kommentje:
18f
2011. dec. 31. 01:59
 2/5 anonim ***** válasza:

Inkább abba gondolj bele, hogy mi lesz belőlük pár év múlva ennyi tivornyázás után.

Az hogy te hogy érzed magad az nem okvetlenül az örökölt gátlásosság vagy a szarul nevelés miatt van.

Ezeken a negatív tulajdonságokon csak egyedül te magad tudsz változtatni.

Elárulom én egész fiatal korom óta sokkal jobban érzem magam egyedül mint társaságban / soha nem voltak barátaim/

Mindezek ellenére jó kedvű és életvidám vagyok.

2011. dec. 31. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

honnan meríted az életvidámságot ,ha nincs aki elismerjen és el is hidd neki mert tudod hogy nem csak úgy mondja?


de akkor mégis mi miatt lehet, hogy negatívkodom?

csak gondolt egyet a tudatalattim és azt mondta ,na mondj szívjunk és érezzünk magunkat szarul egy olyan dolog miatt amit a másik úgy fog fel hogy majd tanul belőle?

mi az hogy én csak most jöttem rá erre 18 évesen?

azt sem gondolom hogy az életvidám haverjaim ezt úgy tudják ,inkább mondjuk úgy bennük van.vagy fogalmam sincs


de nem értem hogy nekem ehhez miért kell egy vmi bazi nagy belső energia?


ja és ezt most nem önsajnáltatás volt,ne vedd annak

2011. dec. 31. 02:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Hogy honnan merítkezem? Talán egy kicsit több élet tapasztalattal rendelkezem mint te. Ne hidd , hogy nekem 20 éves koromban nem voltam kétségeim. De később magamtól rájöttem, hogy mindez önsajnálat volt.

Ahogy ez az érzés egyfajta önsajnálkozásból ered.

A boldogság forrása bennünk van és nem rajtunk kívül.

Csak észre kéne venni azokat az apró pillanatokat ami mellett oly könnyedén elsiklunk. Ez az amit nem tanítanak sehol. Ezt saját magunknak kell észre venni!

Azt kell, hogy mondjam, hogy az én személyes észrevételem mivel hasonló korú gyermekeim vannak mint te, hogy a mai fiatalok csak úgy tengődnek... semmi céljuk sincsen ... az hogy a drogokba , a piába vagy a káromkodásba menekülnek még nem azt jelenti, hogy okvetlenül vidámak vagy boldogok lennének. Az az igazi boldogság ha ezek nélkül is képesek rá találni a helyes útra.

Nem hiszem, hogy így kéne valakit vagy valamit elismerni.

Első körben körül nézhetnél a saját családodba. nem hiszem, hogy ők nem szeretnek téged.

Próbáld meg lefoglalni magad valami értelmes dologgal és még sorolhatnám... de ez csak úgy ér valamit ha te magad jössz mindenre rá.

2011. dec. 31. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hm, felnézek rád 73% :)

ezt jól írtad, nem okosnak tűnő, fontoskodó hozzászólás volt, hanem sugárzik belőle, hogy te tényleg bölcs vagy.

2011. dec. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!