TI HISZTEK ISTENBEN?

Figyelt kérdés

Az a baj ,h hiszek is meg nem is... Ha hisztek légy szíves írjátok le ,h hogyan tértetek meg.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. dec. 29. 01:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a vallás egy olyan dolog, ami kapaszkodót nyújthat az embereknek, ha rosszul megy a dolguk, vagy tragédia történik. Ha az ember rájön, hogy embertársaitól már nem várhat segítséget, akkor egy nála feljebbvaló, jóakaratú istent képzel el magának, aki majd átsegíti a dolgokon. És a reménytelenségben jól esik imádkozni.

Szerintem Isten egy olyan "lény", amit minden ember másban lát meg, más testesíti meg és ez lehet az öreg tölgyfától elkezdve a szomszéd Jóska bácsiig bármi, ami a szívnek kedves és amiben tudat alatt bízunk. De ez általában egy olyan valami, amit mi találunk ki/képzelünk el. Ezért létezik a világon számtalan vallás, a "leghíresebbek" pedig szüleinktől, rokonainktól hagyományozódnak ránk, hiszen egy csecsemő nyilván nem tudja eldönteni, hogy mit hisz, és általában kereszténnyé válnak a tudtuk nélkül. Egyáltalán nem vagyok vallásos, engem meg sem kereszteltek a szüleim, gondolván majd eldöntöm, milyen vallást választok. Azóta sem választottam semmilyet, de valamiben mégis hiszek, aki vigyáz rám és segít, mert hitre mindenkinek szüksége van, de hogyha nem is: arra biztosan, hogy bízhasson valamiben/valakiben.

2011. dec. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Az Istent nem egy vén római ruhás szakállas mikulásnak kell elképzelni. Ez marhaság! Ezt az olyan korokban, mint pl. a reneszánsz találták ki. Ez sokkal összetettebb dolog, amiket én a fantáziámmal próbálok elképzelni. Az, hogy valaki nem hisz, nem ok arra, hogy más is letérjen a maga által választott útjáról. Az, hogy valaki miben hisz, saját dolga, és joga, ami csak rajta múlik, és nem lehet rákényszeríteni.
2012. jan. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Isteni sugallat című sorozat :) Ott Isten mindig másképp néz ki...
2012. jan. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

én hiszek istenben mert a bibliai is irja hogy isten teremtete a földet meg mindent ezért hiszek istenben



elhihető

2012. dec. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!