Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Le lehet győzni az előítéletes...

Le lehet győzni az előítéletességet?

Figyelt kérdés
Sajnos rájöttem, hogy egyesekkel szemben nagyon is előítéletes tudok lenni, és aztán később rettenetesen szégyellem magam miatta.
2011. dec. 29. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:

ha már rájössz, hogy nem volt igazad,azzal csiszolod magadat.


Kik azok, akikkel szemben előítéletes vagy?


Nekem egy tanárom azt mondta, hogy az ő helyében te iséppen ezt csinálnád = ha te is onnan jönnél, ha neked is olyan szüleid, testvéreid, tanítóid, társaid lennének, ha neked is annyi tehetséged lenne, ha te is azt tanultad volna, ha te is szerelmes lennél stb. stb. stb

te is azt csinálnád.


és végig gondolva,teljesen igaza van.

Csak kis butuska, ált. fiatal, szűk látókörű emberkék hiszik, hogy ők találták ki a spanyolviaszt, hogy az időssebbeknek ugyanúgy érteniük kellene pl. az informatikához, vagy a mosógéphez...

2011. dec. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát vannak emberek, akik természetüktől fogva mondjuk komor, sértett vagy fennkölt arckifejezése van, vagy kissé színes bőrű(roma), egy délibb országból jött(arab) és arról képzelgek, hogy mi rosszat tett és ha leszólít milyen tervei vannak velem, aztán megismerem és kiderül hogy rendes jó lélek.

De a tanárodnak lehet, hogy tényleg igaza van.

2011. dec. 29. 22:05
 3/5 A kérdező kommentje:
És köszönöm az értelmes választ:)
2011. dec. 29. 22:06
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem úgy tudod legyőzni ,hogy sokat megismersz, de a cigányokkal szembeni előítélet teljesen jogos, nemtudom ezen mit kell kiakadni magaddal szemben..


egyébként én is előítéletes vagyok, sajnos :\ de mindig az tud enyhíteni ha "belemegyek" abba amivel szemben előítéletem van

2011. dec. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugodtam:)
2011. dec. 29. 23:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!