TI HISZTEK ISTENBEN?

Figyelt kérdés

Az a baj ,h hiszek is meg nem is... Ha hisztek légy szíves írjátok le ,h hogyan tértetek meg.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. dec. 29. 01:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
nem.
2011. dec. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
Sokan megtérnek,mert a lelki békét ezáltal találják meg. Lehet,hogy most úgy érzed nincs szükséged erre,de lehet,hogy ez lesz az egyetlen kiutad.
2011. dec. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

rossz az Istenről alkotott képe az embereknek és lefogadom te is közéjük tartozol


Istent nem úgy kell elképzelni mint vmi férfi-alakszerű lény aki mindennél hatalmasabb..inkább olyasmi mint egy végtelen bölcsességet,tudás,erőt,hatalmat,békességet és minden pozitív energiát tartalmazó komplexum :)

az a dolog ami teremtett minket és az ami nem hagyja hogy az élet totál függetlenül menjen a maga útján

2011. dec. 29. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Hittem, de rádöbbentem: ha létezik is, tesz rám magasról :/ Szóval inkább kihagyom a hitet...
2011. dec. 29. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Régen volt egy olyan periódusom, hogy elképzeltem magamnak egy istenséget, akitől az erő, az ész és az érzések származnak, de most már nem érzem szükségesnek a megtestesítését, egyszerűen abban hiszek, amivel rendelkezem. Jobb, mint az a tudat, hogy egy nagy szakállas öregembernek vagyok kiszolgáltatva, aki unalmában játszik velem mint valami Barbie-babával.
2011. dec. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Én az a fajta ember vagyok, aki csak abban hisz, amit a saját szemével lát.
2011. dec. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Én nem hiszek, az egész vallásos dolgot marhaságnak tartom. Van többszáz vallás és mindenki azthiszi, hogy pont az övé a tökéletes és valódi. Aztán vannak a nem vallásosak, aki nem hisznek a temészetfeletti dolgokban, ez is marhaság mert az embert nem ismeri még a termeészetet és a világot 100%-osan, szoval eléggé primitív kijelentés. Én magam abban hiszek, hogy valóban nem csak azt létezik amiről tudunk, viszont nem hizsem, hogy másnak is ezt kéne. A vallás ma már csak egy eltúlzott, unaloműző értelmetlen dolog, amit nem te magad választasz meg, hanem vagy kiskorodban ráderőltetik vagy nem...
2011. dec. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
ha létezik a túlvilágon majd kiosztok neki pár fülest
2011. dec. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
én személy szerintem sem a teremtésben, sem az istenekben nem hiszek.
2011. dec. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

3: Isten a saját képmására teremtette az embert. De valami van benne amit mondtál.


Én nem vallásos családban élek egyik családtagom se hívő. Csak vhogy bekerültem ebbe a Református közösségbe és ott "ragadtam". Én már tapasztaltam 1,2 kis csodát ,ami biztosan állíthatom ,h nem a véletlen műve. A biblia azt írja ,h az ördög meg az ember elég sok Istentől távol levő vallást talált ki ,amik ezen alapszanak. Mondjuk egy kicsit zavar ,h ennyien nem hisztek benne ,mert egyre inkább ,úgy érzem ,h közel áll hozzám.

2011. dec. 29. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!