Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van ilyen sok bunkó,...

Miért van ilyen sok bunkó, szemétkedő ember? Nem értem, hogy miért jó ez.

Figyelt kérdés

Nem akarom magamat egy angyalnak beállítani,hiszen nekem is vannak hibáim,de én soha senkivel nem szoktam bunkó lenni.

Nem bánok senkivel sem lekezelően,nem nevetek ki és nem nézek le senkit,nem beszélek csúnyán senkivel, még viccből sem.Nem szoktam pletykálni,nem beszélek ki senkit sem a háta mögött és nem vagyok kárörvendő.

Viszont ezeket az emberek többségénél tapasztalom.DE MIÉRT JÓ EZ??


Nekem inkább az okoz örömet,hogyha másokkal kedves,normális,türelmes lehetek,mert így nagyobb az esélye,hogy ugyanezt kapom vissza majd.

Persze én is szoktam kimerült lenni,amikor nincs kedvem emberekhez,de én ha jót nem tudok mondani,akkor inkább nem mondok semmit.

Még a bunkó emberekkel sem vagyok bunkó,hanem olyankor mindig arra gondolok,hogy az ilyen ember milyen boldogtalan lehet és még nagyon sokat kell tanulnia az életben.A bunkó ember saját magát tünteti fel rossz fényben.Én legalábbis nem engednék magamhoz közel egy ilyen embert,mert ki tudja,hogy mikor lesz velem is bunkó??


2011. dec. 22. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ezeket tapasztalom én is.de valakinél olyat hogy mással bunkó de velem nem.valakinek alapból bunkó a természete.
2011. dec. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezzel nem vagy egyedül nekem is tele a bugyrom az emberekkel nem véletlen mondják, hogy a magyar irigy, tapló, széthúzó, rosszindulatú nemzet. Ez már lassan nemzeti sajátosság az emberek sportot űznek abból, hogy a másikba beletapossanak és kihasználják.

Engem normális szülők neveltek józan paraszti ésszel tisztességre, becsületre, arra, hogy figyeljek másokra is ne csak magamra. Szegénykék, ha tudták volna, hogy ezzel mennyire megnehezítik az életemet. De persze ez így volt jó ki akarna direkt egy tapló gyereket felnevelni?

Régen a magyar egy barátságos, vendégszerető népség volt aztán jött a rendszerváltás és észrevettem, hogy az emberek azóta ilyenek. Ezt hozta ki belőlünk a létbizonytalanság. Vannak más szegény országok is ahol kedvesek az emberek de ők már ezt megszokták ha nem is szeretik, de mi ezt most éljük át. Egyik nap még ok minden

aztán meg kihúzták a szőnyeget a lábunk alól. A többség meg így reagált rá mert szerintem eddig is bennünk volt csak akkoriban nem volt ekkora fenenagy szabadság nem tehettünk meg mindent mint most. Most mindenkinek joga van szemétnek lenni a normális ember meg nem védheti meg magát.Már régóta munkanélküli vagyok több mint 15 évet foglalkoztam emberekkel. Amikor a munkaügyis megkérdezte milyen munkát képzelek el akkor azt mondtam bármit, csak ne emberekkel kelljen foglalkozni inkább ássanak el egy pincében egy rakás aktahalmaz alatt. Csak mosolygott és azt mondta, hogy meg tudom érteni.

Nem tehetsz mást mint kikerülöd ezeket az embereket. Én is jól kijövök bárkivel akkor is ha tapló mert nem figyelek oda rá, nem kezdek vitázni vele, ha nem érint a mondanivalója. Egyébként ha nem az ő stílusában beszélek vele hanem szépen akkor ezzel nem tud mit kezdeni mert nem öntök olajat a tűzre és nem tud visszavágni. Sajnos belőlem a mostani viselkedés kultúra- már ha annak lehet nevezni - belőlem is kihozza a rosszat néha nekem is ki kell nyitnom a számat mert vannak kivételek amikor tényleg úgy kell visszaválaszolni ahogy nekem szóltak. Sokszor ha nem vagyok elég határozott, és nem állok a sarkamra akkor egyesek képesek lennének hülyének nézni csak mert az esetek nagy részében egy nyugis,békés ember vagyok.

2011. dec. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2/2


Szerintem akkor is nekünk van igazunk!Egy bunkó ember a lelke mélyén sohasem lehet elégedett és boldog,mert tudat alatt mindenki szeretetteljes kapcsolatokra vágyik.Ez a viselkedési forma ellent mond az ember természetes igényeinek.

2011. dec. 22. 14:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem nehéz kitalálni.

Lehet érdeke valakinek az emberi szeretet, empátia, kapcsolatok nevetség tárgyává tétele? Lehet.

Kinek? Szinte kivétel nélkül az összes kereskedőnek, cégnek.

Miért? Mert a fogyasztói társadalomnak az egyik alapelve, hogy csak akkor működhet jól, ha az emberek nem tudják máshogy biztosítani a "szükséges" örömöt maguknak.

Ezért vesznek meg minden fölösleges szirszart, ezért bunkók, ezért öltözködnek a "férfiak" úgy mint rossz buzák. ETC.


Ideje felébredni.


http://www.youtube.com/watch?v=UmatL75dO3c

http://www.youtube.com/watch?v=wgAflBio0dc

2011. dec. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ők otthon nem kaptak szeretetet, nem nevelték őket, nem foglalkoztak velük, ezért lettek ilyenek.
2011. dec. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!